• Wyświetleń: 4330
    • Dodano: 2015-07-11 / 19:14

Ogólnopolski sukces młodzieży z OSP Zalesie Śląskie

(Fot. OSP Zalesie Śląskie)

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Zalesia Śląskiego wróciły z sukcesami z XV Jubileuszowych Ogólnopolskich Zawodów MDP.

Zawody rozegrano w dniach 2-5 lipca w miejscowości Porąbka na Śląsku.

- W pięcioetapowych zawodach uczestniczyła młodzież z całej Polski – mówi Fabian Rosły, opiekun sekcji żeńskiej z Zalesia Śląskiego.

Pierwszy etap - wielobój sprawnościowy stanowiło 10 konkurencji rozmieszczonych na kilkukilometrowej trasie. Należało m.in. wykonać zadanie przeciwpożarowe oraz rozstawić podręczny namiot. Zadania obejmowały także ratownictwo na drodze i na wodzie. Pierwszy etap obejmował również pokonanie odcinka wodnego łodzią wiosłową, pokonanie odcinka wodnego kajakiem, zmianę koła w samochodzie terenowym, strzelanie z pistoletu pneumatycznego, transport ładunku niebezpiecznego oraz transport rannego na noszach. Pozostałe etapy to sztafeta pływacka 4x50 metrów, bieg zespołowy na 1000 metrów, strzelanie precyzyjne oraz musztra zespołowa.

Dziewczęta z OSP Zalesie Śląskie zajęły drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów żeńskich. Drużyna męska z Zalesia Śląskiego zajęła siódme miejsce w swojej kategorii.

- Ponadto dziewczyny wygrały etap sztafeta pływacka w kamizelkach ratunkowych w kategorii żeńskiej, chłopcy natomiast wygrali etap musztra zespołowa w kategorii męskiej – dodaje Fabian Rosły.

2015-07-12 12:35:18 [89.64.8.*] id:1361635