• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1024
  • Dodano: 2022-08-04 / 09:36
  • Komentarzy: 1

  Młodzież ostrzega swoich rówieśników. Uważajmy nad wodą!

  (Fot. Dżacheć)

  Za nami połowa wakacji, czasu który sprzyja odpoczynkowi i różnym relaksacjom. Forum młodzieży województwa opolskiego przygotowało apel do młodych, ale nie tylko.


  Statystyka utonięć podczas tegorocznych wakacji jest przerażająca. Stąd potrzeba ciągłego przypominania o zasadach, jakie musimy zachować nad wodą. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwo są nasze dzieci.

  - Forum Młodzieży od samego początku wspiera wszelkie akcje bezpieczeństwa. To akcje dotyczące przejazdów kolejowych czy akcje podczas pandemii. Za nami półmetek wakacji, a statystyki wyglądają naprawdę źle. Tylko w czerwcu zanotowano 87 utonięć. W lipcu 61, a w sierpniu już 3 - słyszymy.

  - Woda to żywioł, który nie wybacza więc musimy zachować nad nią szczególną ostrożność. Musimy pamiętać, by nie kąpać się w miejscach objętych zakazem kąpieli. Musimy pamiętać też o swoim zdrowiu i życiu podczas udzielania pomocy. Musimy podać przykład nieciekawej sytuacji z Łeby, gdzie 23-latkowi zatrzymało się krążenie. Następnie pamiętajmy o tym, że bardzo ważne jest zachowanie odpowiedzialności podczas kontaktu z wodą. Najczęściej brakiem odpowiedzialności jest spożywanie alkoholu, a jego ofiarą padają ostatnio wędkarze - słyszymy.

  Forum Młodzieży podkreśla, że przykładów tragicznego zakończenia wypoczynku nad wodą jest mnóstwo, a proste zasady bezpieczeństwa są w stanie zapobiec tragedii.

  - Liczba utonięć to jasny przekaz, żebyśmy dbali o swoje zdrowie i nie dopuścili do tragedii - mówią Młodzi. O ostrożność nad wodą apelują również ratownicy wodni, szczególnie jeśli chodzi o dzieci.

  - Woda jest fajna, ale jest żywiołem, który jest niebezpieczny. Jako ratownicy apelujemy, by korzystać z kąpieli w miejscach do tego przeznaczonych i żeby słuchać ratowników. Ratownicy to przyjaciele, nie wrodzy. Ratownik wywieszając czerwoną flagę ma dużo więcej pracy, niż przy fladze białej. Często w przypadku zakazu kąpieli udajemy się na plażę niestrzeżoną. To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Pamiętajmy, by pilnować swoich dzieci. 80 proc. dzieci gubiących się na plażach idzie z wiatrem. Przedstawiajmy dzieciom ratownika jako osobę zaufaną, u której zawsze można uzyskać pomoc - mówi Justyna Mec z WOPR.


  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-04 09:41:02 [188.123.205.*] id:1644910  
  ombre: Napisał postów [19839], status [VIP] Reputacja
  Jak to w Polsce zamiast skupić się na nauce pływania to wydaje się kasę na ostrzeżenia które nikogo nie ocalą a umiejętność pływania owszem.

  Nick:
  Treść: