• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 7088
    • Dodano: 2014-12-27 / 11:21
    • Komentarzy: 107

    W Opolu ma powstać łaźnia dla bezdomnych

    W Opolu ma powstać łaźnia dla bezdomnych

    Z łaźni we Wrocławiu codziennie korzysta nawet 70 osób. (Fot. Caritas Diecezji Wrocławskiej)

    Władze Opola są przychylnie nastawione do wniosku opolskiego Caritasu, by stworzyć w centrum miasta łaźnię, w której osoby bezdomne będą mogły się wykąpać, przebrać w czyste ubrania. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie taki obiekt miałby powstać.

    Łaźnia miałaby zostać połączona z punktem, w którym bezdomni mogliby otrzymać podstawową pomoc medyczną oraz ciepły posiłek.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Do tej pory osoby bezdomne mogą odbierać posiłki dzięki misji garażowej opolskiego Caritas. To jednak - zarówno zdaniem opolskiego Caritasu, jak i bezdomnych - za mało.

    - Chodzi nawet o załatwianie czynności fizjologicznych. Skoro takie osoby są przeganiane z centrów handlowych i urzędów, a publiczne toalety są płatne to gdzie mają się załatwić? - pyta Artur Wipler z opolskiego Caritas. - Tak samo z kąpielą, przebraniem w czyste rzeczy czy goleniem - dodaje.

    Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski jest przychylny pomysłowi i zaznacza, że będzie się zastanawiał nad lokalizacją.

    Podobne łaźnie działają w większych miastach Polski - najbliższa na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Tam po kąpieli bezdomni mogą zostawić swoje ubrania i otrzymać czyste. Dziennie łaźnię odwiedza około 70 osób.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-12-27 12:10:24 [178.252.17.*] id:1295743  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Mam idealne miejsce. Plac Daszyńskiego były schron przeciw lotniczy.Kibel jest,bieżąca woda również.Tylko odremontować i nic nie trzeba stawiać wszystko zostaje po staremu.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-12-28 23:39:16 [217.173.204.*] id:1296238  
    ravyr: Napisał postów [490], status [starszy pismak] Reputacja
    ciekawy pomysł
    2014-12-30 01:57:30 [2.101.9.*] id:1296550  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    No ale Paulo nie jest bliskim znajomym nikogo na górze wiśniowej wiec nie przejdzie ten pomysł, bo niestety zbyt tani w wdrożeniu go w życie, no i oczywiście nie będzie na czym przyciąć paru złotych.
    2014-12-28 22:25:50 [83.7.94.*] id:1296230  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Są dwa typy bezdomnych: -ci którzy stracili wszystko i ci którzy nie chcą żyć inaczej.
    [3]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [54]
    2014-12-28 23:19:03 [176.107.171.*] id:1296234  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...są również tacy, którzy zamiast domów, mają wynajmowane mieszkania i siedzą samotnie w zadymionych czterech ścianach 24/24 przed kompem...tym nie współczuję! ...
    2014-12-28 23:28:18 [83.10.84.*] id:1296236  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    I HIPOKRYCI jak Pan o wielu nickach, między innymi @Hubertus-Janosik i tym podobnych----Ty chyba naprawdę nie masz własnego życia-własnej rodziny ??!!
    [3]
    2014-12-28 23:37:21 [176.107.171.*] id:1296237  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...Aleksandro oooch Aleksaaandro !!! :D:D:D:D
    2014-12-28 23:39:24 [176.107.171.*] id:1296239  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...jakie jeszcze "między innymi"?!...pozostało ich 9 (dziewięć) ..."szczelaj" @4u! :D
    2014-12-28 23:45:34 [176.107.171.*] id:1296242  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...odpowiadam na pytanie : cyt: "Ty chyba naprawdę nie masz własnego życia-własnej rodziny ??!! ...Odp: NIE MAM NAPRAWDĘ!!!...nie mam ani życia ani rodziny nie mam nic...
    2014-12-28 23:51:23 [176.107.171.*] id:1296243  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...,chorób nie mam ,kredytów nie mam,problemów nie mam ,grama tłuszczu na ciele nie mam ,sztucznej szczęki nie mam ,włosów nie mam, czynszu nie mam ...itd itp...ogólnie nie mam nic! :D:D:D
    2014-12-28 23:53:23 [91.18.40.*] id:1296244  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    haha, to witaj w klubie... ja też już nic nie mam. Kobiety nie mam, mieszkania nie mam, samochodu nie mam... wszystko mi zabrała... zostało mi tylko to forum...
    2014-12-28 23:53:59 [91.18.40.*] id:1296245  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    aaa pracy też nie mam...
    2014-12-28 23:58:01 [176.107.171.*] id:1296246  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...to zapisz się jeszcze do "sympatii" ,"notlegu"i nnych ...będziesz kumplem 'krulowej"!!!:D:D:D
    2014-12-28 23:59:22 [83.5.206.*] id:1296247  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Janosik.. faktycznie nie masz wielu rzeczy , jeszcze wielu których tu nie wymieniłeś.
    2014-12-28 23:59:53 [91.18.40.*] id:1296248  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    już raz byłem jej kumplem, WYSTARCZY...
    2014-12-29 00:02:20 [176.107.171.*] id:1296249  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...@kgb ...jak się czułeś jak kopiowałem posty TWOICH "przyjaciół" - skierowane do mnie "że sąsiad bzyka ci twoją starą?"!!!...
    2014-12-29 00:05:30 [176.107.171.*] id:1296250  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...nie mam drogiego zegarka,sygnetów i złotych "ket"!...nie lubię nosić czegoś takiego ,jest mi niepotrzebne! ...skromność jest moją dewizą...
    2014-12-29 00:07:02 [176.107.171.*] id:1296251  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...mojego auta "marzeń" również nie mam ! :(
    2014-12-29 00:08:19 [83.5.206.*] id:1296252  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Dobranoc biedny Janosiku.
    2014-12-29 00:09:26 [176.107.171.*] id:1296253  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...ja dopiero zaczynam się relaksować...jutro mogę spać do 14stej...
    2014-12-29 01:04:28 [2.101.9.*] id:1296265  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Rozumiem, że sebastian325i już byl raz kumplem portalu sympatia :) i własnie to miał na myśli.
    2014-12-29 01:05:25 [2.101.9.*] id:1296267  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Hubek ty masz poważne zaburzenia psychiczne, a najgorsza jest ta mania prześladowcza :) co rusz widzisz mnie pod nowymi nickami ;p To jest chore ;) musisz oddać się w ręce dobrego psychiatry bo zachowujesz się jak opętany :P
    2014-12-29 01:06:33 [176.107.171.*] id:1296268  
    [moderacja]: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2014-12-29 01:08:03 [2.101.9.*] id:1296269  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Nie bedąc lekarzem można stwierdzic, ze HvJ-a paranoja doprowadziła cie do opętania.
    2014-12-29 01:08:23 [83.10.84.*] id:1296270  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Żenada, po prostu żenada----Jak można mieć tak zryty beret---olenka4u on musi ciebie bardzo lubić, jesteś chyba jego całym światem i życiem :D
    2014-12-29 01:11:47 [83.10.84.*] id:1296271  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Ty jesteś chorym na umyśle człowiekiem, gdybyś chciałł spędzić czas z rodziną, nie byłoby ciebie tutaj....cyt:chorób nie mam ,kredytów nie mam,problemów nie mam ,grama tłuszczu na ciele nie mam ,sztucznej szczęki nie mam ,włosów nie mam, czynszu nie mam ...itd itp...ogólnie nie mam nic! :D:D:D---.nie mam drogiego zegarka,sygnetów i złotych "ket"!...nie lubię nosić czegoś takiego ,jest mi niepotrzebne! ...skromność jest moją dewizą...po co o tym wszystkim piszesz, kogo to obchodzi?!
    2014-12-29 01:12:03 [176.107.171.*] id:1296272  
    [moderacja]: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2014-12-29 01:12:56 [83.10.84.*] id:1296273  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dodam, że skromni ludzie nie zachowują się tak jak TY !!!!!!
    2014-12-29 01:13:44 [83.10.84.*] id:1296274  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Kultura i jeszcze raz kultura-----z nią też nie masz nic wspólnego :D
    2014-12-29 01:24:32 [2.101.9.*] id:1296276  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Monszerii przypadkiem nie zalogowałas się zbyt wcześnie? Moje 15 minut jeszcze nie minęło ;)
    2014-12-29 01:25:39 [2.101.9.*] id:1296277  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Chłopina zaraz dostanie rozdwojenia jaźni :) i do reszty zwariuje ;p
    2014-12-29 01:29:33 [83.10.84.*] id:1296278  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Przepraszam, ale jakoś tak czasu nie kontroluje :D
    2014-12-29 01:29:50 [2.101.9.*] id:1296279  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Kgb on może sobie pozwolic na spanie do godz.14. On nie ma po co wstawac na sniadanie o 10, bo niema z kim go zjeść ..... Takie ma życie samotny pan z zrytą psychą lansujacy sie na Apollo.
    2014-12-29 01:31:28 [83.10.84.*] id:1296280  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Nauka kultury w wykonaniu @Janosika---cyt:..@tłusta zamknij ryja!!! ŻENADA!!
    2014-12-29 01:33:19 [83.10.84.*] id:1296281  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Nawet gdyby tak było olenka4u, to kogo to obchodzi na tym forum, co on ma, co on robi, z kim śpi i czy w ogóle sypia itp--itd---robi z siebie błazna i szkoda, ze zapomina o tym :D
    2014-12-29 01:33:24 [2.101.9.*] id:1296282  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Coraz bardziej zaczynam się obawiać o życie Admina tego portalu. Hubek bedąc w głębszej desperacji może targnąć się na życie Pava, bo ten zrujnował mu życie odbierając prawa moderatora. Pav Ty musisz uważać na tego psychopatę z manią prześladowczą i paranoją.
    2014-12-29 01:34:59 [2.101.9.*] id:1296283  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Najgorsze jest to, że on z siebie nie robi błazna, on nim jest.
    2014-12-29 01:35:46 [83.10.84.*] id:1296284  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    A ja się zastanawiam, co kieruje Adminem, że pozwala @Janosikowi na ubliżanie innym na tym forum.
    2014-12-29 01:37:23 [83.10.84.*] id:1296285  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Jak kiedyś pisałam, zal mi tego człowieka, ale dzisiaj już sama nie wiem czy mi go żal, czy tylko szkoda, że jest takim ubogim człowiekiem w rozum .
    2014-12-29 01:38:26 [83.10.84.*] id:1296286  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    żal**---bo i do tego się zaraz --dostosunkuje-- :D
    2014-12-29 01:43:28 [2.101.9.*] id:1296287  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Zawsze tu robi za żywą atrakcje jak ma piane na zębach :) Być może ktoś prosil Admina aby nie banował go dożywotnio, bo zbiera dowody na to aby udowodnić przed sądem, że jest niepoczytalny i chory psychicznie, a w późniejszej konsekwencji ubezwłasnowolnić go zamykając w Toszku. Są takie przypadki :)
    2014-12-29 01:45:17 [2.101.9.*] id:1296288  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    W jego przypadku to ŻAL przez "RZ" czyli "RZAL" ;P
    2014-12-29 01:46:25 [83.10.84.*] id:1296289  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Szkoda tylko, że robi to kosztem tego forum---
    2014-12-29 01:47:01 [2.101.9.*] id:1296290  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Chłopina chyba zwariował widzac nas jednoczesnie piszace na forum. Głupka znowu zrobił z siebie. heeee
    2014-12-29 01:49:32 [83.10.187.*] id:1296291  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    I tak Ci zarzuci, że piszesz jednocześnie z dwóch urządzeń-----szkoda, że popada w taką paranoję :(
    2014-12-29 01:52:45 [2.101.9.*] id:1296293  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Zarzucić to on sobie może, ale pętlę na szyję ;)
    2014-12-29 01:53:35 [83.10.187.*] id:1296294  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    I to byłoby na tyle dzisiaj----Dobranoc życzę tym chorym i tym zdrowym, tym z paranoją i tym bez paranoi.
    2014-12-29 01:55:02 [2.101.9.*] id:1296295  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ja również się zbieram do spania. Miłej nocki życzę wszystkim.
    2014-12-29 03:34:36 [2.101.9.*] id:1296311  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Brakuje aby na forum wkroczyla Bella-Edith :)
    2014-12-29 07:14:07 [176.111.136.*] id:1296314  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ten alkoholi kznowu szalał po nocy ? ;D
    2014-12-29 07:17:32 [2.101.9.*] id:1296316  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    A kto samotnemu, starszemu panu zabroni szalec na forum? Tyle mu pozostało ;p Witaj Goodi, a Ty spania nie masz?
    2014-12-29 07:19:37 [176.111.136.*] id:1296318  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    hej , kto rano wstaje ... ;D
    2014-12-29 07:20:18 [2.101.9.*] id:1296320  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    ten jest nie wyspany ;p
    2014-12-29 08:01:55 [83.22.74.*] id:1296351  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Witam. Wstaję rano, włączam wiadomości, patrzę pod moim wpisem tyle komentarzy (myślę), czytam a tu taki śmietnik :(
    2014-12-29 10:59:48 [83.10.187.*] id:1296375  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    Tan Pan o nicku @Janosik-Hubertus i kilku innych, lubi mieszać w śmieciach, a już nie odpuści sobie na pewno złośliwej uwagi pod prawie każdego adresem, ot takie ulubione zajęcie tegoż Pana----przecież wiecie już jaki on jest i czego się można po nim spodziewać :D
    2014-12-29 11:01:32 [83.10.187.*] id:1296377  
    monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na] Reputacja
    ten**
    2014-12-29 11:02:58 [176.111.136.*] id:1296378  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    nie ma co się dziwić ;) jak się całe życie głowe w piecu trzyma to tak jest ;D
    2014-12-29 11:03:35 [176.111.136.*] id:1296380  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    gorko w czapke ;D
    2014-12-28 20:19:41 [87.205.212.*] id:1296213  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    Idzie sobie dwóch bezdomnych ulicą... Pierwszy podejrzliwie wciąga kilka razy nosem powietrze, w końcu mówi do drugiego: - Zesrałeś się chyba Na to drugi: - Eee no coś ty Po chwili ten pierwszy znowu: - Chyba jednak się zesrałeś Na to drugi: - Daj mi spokój, nie zesrałem się Idą dalej, ale po kilkudziesięciu metrach pierwszy nie wytrzymuje, zrywa drugiemu spodnie i gacie.... I oczywiście, wklejona we włosy wisi wielka, śmierdząca itp kupa, wiec krzyczy wkurzony: - I co, nie zesrałeś się? A co to jest w takim razie?! Na to drugi spokojnie: - Aaaa, myślałem że Ci chodzi o dzisiaj. :D

    Nick:
    Treść:
    2014-12-28 19:04:05 [87.205.212.*] id:1296209  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    No to jeszcze fryzjer i kosmetyczka powinni się tam znaleźć;) a i jakiś krawiec, gdyby nowe ubranko nie pasowało...:D

    Nick:
    Treść:
    2014-12-28 10:43:12 [178.37.2.*] id:1296110  
    Kitowiec: Napisał postów [1136], status [stały bywalec] Reputacja
    Jestem mieszkańcem Groszowic i obserwuję jak ładnie rozbudowuje się noclegownia. Ciekawe czy tu będzie łąźnia i regulamin co będzie nakazywał z jej korzystania? Z tego co wiem to największą przestrzeń zajmie sala konferencyjna, a menele dalej będę śmierdzieć w autobusach. Choć zauważyłem, że co raz więcej cwanych ćpunów tu przesiaduje. Tydzień temu w niedzielę zajechali w piątkę BMW na całą długością auta (ten chodnik jest bardzo szeroki w tym miejscu. Gość stanął perfidnie prostopadle tak, że piesi musieli wchodzić na drogę by przejść do kościoła) 4 typów poszło do noclegowni jeden czekał w aucie. Nie wiem co to za chamy ale mam nadzieję, że nie żyją tam z naszej kasy. Widzę coraz więcej ludzi młodych w okolicach mojego wieku, których nigdy nie widziałem. Ostatnio 3 mijałem na przestanku na przeciw szkoły to jak ich minąłem i jak przyjechał autobus to jeden z nich dostał taki wpier... że bałem się o własną skóre. akcja trwała kilka sekund gdzie stali rozmawiali jak koledzy. Dwóch wsiadło do autobusu trzeci poszedł w kierunku sklepu z rozwaloną mordą. Drogie władze. Wyślijcie tych debilów do wojska a meneli zacznijcie myć, a ludzie w najgorszej dzielnicy miasta będą czuli się trochę lepiej.

    Nick:
    Treść:
    2014-12-28 10:14:54 [89.79.89.*] id:1296104  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    będę pierwszym specjalnym gościem łaźni! komu umyć plecy ten niech się schyli po mydło na otwarciu, ja już będę w kabinie :P

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 16:55:55 [91.193.208.*] id:1295801  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    miasto da i zrobi ale się będzie nazywało, że to Caritas?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-12-27 18:03:16 [37.30.43.*] id:1295853  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    a co ? już ci żal dupsko ściska polaczku ;P
    2014-12-27 22:36:16 [24.114.25.*] id:1296068  
    Eskalacja: Napisał postów [534], status [starszy pismak] Reputacja
    A ty co niemczyk czy ruski?
    2014-12-28 10:14:12 [37.31.188.*] id:1296103  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    ŚLUNZOŁK bo co ??? ;)
    2014-12-27 16:05:11 [83.27.211.*] id:1295772  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    Panie prezydencie może w piwnicy ratusza tam gdzie był BULL JOHN PUB i monitornig bedzie ich obserwował i straż miejska blisko i komenda główna i Pan bedzie miał wszystko na oku....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-28 10:06:41 [37.7.18.*] id:1296100  
    waldemar1973: Napisał postów [303], status [maniak] Reputacja
    ale mądry to ty jesteś co ci przeszkadzaja ci bezdomni ludzie
    2014-12-27 23:02:47 [89.79.89.*] id:1296071  
    Elaris: Napisała postów [20], status [nowy] Reputacja
    Wielki plus, aż serce rośnie. Jest jeszcze nadzieja dla świata :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-28 08:13:42 [213.238.111.*] id:1296088  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Że co??!
    2014-12-27 23:15:39 [89.76.167.*] id:1296072  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Najwyższa pora pomyśleć o bezdomnych i ich potrzebach. Część z tych ludzi jest na własne życzenie bez dachu nad głową ale część po prostu miała pecha i nie potrafiła poprosić o pomoc opiekę społeczną. Taka łaźnia na pewno w Opolu zda egzamin.

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 21:23:14 [83.10.120.*] id:1296063  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    A dla tych zawszawionych złoldzieji z Platformy Obywatelskiej tez ,proponuję jakies prosektorium.

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 21:00:41 [46.204.244.*] id:1296050  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Dobry pomysł.

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 17:02:41 [94.254.144.*] id:1295805  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Powinno być więcej takich miejsc.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2014-12-27 17:03:29 [176.111.136.*] id:1295806  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    siema ziom minusa ci usunąłem tak jak mówiłem :p sobie możesz sprawdzić :P
    2014-12-27 17:06:07 [94.254.144.*] id:1295810  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    dzięki stary, masz u mnie winiaczka ;)
    2014-12-27 17:06:50 [176.111.136.*] id:1295813  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    nie pije bo znowu będe walił na oślep ;D
    2014-12-27 17:09:44 [2.97.221.*] id:1295815  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Walic moze miec rózne znaczenie ;p
    2014-12-27 15:44:28 [176.111.136.*] id:1295763  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    no to Wiśniewski mnie zaskoczył teraz pozytywnie , tacy ludzie i tak mają w życiu przeyebane jedni przez alkohol , drudzy przez losowe wypadki typu pożar domu lub brak pracy . Ale jak ktoś z nich chce zdobyć prace i nawet na śmieciówce i zmienić swoje gówniane życie to wypadałoby nie śmierdzieć na rozmowie kwalifikacyjnej , no bo wiadomo jak taki pójdzie gdzieś do biura to wiadomo że go nie przyjmą mimo że potrafi zaperdalać jak pszczółka

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2014-12-27 16:49:56 [2.97.221.*] id:1295798  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    To hubek bedzie miał gdzie sie wykapac ;p
    2014-12-27 16:54:27 [176.111.136.*] id:1295800  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    hej Piękna , kij mu w oko :)
    2014-12-27 16:56:15 [2.97.221.*] id:1295802  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    siemaneczkol. Jak tam po swietach?
    2014-12-27 16:57:38 [176.111.136.*] id:1295803  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    wyrafinowana bania jeszcze trwa... :)
    2014-12-27 17:01:20 [176.111.136.*] id:1295804  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    najechała się stara ekipa :) to troche luzingu było :)
    2014-12-27 17:03:41 [2.97.221.*] id:1295807  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    to sie nie nudziliście ;)
    2014-12-27 17:04:26 [176.111.136.*] id:1295809  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    było zacnie na pasterce :)
    2014-12-27 17:06:24 [2.97.221.*] id:1295811  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    to n Luxa tez grubo bylo ;)
    2014-12-27 16:52:38 [83.230.42.*] id:1295799  
    KK 35947: Napisał postów [4451], status [VIP] Reputacja
    Mało to domów katechetycznych w centrum,wcale nie trzeba wyciągać łapy do miasta można zorganizować u siebie ,ale nieeee...

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 13:59:22 [83.30.221.*] id:1295755  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    już nie będzie w fontannie przepierek :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-27 15:49:12 [91.193.208.*] id:1295764  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    oo nie, ja z fontanny wyrzucic się nie pozwolę;)
    2014-12-27 15:01:11 [83.29.52.*] id:1295761  
    ElNajman: Napisał postów [802], status [stały bywalec] Reputacja
    Będzie schylanie się po mydło i inne tego typu zabawy ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-27 15:24:05 [176.111.136.*] id:1295762  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    i grzybica gratis :)
    2014-12-27 14:54:37 [24.114.25.*] id:1295758  
    Eskalacja: Napisał postów [534], status [starszy pismak] Reputacja
    kto bedzie ponich sprzatac? hehe

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-12-27 14:55:52 [84.194.106.*] id:1295759  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    sami bendom psiatac ;))))))
    2014-12-27 14:58:24 [89.76.166.*] id:1295760  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    która chętna umyć im plecy?:D
    2014-12-27 14:37:44 [84.194.106.*] id:1295757  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    No super chapeau!

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 13:44:45 [213.238.111.*] id:1295750  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    A bedzie tam solarium, sauna, łaźnia fińska i gabinet masażu?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-12-27 13:57:53 [83.30.221.*] id:1295754  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    sushi bar bedzie
    2014-12-27 14:04:05 [188.123.205.*] id:1295756  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Sushi już nie modne!Teraz elyty żrą falafele.
    2014-12-27 13:54:07 [188.123.205.*] id:1295752  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    No to żule z wrocławia ikatowic będą miały gdzie się wykąpać.No i przejadą się pendolino za darmo pozostawiając zwierzątka w pociągach.

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 12:14:15 [87.204.109.*] id:1295744  
    Nicki: Napisał postów [153], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Dobry pomysl bo np jadac latem MZK to ja bym caly autobus tam skierowal,niektorzy mysla ze jak wyleja na siebie perfumy to wystacza zamiast mycia:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-27 13:29:57 [217.99.74.*] id:1295748  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Dokładnie to samo pomyślałem, pierwsza moja myśl ;) Niektórym się wydaje, że jak się wypsikają perfumami nawet tymi drogimi to będzie ładnie pachnieć... gwno prawda!
    2014-12-27 12:05:03 [89.78.156.*] id:1295742  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    dobry pomysł..pewnie nie jeden z was doświadczył zapachu bezdomnego w galerii albo w przychodni,np.na Kościuszki..jak powstanie taki punkt to kloszard nie będzie miał już usprawiedliwienia ze śmierdzi itp

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 11:58:02 [176.113.207.*] id:1295741  
    mydlak31: Napisał postów [459], status [starszy pismak] Reputacja
    Brawo,za Pomysł tego co to Wymyślił;D

    Nick:
    Treść:
    2014-12-27 11:40:22 [89.76.166.*] id:1295730  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Krzywdę im zrobicie z tą łaźnią...oni nie lubią się kapać...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-27 11:57:51 [31.175.54.*] id:1295740  
    porzymek: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Ja jestem za żeby bezdomni mieli gdzie się wykąpać ogolić się i przebrać
    2014-12-27 11:57:33 [176.113.207.*] id:1295739  
    mydlak31: Napisał postów [459], status [starszy pismak] Reputacja
    Nareszczie cos Pozytywnego Będzie w Opolu;]

    Nick:
    Treść: