• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 29052
    • Dodano: 2015-05-16 / 23:58
    • Komentarzy: 80

    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!

    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!
    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!

    (Fot. Cieślik)

    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!

    Niezwykły okaz suma waży około 30 kilogramów i mierzy ponad półtora metra. W sobotni wieczór trzej wędkarze wyłowili go z Odry pod Opolem.

    Trzech wędkarzy wybrało się na ryby w sobotnie popołudnie nad Odrę, kilka kilometrów od Opola. Jak sami mówią, nie mogą zdradzić dokładnie, gdzie znajduje się "ich miejsce", bo szybko zapełniłoby się innymi wędkarzami.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    - Łowiliśmy w tym miejscu już kilka razy i wyciągaliśmy spore ryby- sandacze, sumy po 50 centymetrów, nawet po metr. Ale nigdy nie było aż tak dużego okazu - mówi Marek Lachnik, jeden z wędkarzy, którzy wyłowili suma giganta. Pomagali mu Marcin i Robert.

    - To był moment, wędka zatrzęsła i okazało się, że bierze właśnie ogromny sum. Musieliśmy go w trójkę wyciągnąć z wody - opowiada wędkarz.

    Sum został zmierzony i zważony. Mierzy 167 cm i waży około 30 kilogramów. Po pamiątkowych zdjęciach wędkarze wypuścili go z powrotem do Odry, bo trwa właśnie sezon ochronny tych ryb i ich odłów do końca czerwca jest zabroniony.

    Aktualny rekord Polski należy do jednego z wędkarzy znad Zalewu Rybnickiego, który dwa lata temu złowił suma mierzącego 251 cm i ważącego 107 kg.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!
    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!
    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!
    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!
    Sum gigant wyłowiony z Odry. Mierzy 167 cm!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-05-18 10:15:32 [91.220.0.*] id:1345878  
    opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
    a wygląda na martwego i krew na rękach

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [14]
    2015-05-18 10:19:24 [178.37.35.*] id:1345879  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    wszystkiego nie pokazali bo to nie humanitarne ;) ciekawe ile razy pałą przez łeb go zdzielili... widziałem kiedys wideo z takiego połowy przed ocenzurowaniem ;)
    2015-05-18 10:20:09 [83.30.231.*] id:1345880  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    A jak naparzajo po łbie aż miło
    2015-05-18 10:21:21 [83.30.231.*] id:1345881  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Zreszto z tako rybo,trza bez rzadnych skrópułuw-bo sumy to śfinie i jakbyś wpadł do wody to by cię zeżarł
    2015-05-18 10:28:38 [178.37.35.*] id:1345882  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    moi rybacy z łódki go holowali i jednego dziabnął po palcach ;)
    2015-05-18 10:29:27 [83.30.231.*] id:1345883  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    A jak to kawał świni jest.Ino paczy aby dziabnąć
    2015-05-18 10:31:08 [83.30.231.*] id:1345884  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    To się nie powinno w ogóle sum nazywać,tylko np. guziec wodny.
    2015-05-18 10:35:52 [178.37.35.*] id:1345885  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    jak ja paczoł to ino żem godoł.... ja perdole, ja perdole, ja perdole ;)
    2015-05-18 10:47:38 [83.30.231.*] id:1345888  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    2 ruskich jak zeżarł żeś widział?
    2015-05-18 10:58:09 [178.37.35.*] id:1345890  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    nii..... ;)
    2015-05-18 11:01:19 [83.30.231.*] id:1345891  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    To patrz uważnie https://www*youtube*com/watch?v=1EFGqlRjQ8o
    2015-05-18 11:04:52 [178.37.35.*] id:1345892  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    no jaaa.... ale to jest sumorekin ;)
    2015-05-18 11:05:56 [83.30.231.*] id:1345893  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    sum olimpijczyk,taki jest tytuł tego zacnego filmu.
    2015-05-18 11:11:05 [83.30.231.*] id:1345895  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Dobra uciekam do roboty.
    2015-05-18 11:27:00 [151.47.86.*] id:1345898  
    tlku: Napisała postów [606], status [rozpisany/na] Reputacja
    do roboty? w taki upał leży sie na plaży biedaku 😎
    2015-05-18 08:56:59 [83.4.247.*] id:1345851  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    odra gigantami spływa ;)

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 23:51:28 [195.59.71.*] id:1345825  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no w sumie..

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 21:14:27 [79.220.103.*] id:1345791  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    pitbull germany... mocne słowa...

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 21:00:39 [83.26.214.*] id:1345788  
    Włatca Móch: Napisał postów [1664], status [Szycha] Reputacja
    Jakby dobrze tą miarę ułożył to urwał by z długości z 5 cm :)

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 17:09:49 [194.29.183.*] id:1345755  
    wasyl2xxl: Napisał postów [20], status [nowy] Reputacja
    Czy koledzy wędkarze nie bali się wstawiać tych zdjęć?Ponieważ rybę będącą w okresie ochronnym powinno się niezwłocznie wypuścić .W ubiegłym roku pewien wędkarz miał z tego powodu kłopoty!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-05-17 19:16:43 [31.61.136.*] id:1345777  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    Kolega złowił także takiego byka, może był ciut dluższy i nie robił z tego wielkiej 'rewelacji' :-)
    2015-05-17 18:05:41 [188.123.205.*] id:1345758  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Na nto pisali nie dawno że jakiś Bronek złapał suma 165 i 30 kg i też go wypuscili.Może to ten sam?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-05-17 18:11:14 [195.117.218.*] id:1345761  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Czyżby to Bronek "szogun" ;)...
    2015-05-17 18:13:05 [188.123.205.*] id:1345763  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Niestety nie ten na nto jest napisane jak sie nazywa
    2015-05-17 18:14:36 [188.123.205.*] id:1345765  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    http://www/nto/pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150501/POWIAT01/150509982
    2015-05-17 18:16:50 [188.123.205.*] id:1345766  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    No i na nto chłop sam tego suma podnosi a tu trzech ledwo daje rade.
    2015-05-17 18:41:48 [195.117.218.*] id:1345770  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Aaaaa... no to omyłeczka z mojej strony :)
    2015-05-17 18:00:22 [37.152.18.*] id:1345757  
    california: Napisał postów [34], status [rozkręca się] Reputacja
    nie powiem gdzie i kto wyłowił suma 170cm, nie wiem ile ważył bo trafił z powrotem do rzeki

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 11:26:10 [79.255.194.*] id:1345690  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Ja z rybek, to najlepiej lubię walenie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-05-17 11:39:40 [31.61.136.*] id:1345693  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Z twoich debilnych wpisów wynika ze chyba młotkiem po głupim łbie
    2015-05-17 11:47:11 [79.255.194.*] id:1345697  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Pisałem już że debil jesteś?
    2015-05-17 11:58:23 [79.255.194.*] id:1345700  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Z twoich debilnych wpisów wynika że jesteś maczo , czy moczo ,moczysz się synek jeszcze w nocy?
    2015-05-17 15:57:40 [89.78.156.*] id:1345736  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Lubisz walenie...hehe..ciebie w kakao haha
    2015-05-17 17:02:30 [31.61.136.*] id:1345753  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    anstel, twoi ojcowie muszą być z ciebie dumni.
    2015-05-17 16:47:49 [89.74.181.*] id:1345752  
    passion58: Napisała postów [682], status [rozpisany/na] Reputacja
    Piękny okaz. Gratulacje!

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 13:05:30 [159.205.94.*] id:1345711  
    mydlak31: Napisał postów [459], status [starszy pismak] Reputacja
    Wielki Szacun.Też wędkuje;d

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 13:03:06 [79.189.183.*] id:1345710  
    niunia83: Napisała postów [172], status [wyjadacz] Reputacja
    kolega w zeszłym roku miał suma 198 i się nie chwalił w tym samym miejscu

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 12:24:25 [83.30.217.*] id:1345707  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Pewnie śmierdziało od niego,jak od andzeja po maratonie.

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 12:01:08 [185.11.109.*] id:1345701  
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Prawie jak Komorowski

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2015-05-17 12:04:38 [89.78.138.*] id:1345702  
    aleksandra415: Napisała postów [233], status [maniak] Reputacja
    wzrostem to jak Kaczyński ;)
    2015-05-17 12:06:49 [185.11.109.*] id:1345704  
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    A walka o wolnosc to jak Kukiz. Sum na prezydenta!
    2015-05-17 12:11:34 [89.78.138.*] id:1345706  
    aleksandra415: Napisała postów [233], status [maniak] Reputacja
    Już po ptokach... Wypuścili go ;)
    2015-05-17 11:25:31 [94.23.30.*] id:1345688  
    Król Forum: Napisał postów [1847], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    ło kurfa! ale budle!
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-05-17 11:26:04 [94.23.30.*] id:1345689  
    [moderacja]: Napisał postów [1847], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2015-05-17 07:07:51 [89.74.181.*] id:1345648  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Takie duże ryby są niesmaczne:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2015-05-17 09:52:17 [83.5.165.*] id:1345664  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    bo to już "stare, włókniste" mięcho ;)
    2015-05-17 09:57:39 [79.37.13.*] id:1345670  
    tlku: Napisała postów [606], status [rozpisany/na] Reputacja
    z dużymi kobietami jest podobnie...
    2015-05-17 10:00:23 [83.5.165.*] id:1345671  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    he he he, jesteś pewna?
    2015-05-17 10:04:19 [79.37.13.*] id:1345673  
    tlku: Napisała postów [606], status [rozpisany/na] Reputacja
    oczywiscie 😎
    2015-05-17 10:06:09 [83.5.165.*] id:1345675  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    więc bazuję na twoim poglądzie ;D a masz coś dla dużych mężczyzn ;D
    2015-05-17 10:22:30 [213.196.200.*] id:1345679  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    Tiku jest zdania że mezczyzna powinien miec tylko duży,...portfel
    2015-05-17 10:29:25 [83.5.165.*] id:1345680  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    e tam, duży nic nie znaczy, gruby to ................ ho ho
    2015-05-17 10:30:04 [83.5.165.*] id:1345681  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    gruby w rozumieniu zasobny ;p
    2015-05-17 10:36:31 [213.196.200.*] id:1345682  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    no tak ,z dużego i cienkiego jak flak nie ma zbyt dużego pożytku
    2015-05-17 10:21:38 [213.158.221.*] id:1345678  
    J_endrek: Napisał postów [257], status [maniak] Reputacja
    Po wyciągnięciu takiej ryby pewnie skoki na bungee nie są już atrakcją.

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 00:47:55 [83.7.132.*] id:1345619  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Taaaaaaaaaka ryba, Łaaaał !!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-05-17 02:57:34 [83.5.115.*] id:1345635  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ..taaaaka!!!..łaaaałlłl
    2015-05-17 09:55:08 [83.5.165.*] id:1345668  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    okaz imponujący, ale tylko do podziwiania, konsumpcja raczej odpada ....
    2015-05-17 09:57:22 [83.7.105.*] id:1345669  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Wow..serio?? Nie zjedzą jej?? Naprawdę??Mimo,że ją wypuścili??
    2015-05-17 10:01:16 [83.5.165.*] id:1345672  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    zjedzą, inne ryby-drapieżnik,i jak padnie ...........
    2015-05-17 01:32:45 [83.5.115.*] id:1345621  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...GRATULACJE!!!...i szacunek!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-05-17 09:53:55 [83.5.165.*] id:1345667  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    nieźle musieli "wojować", żeby wyciągnąć
    2015-05-17 09:52:48 [31.175.237.*] id:1345666  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    fuuuuuj

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 06:22:51 [89.78.156.*] id:1345644  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Tyle mięcha musieli wypuścić ehh

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-05-17 09:52:43 [83.5.165.*] id:1345665  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    nie ma czego żałować
    2015-05-17 04:01:31 [89.76.167.*] id:1345638  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Zjadło by się :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-05-17 09:50:56 [83.5.165.*] id:1345662  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    wyrośnięta i niesmaczna, raczej podziwiać ;) jest co ............
    2015-05-17 09:47:05 [83.22.217.*] id:1345661  
    dedekaty: Napisała postów [315], status [maniak] Reputacja
    GRATULACJE ...

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 09:35:57 [80.50.134.*] id:1345660  
    Niemo86: Napisał postów [761], status [rozpisany/na] Reputacja
    a karty wędkarskie to panowie mają ? :DD słyszałem że kusole :DD

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 09:17:24 [90.156.124.*] id:1345654  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Przy tych, wyciąganych z Ebro to maluszek.............

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 08:51:24 [178.252.17.*] id:1345650  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    To mutacja bo są tam wlewane chemikalia i fekalia.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-05-17 09:13:30 [79.37.13.*] id:1345652  
    tlku: Napisała postów [606], status [rozpisany/na] Reputacja
    sam jestes mutantem... :]
    2015-05-17 09:16:58 [89.79.89.*] id:1345653  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    mutant :-D co za gość, ryby to na Boże Narodzenie z wanny odławia
    2015-05-17 04:05:56 [37.152.19.*] id:1345640  
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    unimitetem się zasłonił , i musieli wypuścić ! ;-) gruba ryba

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-05-17 06:21:55 [89.78.156.*] id:1345643  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    ahahaha..czym się zasłonił??buuhahah..UNIMIL może miałeś na myśli heh
    2015-05-17 08:21:55 [37.248.255.*] id:1345649  
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    grube ryby tak mają :-P
    2015-05-17 04:45:38 [37.248.254.*] id:1345641  
    muszka82: Napisała postów [562], status [starszy pismak] Reputacja
    a rybka lubi pływać ;)

    Nick:
    Treść:
    2015-05-17 01:03:17 [217.197.76.*] id:1345620  
    Lilou7: Napisała postów [561], status [rozpisany/na] Reputacja
    Okazała ta "rybka" !

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-05-17 02:55:18 [83.5.115.*] id:1345634  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...no
    2015-05-17 02:58:42 [83.5.115.*] id:1345636  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...okaałaaaaata rybka