• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1322
  • Dodano: 2022-08-11 / 15:24
  • Komentarzy: 2

  Urząd Marszałkowski ma "Radę na odpady"

  W środowisku miast i wsi problemy dotyczą właściwie każdego typu odpadów. W projekcie Urzędu Marszałkowskiego chodzi przede wszystkim o budowanie świadomości wśród dzieci i dorosłych. Gospodarka odpadami zaczyna się już u nas w domu.


  Projekt "Mamy rady na odpady" - kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego polega przeprowadzeniu kompleksowej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat gospodarowania odpadami skierowanej do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców województwa opolskiego.

  19 organizacji społecznych zrealizuje proekologiczne projekty, które swoim zasięgiem obejmą wszystkie gminy w regionie. Będą organizować m.in. pikniki ekologiczne, szkolenia czy warsztaty na temat prawidłowej segregacji, właściwego kompostowania oraz racjonalnego wykorzystania odpadów.

  - Udało nam się zrobić projekt edukacyjny, a organizacje pozarządowe będą realizowały ponad 60 przedsięwzięć z tym związanych. Gospodarka odpadami zaczyna się już u nas w domu, a w programie chodzi przede wszystkim o budowanie świadomości wśród najmłodszych i starszych. Chcę, byśmy potrafili mieć wpływ na to co się dzieje wokół, dzięki projektowi - mówi marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła.

  Wycieczki tematyczne, eventy ekologiczne, konkursy z nagrodami, eko spektakle, film edukacyjny, warsztaty, pokazy i wystawy to tylko niektóre z zajęć i aktywności planowanych do realizacji w ramach projektu. Poprzez te działania w ciągu najbliższego roku dzieci, młodzież i rodziny z naszego regionu będą mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat prawidłowego postępowania z odpadami, co przyczyni się do czystości naszego otoczenia i ochrony przyrody.

  Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w partnerstwie z Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Związkiem Międzygminnym "Czysty Region" oraz Gminą Kędzierzyn-Koźle. Pieniądze na jego realizację pochodzą głównie z funduszy europejskich dostępnych dla regionu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

  Informacje o projekcie można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego: https://www.opolskie.pl/mamy-rady-na-odpady/

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-11 18:08:57 [188.123.205.*] id:1645397  
  ombre: Napisał postów [19236], status [VIP] Reputacja
  N a wsi odpady dzielą się na palne i niepalne.Odpady palne dzielą się na odpady palone w dzień i odpady palone w nocy.Ot i cała tajemnica rady na odpady na wsi.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-08-11 21:47:59 [5.184.193.*] id:1645411  
  M1974P: Napisał postów [13568], status [VIP] Reputacja
  100/100 ;?