• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1554
  • Dodano: 2022-08-04 / 12:16
  • Komentarzy: 1

  W Ochodzach wyremontowano drogę

  Nowa nawierzchnia drogi wojewódzkiej nr 429 w Ochodzach w gminie Komprachcice cieszy władze gminy i mieszkańców. Całość prac na półtorakilometrowym odcinku kosztowała 720 tysięcy złotych. A w planach już kolejne prace na DW 429.


  To nie gruntowna przebudowa traktu, a modernizacja nawierzchni na półtorakilometrowym odcinku drogi, jednak dla tej miejscowości to niezwykle ważna inwestycja. Dlaczego? Bo droga biegnie w sąsiedztwie miejscowej szkoły. Będzie bezpieczniej.

  - To jest jedna z tych mniej imponujących inwestycji pod względem kosztów, ale udał nam się poprawić nawierzchnię na terenie całej miejscowości - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. - Naprawiliśmy to, co już wymagało naprawienia, bo droga była tu bardzo zniszczona - dodaje.

  Wójt Komprachcic Leonard Pietruszka podkreśla, że ta inwestycja to taki projekt wiązany. Gmina kilka lat temu przystąpiła do unijnego projektu, w ramach którego za około 6,5 mln zł miał powstać ciąg pieszo-rowerowy. - A Zarząd Dróg Wojewódzkich docelowo wykona nawierzchnię. I dziś prawie 50 procent nawierzchni mamy gotowej, bo ciąg pieszo-rowerowy ma 3 i pół kilometra i liczymy na to, że w 2023 roku domkniemy tę inwestycję całkowicie - mówi wójt.

  Szymon Ogłaza potwierdza, że to pierwszy etap modernizacji. - W drugim etapie będziemy już na terenie Komprachcic, w sąsiedniej miejscowości, gdzie będziemy chcieli poprawić drogę do przejazdu kolejowego. Tak, aby cały ten odcinek był w takim przyzwoitym, bardzo poprawiającym bezpieczeństwo standardzie - mówi.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. UMWO)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-04 14:13:50 [89.67.3.*] id:1644930  
  DonPedro69: Napisał postów [9583], status [VIP] Reputacja
  Drogę przez las do Prószkowa niech zrobią. I skrót od niej na Jaśkowice (ten w lesie, nie ten za lasem) i będzie gitara ;-)

  Nick:
  Treść: