• Wyświetleń: 2331
    • Dodano: 2015-11-22 / 10:51

Kolejna pewna wygrana siatkarek z Opola

9 zwycięstwo z rzędu, pozycja lidera i 4 punkty przewagi nad drugim PLKS-em Pszczyna. Takim bilansem mogą pochwalić się zawodniczki AZS-u Opole, które w sobotę pokonały u siebie MKS Kalisz 3:0. Wszystkiemu przyglądał się legendarny trener siatkówki - Andrzej Niemczyk.

Jednak przed rozpoczęciem spotkania, nasze zawodniczki dostały - bardzo kulturalną - reprymendę od trenera Niemczyka. Kiedy kilka zawodniczek chciało zrobić sobie z nim zdjęcie i zdobyć autograf, trener stwierdził, że nie widzi żadnego problemu, ale dopiero po ostatnim gwizdku. "Teraz mecz jest najważniejszy" - dodał trener.

Spotkanie w pierwszej partii było dosyć długo wyrównane, ale tylko do stanu 16:16. Wtedy nasze siatkarki zaczęły się rozpędzać i wygrały seta 25:18.

Druga partia też była na początku wyrównana, ale w pewnym momencie nasza środkowa - Marta Zich - padłą na parkiet z ogromnym grymasem na twarzy. Najprawdopodobniej doznała urazu kolana i od razu została przewieziona do szpitala. Zmienniczka - Martyna Paczkowska - nie zawiodły i mimo tego, że MKS miał piłkę setową w górze, to AZS wygrał 26:24.

Ostatnia partia to piękny koncert naszych siatkarek. Mogliśmy z dumą pożegnać trenera Andrzeja Niemczyka, ponieważ wygrały seta 25:10, a cały spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką została Marta Duda.

AZS Opole 3:0 MKS Kalisz (25:18, 26:24, 25:10)

2015-11-22 19:44:09 [31.61.136.*] id:1396033
    Polpha: Napisał postów [9444], status [VIP] Reputacja