• Wyświetleń: 3837
    • Dodano: 2015-01-31 / 22:29
    • Komentarzy: 10

Fenomenalny wynik Gwardii. Rozgromiła Czuwaj Przemyśl 43:21.

To najwyższe zwycięstwo Gwardii w niezwykle udanym dla Opolan sezonie, w którym nie przegrali jeszcze żadnego meczu. Wynikiem 43:21 na własnym boisku opolscy szczypiorniści udowodnili, że I liga to dla nich za mało i walczą o awans do ekstraklasy.

Gwardziści rozegrali na własnej hali pierwszy ligowy mecz od 6 grudnia ubiegłego roku. Stojący na czele tabeli opolscy szczypiorniści spotkali się dziś z SRS Czuwaj Przemyśl, którzy przed spotkaniem stali na 6. miejscu tabeli grupy B.

Pierwsza połowa nie pozostawiła wątpliwości, kto jest dziś górą. Opolanie zeszli do szatni z wynikiem 21:10. Mimo zdecydowanej przewagi Gwardziści nie odpuścili i w drugiej połowie wykorzystywali niemal każdą okazję do powiększenia dorobku punktowego.

Chwile grozy przeżyli kibice i zawodnicy, gdy w 40. minucie meczu bramkarz Gwardii Kamil Buchcic zemdlał po uderzeniu piłką w twarz z bliskiej odległości przez Damiana Misiewicza. Po chwili Buchcic odzyskał przytomność, jednak do końca spotkania nie wyszedł już na boisko. Misiewicz został ukarany czerwoną kartką. Podobnie przedwcześnie zakończył grę Paweł Stołowski - za uderzenie rozgrywającego Gwardii Bogumiła Barana sędzia również wyrzucił go z boiska pokazując czerwoną kartkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:21.

- Nasza skuteczność w pierwszych minutach nie była najlepsza, dopiero potem się rozkręcało i szło w kierunku, w którym byśmy chcieli. Drugą połowę zaczęliśmy dobrze, zrobiliśmy parę zmian bo to dla nas cenne, by zawodnicy jak najwięcej byli na boisku - mówił po meczu Rafał Kuptel, trener PE Gwardii Opole.

2015-01-31 22:28:02 [91.193.208.*] id:1307311
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja