Mieszkania miałyby powstać na terenie byłych koszar wojskowych przy ul. Otmuchowskiej. (Fot. Wikimapia)
Mieszkania dla młodych to kolejne, po bonach wychowawczych, udogodnienie dla mieszkańców gminy Nysa, które ma przeciwdziałać wyludnianiu.
Zobacz takze Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala
- Mieszkania w budynkach czterokondygnacyjnych mają mieć powierzchnię 38 i 50 metrów kwadratowych, a czynsz wynosiłby zaledwie 200-300 złotych - mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
Miejska propozycja miałaby być konkurencyjna wobec wynajmowanych w Nysie mieszkań, za które trzeba zapłacić około tysiąca złotych. Niski czynsz to zasługa m.in. zastosowania nowoczesnych rozwiązań ciepłowniczych, w tym pomp ciepła oraz paneli solarnych.
W mieszkaniach miejsce miałyby znaleźć przede wszystkim małżeństwa z dziećmi.
Budowa może ruszyć pod koniec bieżącego roku.







JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP]
300,00 PLN, to mało? Śmiech, proporcjonalnie do najniższej krajowej, to ile procent?