• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 4275
    • Dodano: 2015-12-22 / 14:19
    • Komentarzy: 23

    Rekordowy budżet województwa opolskiego przyjęty

    Rekordowy budżet województwa opolskiego przyjęty

    (Fot. Dżacheć)

    534,5 miliona złotych - tyle wyniesie najwyższy w historii budżet naszego województwa, który został dziś zatwierdzony przez Sejmik Województwa Opolskiego.

    - Największe kwoty przeznaczone będą na inwestycje drogowe - blisko 147,5 mln zł. Za te pieniądze chcemy m.in. wybudować obwodnicę Czarnowąs (85 mln) oraz Choruli i Malni (10 mln), rozbudowana zostanie także droga wojewódzka 426 pomiędzy Piotrówką a Zawadzkiem - tłumaczy marszałek województwa Andrzej Buła.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Na dotowanie instytucji kultury rozdysponowane będą 22 miliony. Na wkłady własne, niezbędne przy pozyskiwaniu środków z funduszy zewnętrznych, zarezerwowano dodatkowe 800 tys. złotych oraz 1,5 mln na zadania z zakresu kultury i sportu.

    Samo utrzymanie Urzędu Marszałkowskiego pochłonie w przyszłym roku 43,2 mln złotych.

    Zobacz takze Sprawca głośnej demolki w centrum Opola stanie przed sądem

    Ze względu na przewidywaną nadwyżkę budżetową, marszałek chce przeznaczyć blisko 17 mln zł na spłatę zadłużenia. Zmniejszy to dług województwa o 9,6%.

    Prawo i Sprawiedliwość, będące w sejmikowej opozycji, zauważa jednak pewne mankamenty przegłosowanej dziś uchwały. - Tradycyjnie jest to kiepski budżet koalicji Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Widać zmniejszenie wydatków m.in. na biblioteki, co zaowocowało już zamknięciem kilku placówek. Mniej pieniędzy przeznaczono też na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw. Cały budżet jest mierny - odpowiedni dla rządzącej koalicji - atakuje Arkadiusz Szymański, radny PiS.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-12-23 09:36:25 [213.238.123.*] id:1405190  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    No to będą wydawać na fontanny,betonowe place,lodowiska,bruk na ulicach.

    Nick:
    Treść:
    2015-12-23 05:37:50 [176.111.136.*] id:1405169  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    pobótka kuźwa ;) youtube*com/watch?v=4jqRoYoF7yI

    Nick:
    Treść:
    2015-12-23 00:38:22 [89.74.43.*] id:1405162  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    PiS-iory jak zawsze atakują koalicję. W końcu tu są w mniejszości. Szkoda, że w rządzie nie jest podobnie.

    Nick:
    Treść:
    2015-12-22 21:33:01 [188.123.205.*] id:1405131  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Budżet województwa jest mniejszy o 200 baniek od budżetu Opola i oni nazywają to rekordowym hehehe

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-12-22 22:31:31 [83.5.215.*] id:1405139  
    sirArkadio: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    to niech Opole się odłączy! Brawo Wy
    2015-12-22 21:38:20 [89.79.88.*] id:1405132  
    Peugeot406: Napisał postów [1082], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Codziennie urząd marszałkowski będzie pochłaniał 118 tysięcy 32 złote i 78 groszy. Jeden Mercedes klasy C na dobę - brawo Wy!

    Nick:
    Treść:
    2015-12-22 15:03:34 [178.37.63.*] id:1405025  
    kasiadm: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Wojna na górze, wojna na dole...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2015-12-22 15:32:13 [83.30.184.*] id:1405031  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    I wojna na forum.ostatnio jadą tu sobie że ho ho
    2015-12-22 16:29:18 [188.146.70.*] id:1405043  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    siema ;) kasiadm i arta26 ;) śwjynta idu trza porzundki z chołotum zrobić ;D
    2015-12-22 19:50:31 [178.37.63.*] id:1405088  
    kasiadm: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Cześć M., ja postanowiłam na święta wyluzować :-) Wystarczy nerwówki przy świątecznych przygotowaniach :-) Polecam: 🍺 i luzik 😉.
    2015-12-22 19:55:26 [83.22.85.*] id:1405091  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Racja, odpocznij... i luzik
    2015-12-22 19:57:06 [195.117.218.*] id:1405094  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    i niech łaska boska w te święta spłynie na Ciebie i Twoją rodzinę Kasiu ;)
    2015-12-22 20:00:44 [83.22.85.*] id:1405096  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    aleś Pedro poświęcił Kasiulę ;)))
    2015-12-22 20:12:38 [195.117.218.*] id:1405097  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    a jakoś tak już mi się udziela ten przedświąteczny nastrój...;)
    2015-12-22 20:53:47 [178.37.63.*] id:1405122  
    kasiadm: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Miodzik :-)
    2015-12-22 21:08:06 [188.146.70.*] id:1405125  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    kasiadm: też spadam ;) szkoda Mojego czasu na bezsensowne przepychanki tym czy z tamtym ;)
    2015-12-22 20:28:11 [89.79.89.*] id:1405102  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Dobrze jest?

    Nick:
    Treść:
    2015-12-22 19:25:20 [89.76.171.*] id:1405075  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Ile z tego na premie roczne jest przewidziane?:D

    Nick:
    Treść:
    2015-12-22 17:38:45 [83.5.59.*] id:1405057  
    ArkPiast: Napisał postów [14], status [nowy] Reputacja
    W ostatnich tygodniach pisano w "wolnych, niezależnych i obiektywnych" mediach, że tą obwodnicę " sponsoruje prezydent Opola" i tylko jemu tę drogę zawdzięczamy"! Czyżby ktoś Nas źle informował?!?! * w artykule nie wspomniano o fakcie że "obwodnica Czarnowąs" będzie służyła również jako obwodnica Wróblina! [Połowa odcinaka drogi na terenie Opola] Czyżby ktoś manipulował opinią publiczną?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-12-22 18:26:36 [31.61.137.*] id:1405058  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Robienie ludzi za idiotów to dzisiaj norma u rządzących .. ........
    2015-12-22 18:35:59 [83.22.85.*] id:1405059  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    i tak policzyć na skalę kraju ile to same urzędy kosztują podatnika. Masakra.
    2015-12-22 15:53:24 [178.37.31.*] id:1405039  
    blastar: Napisał postów [48], status [rozkręca się] Reputacja
    Na czym polega utrzymanie Urzędu Marszałkowskiego za 43,2mln??

    Nick:
    Treść:
    2015-12-22 15:21:47 [195.117.218.*] id:1405027  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    To normalne że pisiorom się nic nie podoba! Choćby wszystko było "cacy" to i tak będzie źle i to z winy platformersów...

    Nick:
    Treść: