• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5591
  • Dodano: 2022-08-08 / 09:41
  • Komentarzy: 0

  Motocykliści już po raz 20. spotkali się na Górze św. Anny

  To już 20 spotkanie motocyklistów - pielgrzymów na Górze św. Anny. Motocykliści zjechali się nie tylko z całej Polski, ale też z Niemiec czy Ukrainy.


  Motocykliści zjeżdżali na Górę Świętej Anny już od rana, by wziąć udział w mszy świętej w Grocie Lurdzkiej przy Sanktuarium św. Anny. Pierwsze takie spotkanie odbyło się dokładnie 10 sierpnia 2003 roku. W pielgrzymce wzięli udział miłośnicy motocykli nie tylko z województwa Opolskiego, ale także z innych zakątków Polski i Europy. Jedni przyjechali tutaj, żeby się pomodlić, inni żeby wspólnie spędzić czas.

  - Jestem tutaj chyba piętnasty raz, to niesamowite przeżycie dla całej naszej motocyklowej rodziny - mówi pan Jacek, który na Górę Św. Anny przyjechał na swoim jednośladzie z Głuchołaz. -Pamiętam pierwsze liczby, na pierwszej pielgrzymce zaczynaliśmy od 120 uczestników, potem 240, na trzeciej koło 400 a później już koło 10 pielgrzymki przestaliśmy liczyć dlatego, że góra jest specyficzna, ludzie stoją wszędzie, w każdym zakamarku - dodaje.

  Pielgrzymce tradycyjne towarzyszył aspekt charytatywny. W tym roku motocykliście wspierają dzieci z Aleppo, Fundację Tobiaszki z Wrocławia oraz Stowarzyszenie OGNIK ze Strzelec Opolskich.

  Zdjęcie (1/32)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".