• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1219
  • Dodano: 2022-08-03 / 11:07
  • Komentarzy: 0

  Udany start motocyklisty Tomasza Wikowicza z opolskiego HAWI Racing Team

  Tomasz Wikowicz specjalizujący się w rajdach Baja zajął drugie miejsce w 41. Rajdzie Polskie Safari w Przasnyszu w kategorii motocykli.


  Zawodnicy mieli do pokonania trasę o łącznej długości 203,3 km. Poza sobotnim prologiem rajd odbywał się w trudnych warunkach pogodowych - przy ciągłych opadach deszczu i w chłodzie. Trasa była mokra, błotnista i śliska, co utrudniało jazdę.

  W imprezie stanowiącej 4. rundę Mistrzostw Polski w Rajdach Baja reprezentant opolskiego HAWI Racing Team od pierwszego z siedmiu odcinków specjalnych utrzymywał dobre tempo jazdy i jako jedyny zdołał pokonać niezwykle szybkiego Macieja Giemzę z ORLEN Teamu, co się wydarzyło na 6. odcinku. Wikowicz podróżujący motocyklem KTM 450 EXC zasłużenie zajął miejsce na drugim stopniu podium.

  Zwyciężył utytułowany Giemza, zaś trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Tabin (SM Panda Racing Jemielnica). W zmaganiach zespołów sponsorskich wygrał BFK Rally Team w składzie: Tomasz Wikowicz, Bartłomiej Tabin i Marian Augustyn. Mistrzowska rywalizacja będzie kontynuowana w dniach 1-4.09.2022 w Szczecinie, gdzie zostanie rozegrany puchar świata Columna Medica Baja Poland 2022.

  Zdjęcie (1/4)

  (Autorzy zdjęć: BxB-Studio, Maciej Niechwiadowicz i archiwum klubowe. )

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".