• 0
0
  • Autor: Greg
  • Wyświetleń: 2615
  • Dodano: 2016-05-04 / 17:14
  • Komentarzy: 1

Manfred Wanzke został Honorowym Profesorem Politechniki Opolskiej

 
 
Manfred Wanzke został Honorowym Profesorem Politechniki Opolskiej

(Fot. Dżacheć)

Urodzony na Opolszczyźnie Bawarczyk, przedsiębiorca otrzymał tytuł Honorowego Profesora Politechniki Opolskiej podczas corocznej uroczystości promocji doktorskich.

Politechnika Opolska obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Podczas tegorocznych promocji doktorskich, odbywających się po raz 35, rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf odebrał z rąk Marcina Ociepy tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Opola.

- Pan rektor odciska swój ślad nie tylko na politechnice, ale na całym mieście, wielu imprezach, inwestycjach. Nasza współpraca na wielu polach jest wzorowa - mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Podczas imprezy dyplom doktora habilitowanego odebrał Maciej Zdanowski, a po nim kolejno 13 doktorów.

Ostatnią częścią uroczystości było nadanie Manfredowi Wanzke tytułu Honorowego Profesora Politechniki Opolskiej. To drugie takie wyróżnienie w historii uczelni. Pierwsze odebrał Martin Stohrer, rektor Hochschule für Technik Stuttgart, który odebrał tytuł w 2006 r.

- Jestem bardzo wdzięczny i zapewniam, że jako prawdziwy Ślązak dołożę wszelkich starań, aby to, co rozpoczęliśmy (a więc współpracę z uczelnią w zakresie kształcenia i praktyk przemysłowych w dziedzinie obróbki plastycznej) zakończyło się sukcesem. Moje motto brzmi: nie ma rzeczy niewykonalnych - mówił Wanzke.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2016-05-05 17:04:51 [89.64.7.*] id:1448003  
antyP.I.S.: Napisał postów [5738], status [VIP] Reputacja
Jak z Epoki Lodowcowej hehe

Nick:
Treść: