• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2381
  • Dodano: 2016-06-10 / 16:29
  • Komentarzy: 0

  Fundacja Jednorogów rozpoczęła obchody swojego 25-lecia

  Fundacja Jednorogów rozpoczęła obchody swojego 25-lecia
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W domEXPO odbyła się dziś konferencja pn. "Skuteczne metody pracy i aktywizacji osób niepełnosprawnych. 25 lat doświadczeń fundacji Dom w Opolu". - Chcemy połączyć nasze ćwierćwiecze z dyskusją o najnowocześniejszych formach leczenia i rehabilitacji – tłumaczy Kazimierz Jednoróg, dyrektor i współzałożyciel fundacji.


  - Zaprosiliśmy również przedstawicieli zagranicznych ośrodków, z których czerpaliśmy wzorce oraz ludzi, którym teraz my służymy radą – dodaje Jednoróg.

  Fundacja Dom mocno wspiera aktywizację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. - Prowadzimy trzy jednostki wewnętrzne - Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Zakład Aktywności Zawodowej – mające na celu pomóc podopiecznym w znalezieniu pracy. Warto dodać, że ZAZ zatrudnia osoby w kilku pracowniach: ceramicznej, informatyczno poligraficznej, artystycznej, terenów zielonych, krawieckiej, sitodruku i offsetowej.

  Pod opieką fundacji znajduje się stale ok. 1000 rodzin, a w kilku przypadkach na jedno gospodarstwo domowe przypadają 2 lub nawet 3 osoby chore.

  Państwo Teresa i Kazimierz Jednorogowie, założyciele fundacji, już dziś zapraszają na festyn "25 lat jesteśmy z wami". 12 czerwca na pl. Wolności w Opolu spotkają się pracownicy organizacji, podopieczni, rodziny i wolontariusze. Nie zabraknie koncertów, pokazów, warsztatów, malowania twarzy, pysznego jedzenia oraz wielu konkursów. Zabawa rozpocznie się o godz. 11:00.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".