• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4077
    • Dodano: 2014-02-12 / 05:13
    • Komentarzy: 32

    Legenda polskiej koszykówki przyjedzie do Opola

    Legenda polskiej koszykówki przyjedzie do Opola

    (Fot: wtkanwil.com.pl)

    Na Kujawach nie ma drugiej tak charyzmatycznej i uwielbianej postaci, związanej z basketem. Choć pochodzi z Białorusi to Polska jest jego drugą ojczyzną i tutaj odnosił największe sukcesy jako zawodnik Anwilu Włocławek. W najbliższy weekend Igor Griszczuk poprowadzi zajęcia na zaproszenie UKS MOS Opole.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Griszczuk we Włocławku jako zawodnik spędził 12 sezonów, by ostatecznie w 2002 roku zakończyć karierę. W 388 meczach zdobył razem 6774 punkty, co daje 17,2 pkt. na mecz. Tym samym wpisał się na listę najlepszych strzelców i największych gwiazd w historii Polskiej Ligi Koszykówki. Dość powiedzieć, że koszulka z dwunastką, w której grał w Anwilu, wisi pod sufitem włocławskiej Hali Mistrzów, a sam numer 12. jest zastrzeżony.

    Lista sukcesów Griszczuka może imponować. Pięciokrotnie zostawał wicemistrzem Polski, dwukrotnie zdobywał też puchar kraju. Jako szkoleniowiec w sezonie 2002/2003 zdobył z Anwilem Włocławek mistrzostwo Polski, będąc asystentem Andreja Urlepa. Natomiast Czarnych Słupsk, już jako I trener zespołu, doprowadził do pierwszego w historii klubu miejsca na podium w ligowych rozgrywkach. W sezonie 2005/2006 wywalczył z tą drużyną trzecie miejsce w Polsce. Nieudanie dla Griszczuka zakończyła się za to praca z Reprezentacją Polski. Po przegranym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Europy w 2010 roku szkoleniowcowi nie przedłużono umowy.

    Zobacz takze Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    - Trener przyjedzie do Opola, aby podzielić się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami koszykówki na co dzień trenującymi w Uczniowskim Klubie Sportowym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu – mówi Tomasz Olbiński, trener MOS Opole. - Pomysłodawcą i inicjatorem całego przedsięwzięcia jest biznesmen i wielbiciel koszykówki Dariusz Sikorski – dodaje.

    Harmonogram treningów z Igorem Griszczukiem:
    14.02.2014 r. (piątek) godz. 15:00 oraz 17:00
    15.02.2014 r. (sobota) godz. 10:00 oraz 11:00
    Zajęcia prowadzone będą w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu przy ulicy Pułaskiego 3. Wstęp wolny, także dla widzów.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-02-12 18:44:50 [83.30.211.*] id:1185210  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Aaaa z tamtych Kujaw a ja myślałem że z tych niedaleko Mosznej ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2014-02-12 18:50:59 [91.18.12.*] id:1185211  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    co do Kujaw... sytuacja miała miejsce w de, tam gdzie mieszkam, wychodzę ze sklepu i słyszę ze ludzie rozmawiają po polsku, podchodzę, widzę samochód na OKR-ach, pytam panowie skąd jesteście.... gostek odpowiada.....jeden ze Szczecina, a drugi odpowiada... joł je z KUJOŁW... wyrwało mnie z butów...
    2014-02-12 19:04:05 [81.210.93.*] id:1185216  
    dzika stokrotka: Napisała postów [1839], status [Szycha] Reputacja
    a jakby gostek był z huzit to z czego by cię wyrwało?
    2014-02-12 19:14:49 [91.18.12.*] id:1185221  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    Z laciów, zandalów.... ;p
    2014-02-12 20:21:13 [31.1.153.*] id:1185246  
    czytelnik24: Napisał postów [826], status [stały bywalec] Reputacja
    sebastian325i: Nie chcę być nie miły, nie zrozum mnie źle, ale się powtarzasz, już któryś raz czytam to samo na przestrzeni kilku miesięcy... ;-)
    2014-02-12 20:27:43 [176.107.171.*] id:1185254  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...małe pytanie?!...w której klasie "siedziałeś", przez ten "cholerny" język polski?!...chyba niemiłe to jest ?!...
    2014-02-12 20:33:10 [91.18.12.*] id:1185258  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    Możliwe Roland.....wiesz starość nie radość skleroza.....wybacz, że musialeś swoje oko męczyć czymś x2....
    2014-02-12 20:37:38 [31.1.153.*] id:1185260  
    czytelnik24: Napisał postów [826], status [stały bywalec] Reputacja
    Ale sie nie gorsz :)
    2014-02-13 00:29:20 [83.30.211.*] id:1185441  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    dowiem się wreszcie co to są te huzity czy coś?
    2014-02-13 10:02:50 [178.181.34.*] id:1185510  
    czytelnik24: Napisał postów [826], status [stały bywalec] Reputacja
    Huzity to są mieszkańcy Huzit :-D
    2014-02-13 10:24:26 [77.254.24.*] id:1185512  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    to ziomale Hobbitów ;)
    2014-02-13 10:53:42 [91.18.12.*] id:1185514  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    Strzeleczki, Julian.........
    2014-02-12 10:42:27 [91.193.208.*] id:1184966  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    pfff..zrobiliby spotkania z legendami forum..to by się działo;)
    [2]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [18]
    2014-02-12 10:48:16 [92.24.139.*] id:1184974  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Nie mogłam się powstrzymać + dla Raii-ego
    2014-02-12 10:50:50 [91.193.208.*] id:1184977  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no wiesz..naprawdę.. zacznij się kontrolowac..;)
    2014-02-12 11:03:10 [92.24.139.*] id:1184986  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Muszę, bo to juz nie "rzarty" ;p
    2014-02-12 18:13:45 [89.74.180.*] id:1185177  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    A kto byłby tą legendą??
    2014-02-12 18:14:46 [83.4.30.*] id:1185179  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    mam kilku kandydatów :)
    2014-02-12 18:15:42 [217.153.196.*] id:1185182  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Z rolnikiem;)
    2014-02-12 18:52:18 [91.18.12.*] id:1185212  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    żuczki, to kogo proponujecie...???
    2014-02-12 22:07:35 [83.4.30.*] id:1185318  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    przez skromność nie wymienię samego siebie :)
    2014-02-12 22:10:49 [217.153.196.*] id:1185322  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Lux będziesz jako gość specjalny:)
    2014-02-12 22:11:26 [83.4.30.*] id:1185323  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Przez grzeczność nie odmówię :)
    2014-02-12 22:13:17 [217.153.196.*] id:1185324  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to muszą jakąś luxsusową kawę na to spotkanie kupić;)
    2014-02-12 22:14:19 [83.4.30.*] id:1185325  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    nie koniecznie kawę... ;)
    2014-02-12 22:14:47 [91.193.208.*] id:1185326  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    kopi luwak
    2014-02-12 22:15:08 [217.153.196.*] id:1185328  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to powstanie nowa edycja...druga flaszka;)
    2014-02-12 22:20:45 [83.4.30.*] id:1185332  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Lub też druga seta z luxusowym :)
    2014-02-12 22:25:35 [217.153.196.*] id:1185338  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    "druga seta bez popity" zostaniesz prowadzącym :)
    2014-02-12 22:26:19 [83.4.30.*] id:1185339  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    W sumie to szukam nowej roboty i ta byłaby dobra :)
    2014-02-12 22:34:22 [176.107.171.*] id:1185345  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ..."Legendy f24op" :))...może i są takie?! :))...może niektóre "legendy" są jeszcze aktywne !?...jeżeli tak to dzięki Bogu! :))...teraz więcej jest 'klonów" i ich "klonów"...parują się i rozmnażają jak ..???...jedna myśl przychodzi mi do głowy : "Wyścigi szczurów"...
    2014-02-12 18:14:58 [89.74.180.*] id:1185180  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Będzie się działo. Każdy chciałby spotkać legendę.

    Nick:
    Treść: