• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 7043
    • Dodano: 2014-06-30 / 11:13
    • Komentarzy: 8

    Wyjątkowe zawody żużlowe w Opolu. Przyjedzie legenda.

    Wyjątkowe zawody żużlowe w Opolu. Przyjedzie legenda.

    Jason Crump to żywa legenda czarnego sportu. Australijczyk ma być jednym z trenerów podczas sierpniowego obozu i zawodów Pucharu Świata dla młodych adeptów żużla.(Fot: jasoncrump.com)

    Takiej persony światowego żużla na stadionie w Opolu nie było już dawno. Na torze Kolejarza Opole w sierpniu pojawi się Jason Crump, trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata. Australijczyk ścigać się co prawda nie będzie, ale swoim doświadczeniem jako szkoleniowiec ma wspierać młodych zawodników w zawodach Pucharu Świata motocykli o pojemności 250ccm.

    Zobacz takze Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    Polska będzie w tym roku organizatorem Pucharu Świata na motocyklach o pojemności 250 ccm. Impreza odbędzie się na torze w Opolu w dniach 9-10 sierpnia – głosi komunikat Polskiego Związku Motorowego. - Cieszę się, że będziemy w tym roku organizatorem zawodów, na które przyjedzie żużlowa młodzież nie tylko z Europy. Spodziewamy się także młodych żużlowców z Australii. W zawodach udział wezmą żużlowcy w wieku 13-17 lat. Mieliśmy dwie możliwe lokalizację: Toruń albo Opole. FIM wybrał to drugie miejsce ponieważ zdaniem wielu fachowców tor w Opolu jest idealny ze względów szkoleniowych – wyjaśnia Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużowego.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Turniej Pucharu Świata poprzedzi dwudniowy obóz dla wszystkich uczestników zawodów. W jego trakcie odbędą się zajęcia teoretyczne na których młodzi zawodnicy poznawać będą na przykład techniki jazdy. Ich uzupełnieniem będzie praktyka pod okiem doświadczonych postaci czarnego sportu zarówno z Polski jak i zza granicy. Zajęcia prowadzić będzie między innymi Jason Crump, który do Opola ma przyjechać z grupą młodych australijskich żużlowców. Crump, który w grudniu 2012 roku zakończył karierę trzykrotnie zostawał Indywidualnym Mistrzem Świata (2004,2006,2009), dwukrotnie w barwach Australii zdobywał Drużynowy Puchar Świata (2001-2002), a raz Drużynowe Mistrzostwo Świata (1999). Łącznie wygrał 23 turnieje Grand Prix - najwięcej ze wszystkich uczestników cyklu. Punktów wywalczył w cyklu przeszło dwa tysiące. W polskiej lidze dwa razy sięgał po mistrzostwo (1995 i 2006) z drużyną z Wrocławia.

    Australijczykowi w prowadzeniu obozu dla młodych zawodników ma pomagać m.in. propagator mini speedwaya w Polsce Jan Ząbik z Unibaxu Toruń. Wstępnie wiadomo już też, że to reprezentanci tego klubu będą reprezentować Polskę na zawodach w Opolu. Turniej Pucharu Świata motocykli o pojemności 250ccm zaplanowano na 9 i 10 sierpnia.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-07-01 23:19:27 [83.10.234.*] id:1236344  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a po ile bilety? wie już ktoś?

    Nick:
    Treść:
    2014-06-30 15:36:31 [89.78.156.*] id:1235904  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    To ja rozumiem..to jest konkretny sport,a nie bieganie za piłką i kopanie się po nogach heeh;-D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2014-06-30 18:28:18 [89.144.212.*] id:1235946  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Racja...zeby jeszcze Kolejarz jezdzil jak w latach 80-tych.
    2014-06-30 21:09:22 [188.123.205.*] id:1235991  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    to które to miejsce kolejarz ma w ostatniej lidze?ostatnie?ale mi przykro! hehehe
    2014-06-30 22:58:06 [159.205.90.*] id:1236026  
    mr.blant: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    nigdy nie spadnie kolejarz nigdy nie spadnie hahahaa
    2014-07-01 00:19:14 [188.123.205.*] id:1236047  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    kolejarz zajmuje miejsce z którego nie można spaść nawet jak by chcieli to nie ma gdzie spaść hehe
    2014-06-30 20:29:28 [83.5.91.*] id:1235982  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    No masz.... a mnie akurat w Opolu nie będzie

    Nick:
    Treść:
    2014-06-30 15:34:36 [89.78.156.*] id:1235902  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    On wygląda jak Adaś Mikolas..to ty Adam??:-)))

    Nick:
    Treść: