• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2048
  • Dodano: 2022-07-28 / 12:00
  • Komentarzy: 0

  Studenci Legii Akademickiej złożyli przysięgę wojskową

  Ponad sześćdziesięcioro studentów, uczestników programu Legia Akademicka, zamieniło wakacyjny wypoczynek na praktyczne szkolenie wojskowe w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Złożyli już przysięgę.


  23 lipca br. szkolenie w ramach modułu podstawowego Legii Akademickiej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej ukończyło ponad 50 studentów. Ukoronowaniem ich wysiłku było złożenie przysięgi wojskowej na sztandar opolskiej brygady. W uroczystości wzięła udział kierownicza kadra 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, dowódcy pododdziałów strukturalnych i jednostek bezpośrednio podległych.

  Podczas uroczystości odczytano także list Wiceprezesa Rady Ministrów, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do studentów Legii Akademickiej.

  Pułkownik Ireneusz Maślanka pogratulował wszystkim żołnierzom ukończenia szkolenia, podziękował za zaangażowanie i poświęcenie, a wyróżniającym się wręczył listy gratulacyjne. W swoim przemówieniu zwrócił się również do rodziców i wychowawców - "Składam również podziękowania za trud i wysiłek włożony w wychowanie swoich dzieci na wartościowych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, na ludzi, dla których hasła na naszych sztandarach, Bóg, Honor i Ojczyzna nie są pustymi frazesami, lecz wskazówkami jak żyć i służyć krajowi".

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Grzegorz Bienias/10blog)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".