• Wyświetleń: 1259
    • Dodano: 2015-11-28 / 14:13
    • Komentarzy: 5

Orlik Opole wygrał z Zagłębiem 5:3

Zmagania w grupie "słabszych" toczą się pod dyktando jednego zespołu. Orlik Opole wygrał trzeci mecz z rzędu i po zwycięstwie nad Zagłębiem, ma 6 pkt przewagi nad drugą Polonią i aż 22 pkt nad trzecim Sosnowcem.

W pierwszej tercji opolanie dominowali na tafli w Sosnowcu, ale nie przekładało się to na bramki. Po pierwszych 20 minutach dobrze spisujący się bramkarz Zagłębia - Michał Kielera - zachował czyste konto.

Krążek zaczął "wpadać" dopiero w drugiej części spotkania. Bartłomiej Bychawski uderzył w 22 minucie z dystansu i było 1:0. W końcówce tercji Klecha i Dolny trafili na ławkę kar, co wykorzystali rywale strzelając wyrównującą bramkę w ostatniej minucie drugiej tercji.

Trzecia tercja przyniosła najwięcej bramek. Najpierw Edgars Cgojevs strzelił na 3:2, a na pewne 4:2 wyprowadził nas Dakota Klecha w 55 minucie. Minutę później Siarhiej Mikulczyk wlał trochę nadziei w serca gospodarzy trafiając na 3:4, ale w ostatnich sekundach wynik spotkania na 5:3 ustalił Cgojevs. Trafił do pustej bramki, po tym jak Zagłębie postawiło wszystko na jedną kartę ściągając bramkarza.

Następne spotkanie Orlik Opole zagra u siebie w niedzielę z Nestą Toruń. Początek pojedynku na "Toropolu" o godzinie 17:00.

2015-11-30 16:07:09 [89.79.89.*] id:1398290