• Autor: Małgorzata Lis-Skupińska
  • Wyświetleń: 8077
  • Dodano: 2015-06-15 / 00:40
  • Komentarzy: 2

  Magda Umer z nagrodą Grand Prix 52. KFPP

  (Fot. Nox)

  Uhonorowaniem Magdy Umer za całokształt twórczości zakończył się 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.


  W trzecim dniu festiwalu w czasie koncertu "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia" uhonorowano także innych artystów. Diamentowy Mikrofon trafił do Sławy Przybylskiej "za prawie 60-letnią więź z Polskim Radiem i najpiękniejsze polskie piosenki, dzięki którym artystka stała się autentycznym ambasadorem polskiej kultury". Honorowymi Złotymi Mikrofonami wyróżniono: Halinę Kunicką – za "ogromną muzykalność, mistrzostwo w interpretacji wykonywanych utworów i za piosenki, które wraz z artystką nuciła cała Polska", Alicję Majewską – za "wielki głos o niepowtarzalnej barwie, bezbłędną intonację, wspaniałe zrozumienie i interpretacje tekstów – wszystko to, co czyni artystkę jedną z największych osobowości polskiej estrady", oraz wybitnego kompozytora i pianistę Włodzimierza Korcza – za "setki piosenek, z których wiele weszło do kanonu naszego narodowego śpiewnika".

  Wszystko to w trzecim dniu festiwalu w czasie koncertu "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia".

  - To był chyba najlepszy dzień tego festiwalu - mówili opuszczający przed 1 w nocy opolski amfiteatr widzowie. - Niesamowici, niektórzy dawno nieobecni na scenie artyści i prawdziwa muzyczna podróż w czasie, bo kiedy ostatnio na żywo można było usłyszeć Edytę Bartosiewicz, duet Górniak i Szcześniak czy Halinę Kunicką?

  Koncert odbył się z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia.

  Zobacz galerię zdjęć z koncertu!
  Festiwal
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2015-06-15 17:59:42 [37.152.19.*] id:1353873  
  daniel20061: Napisał postów [83], status [rozkręcił się] Reputacja
  nic tylko pogratulować :)

  Nick:
  Treść:
  2015-06-15 17:15:37 [83.27.214.*] id:1353864  
  waskos: Napisał postów [427], status [pismak] Reputacja
  Może by tak radio nagradzało swoich faworytów w siedzibie radia, ta smutna zombi Umer. jej twóczość i wykonawstwo przygnębiających dołujących piosenek, nadaje sie do kólka przyjaciół umarlaków a nie na festiwal. Mam nadzieję, że od przyszłego roku TVP już nie będzie się wpierd. w organizację festiwalu i przywoziło swoich faworytów w walizkach w osobach zardzewiała Szcześniak czy Zombi Umer

  Nick:
  Treść: