• Dodano: 2013-09-28 / 21:26
    • Komentarzy: 20

Remis w meczu Gwardi Opole ze Stalą Mielec

(Fot: Gwardia Opole)

Pierwszy punkt w Superlidze zgarnęli w sobotę piłkarze Gwardii Opole, choć zdecydowanie trafniejszym określeniem w tym przypadku jest utrata dwóch oczek. Podopieczni Marka Jagielskiego pierwszą odsłonę meczu wygrali zdecydowanie 20:9 żeby w drugiej części zupełnie oddać parkiet gościom i ostatecznie zremisować 30:30.

Mistrzowie pierwszej połowy-takie określenie przylgnęło do piłkarzy ręcznych z Opola po 3. rozegranych kolejkach Superligi. Szczypiorniści Gwardii ponosząc bowiem 3 porażki z rzędu w każdej z nich porywali publiczność zdecydowanie lepszą postawą od 30 minuty. Nie wiedzieć czemu w konfrontacji ze Stalą Mielec sytuacja odwróciła się dokładnie o 180 stopni. Ale po kolei.

W sobotę w Opolu, co warto podkreślić, spotkały się dwie ekipy z dolnego rejonu tabeli. Jednak konia z rzędem temu, kto spodziewał się, że w pierwszej połowie goście w hali przy ul. Kowalskiej w ciągu pierwszych 30 minut zostaną rozbici. Po 3 minutach gry, między innymi po bramkach Marka Szpery i Michała Adamuszka, goście prowadzili 2:3. Po kolejnych 4 minutach było już 4:3 dla gospodarzy a objęcie prowadzenia gwardzistom zapewnił po świetnej kontrze Wojciech Knop. Od tego momentu rozpoczął się koncert w wykonaniu gospodarzy. Kiedy w 23 minucie do rzutu karnego podszedł Marko Vukcevic miał do zdobycia 15 punkt dla Gwardii i przy aplauzie pełnej hali z tego zadania wywiązał się bezbłędnie. Z kolei na rzucających zawodników Stali jakby uwziął się Adam Malcher, bramkarz Gwardii i raz po raz zaskakiwał świetnymi interwencjami.

Gwardia tempa nie zwalniała i do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 20:9 dla miejscowych. Na początku drugiej odsłony zawodów w Opolu gra toczyła się punkt za punkt. W 35 minucie kolejny raz oko w oko z bramkarzem Stali stanął Vukcević i kolejny raz rzut karny zamienił na gola a tablica wyników pokazała stan 22:12. Wydawało się, że takiej przewagi roztrwonić nie sposób. Ale właśnie od tego momentu o skutecznej grze przypomnieli sobie goście. Bramki Damiana Kostrzewy i Michała Adamuszka sprawiły, że w niewiele ponad 10 minut Stal odrobiła straty do rozmiarów 26:22.

Trener Marek Jagielski próbował wytrącić rywali z uderzenia korzystając z czasu, ale zdało się to na niewiele. Na 5 minut przed końcem goście tracili już tylko 2 punkty do opolskiego zespołu. Rzut Adamuszka w 57 minucie wyrównał stan rywalizacji na 29:29. Przed ostatnim gwizdkiem obie ekipy dołożyły jeszcze po golu i podział punktów stał się faktem.

2013-09-29 11:40:03 [89.72.244.*] id:1119645
    harry: Napisał postów [2393], status [Szycha] Reputacja
    Może przynajmniej Gwardia pokaże na co ich stać, bo Odrze nie bardzo to wychodzi.

2013-09-29 10:12:44 [194.29.180.*] id:1119591
    Maria1942: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    To co się stało w 2 połowie meczu Gwardii to jest przede wszystkim kompromitacja duetu ,,trenerów".Ich taktyczne zmiany doprowadziły to tej porażki,bo inaczej nie można nazwać tego wyniku.Panie prezesie,jeżeli chcemy mieć ligę w Opolu to niestety trzeba zainwestować w ławkę trenerską!!!Ten duet juz nic nowego nie wymyśli.Ich wiedza wystarczyło tylko na 1 ligę.

2013-09-29 08:52:09 [217.153.196.*] id:1119560
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    Dobrze wczoraj Grali...zabrakło trochę czasu bo meczy był spokojnie do wygrania...Brawo Gwardia Opole!!!

2013-09-29 00:06:09 [213.238.90.*] id:1119481
    M.A.N: Napisała postów [1506], status [Szycha] Reputacja
    OT- właśnie dobiegło końca KSW Pudzian dominuje;) dziadkowi Nastuli brakło sił, a Materla przegrał z kretesem... Karola pokazała klasę, swoją drogą uchowaj Boże takiej żony, wszelkie argumenty po jej stronie;)

2013-09-29 08:39:33 [89.79.89.*] id:1119556
    Materla do garów co za paź XD nic nie znaczy leszcz w mma
    2013-09-29 08:38:46 [213.158.217.*] id:1119555
    neon: Napisał postów [2701], status [Szycha] Reputacja
    Najbardziej udany był sprawozdawca radia Opole. Gigant. Hehe.

2013-09-28 23:51:30 [83.4.183.*] id:1119461
    drań73: Napisała postów [17440], status [VIP] Reputacja
    dlaczego utrata "dwóch oczek" Mat w piłce ręcznej zwycięstwo jest za dwa punkty a remi oznacza punkt..BOSZE... gratulacje dla chłopaków w końcu pokazali ambicje... ale widać że umiejętności są na 1 ligę

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2013-09-29 00:45:43 [83.4.183.*] id:1119510
    MAT... TROSZKE PROFECJONALIZMU.. PEWNIE PAV PŁACI .... NO WŁAŚNIE ALE STARAJ SIE BO MOŻE KTOŚ CIE DOSTRZEŻE
    2013-09-29 01:04:05 [5.173.94.*] id:1119529
    draniu ide sobie polna droga na totalnbym zadupiu gdzie wojny nie było a tu KVK no szok!
    2013-09-29 01:14:37 [5.173.94.*] id:1119540
    rozwala mnie to ze znajduje rzeczy których nie zbieram a ze nie handluje to mam lipe
    2013-09-29 01:16:47 [83.4.183.*] id:1119541
    portfela z 20 tys euto w lesie nie znajdziesz....:) ja szukam auta wg legendy z kosztownościami zakopanego gdzieś tutaj:):)
    2013-09-29 01:18:45 [5.173.94.*] id:1119543
    uwielbiam ten dreszczyk emocji!!!wartosc nie ma znaczenia!
    2013-09-29 00:16:27 [5.173.94.*] id:1119493
    zielona góra vs odra opole 2-2 w sumie kazdy punkt na wage złota zdzieszowice vs bytovia bytów 2-2 kluczbork vs warta poznan 0-3 hehe

2013-09-28 22:03:42 [93.181.160.*] id:1119437
    Rolnikos: Napisała postów [9258], status [VIP] Reputacja