• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6590
    • Dodano: 2013-08-20 / 06:04
    • Komentarzy: 52

    Opolanie jadą rowerem na wakacje

    Opolanie jadą rowerem na wakacje
    Opolanie jadą rowerem na wakacje

    Daniel Hiper, Daniel Baros, Piotr Migdał i Daniel Napieraj. (Fot. arch. prywatne)

    Opolanie jadą rowerem na wakacje

    Aleksandra Machulak podczas jednej ze swoich wypraw.

    500 kilometrów rowerem? Dla nich to żaden problem. - Wakacyjna przygoda może się zacząć już na pierwszych kilometrach podróży, a nie dopiero po dojeździe na miejsce - przekonują Opolanie, którzy zamiast pociągiem, samochodem czy samolotem jako środek transportu na wakacje wybierają rower.

    - Sama podróż potrwa 4 albo 5 dni. Trasa liczy około 490 kilometrów, ale na pewno wyjdzie więcej bo będziemy zbaczać jak zobaczymy coś ciekawego - mówi Piotr Migdał, który razem z trzema kolegami wybrał się rowerami nad morze. - Naszym celem jest Mielno, tam pobędziemy 2-3 dni, a potem ruszymy wzdłuż wybrzeża - dodaje. Czy starczy sił na powrót? - Chyba nie, planujemy wrócić pociągiem - śmieje się uczestnik wyprawy.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Piotr jedzie razem z Danielem Hiperem, Danielem Barosem i Danielem Napierajem. Każdy z nich ma sobą dłuższe, jednodniowe wycieczki. - Robiliśmy po 70 czy 100 kilometrów w ciągu jednego dnia, ale nigdy takiej 500-kilometrowej trasy, także dla wszystkich będzie to wyzwanie - dodaje.

    Uczestnicy wyprawy będą spać w jednym, dużym namiocie, rozbijanym na przydrożnych kempingach. Cały swój bagaż wiozą ze sobą w sakwach i dwóch przyczepkach.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Aleksandra Machulak z Grodźca ma za sobą już kilka zagranicznych wyprawach rowerowych. - Pierwsza trasa to wyprawa na Ukrainę, później była Litwa i Łotwa, a ostatnio Krym. W tym ostatnim przypadku dojechaliśmy na miejsce koleją i jeździliśmy już na miejscu. Sama podróż koleją to było już wyzwanie, bo trwała aż 50 godzin - wspomina Aleksandra Machulak.

    Na wyprawy jeździ z rodziną lub znajomymi, za to na Krymie była z chłopakiem. - On też dużo jeździ, był rowerem m.in. w Danii - dodaje.

    Rowerzyści zgodnie podkreślają, że wyprawa rowerowa pozwala zacząć wakacyjną przygodę już w trakcie podróży.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Opolanie jadą rowerem na wakacje
    Opolanie jadą rowerem na wakacje
    Opolanie jadą rowerem na wakacje

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-08-21 00:58:42 [83.4.102.*] id:1098073  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Nocny dyżur mija spokojnie, nic się nie dzieje ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-08-21 06:23:18 [2.97.217.*] id:1098080  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Lux juz Cie zmieniam mozesz isc spac ;)
    2013-08-21 10:35:06 [83.4.33.*] id:1098214  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    W tej pracy nie ma lekko cały czas na wysokich obrotach ;)
    2013-08-21 10:37:07 [2.97.217.*] id:1098216  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Wyspałes sie po nocce?
    2013-08-20 14:28:51 [31.60.138.*] id:1097368  
    M.A.N: Napisała postów [1505], status [Szycha] Reputacja
    Ostatnio też mnie naszło coś takiego pojechałem z Opola do Głogówka i z powrotem plus pare kilometrów po Opolu wyszło jakieś 110 km. Fajna sprawa tylko tyłek trochę boli:))) w paczce na pewno lepiej się jedzie ja jechałem sam więc trochę wiało nudami. Życzę przeżycia wielu cudownych przygód. Połamania kół:)
    [2]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-08-20 17:27:13 [90.156.124.*] id:1097547  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ...podziwiam ;)
    2013-08-21 10:05:30 [178.183.169.*] id:1098188  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Trzeba było się do mnie odezwać to dotrzymałbym towarzystwa :D
    2013-08-21 10:34:17 [83.4.33.*] id:1098212  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    i ja bym dotrzymał towarzystwa jednośladem (mechanicznym)
    2013-08-20 17:30:18 [178.183.170.*] id:1097552  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    To pozostaje życzyć szerokiej drogi.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-08-21 00:37:06 [89.79.83.*] id:1098072  
    armagedon: Napisał postów [3045], status [VIP] Reputacja
    i większej ilości dróg rowerowych.
    2013-08-20 23:39:35 [159.205.127.*] id:1098047  
    Gumowy: Napisał postów [3], status [żółtodziób] Reputacja
    Heh, słabo, ja w tym roku stopem w 8 dni nad Bajkał dojechałem

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-08-20 23:43:37 [91.193.208.*] id:1098049  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    a na rowerze ile by Ci to zajęło?
    2013-08-20 23:45:10 [159.205.127.*] id:1098050  
    Gumowy: Napisał postów [3], status [żółtodziób] Reputacja
    Nie liczyłem ale na ok ze 130 dni
    2013-08-20 23:45:33 [159.205.127.*] id:1098051  
    Gumowy: Napisał postów [3], status [żółtodziób] Reputacja
    *na oko
    2013-08-20 23:47:08 [91.193.208.*] id:1098053  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    to przejedź i potem daj znać;)
    2013-08-20 21:56:37 [89.76.168.*] id:1097940  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    dla tych, co odważyli się na Ukrainę rowerem jechać moje słowa uznania

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-08-20 23:46:12 [83.4.102.*] id:1098052  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    bezpieczny kraj ;) Prawie jak w PL
    2013-08-20 21:15:18 [81.210.93.*] id:1097892  
    Coca1977: Napisał postów [391], status [pismak] Reputacja
    też bym chętnie pojechała

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 18:24:38 [89.79.89.*] id:1097669  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    paliwo drogie...więcej rowerów więcej rowerów!!!!!!!!!! :D

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 15:46:37 [79.251.26.*] id:1097413  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    No kazdego ciagnie do Ojczyzny ci nawet na rowerach chca tam jechac:)))

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 08:06:44 [195.116.231.*] id:1097135  
    Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
    dawać chłopaki, dawać :D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2013-08-20 08:10:41 [178.37.52.*] id:1097136  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Demcio, bieremy? ;)
    2013-08-20 08:12:57 [195.116.231.*] id:1097138  
    Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
    zeby cos wziac, trzeba cos dac :)
    2013-08-20 08:15:33 [178.37.52.*] id:1097140  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    haha.... to jest właśnie myślenie kobiet :):):)
    2013-08-20 15:19:36 [77.223.234.*] id:1097396  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to jakaś propozycja?:D
    2013-08-20 15:21:22 [77.254.116.*] id:1097397  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    też tak se pomyślałem ;)
    2013-08-20 15:21:50 [77.223.234.*] id:1097398  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    To bieremy jak dają trzeba brać;)
    2013-08-20 15:26:17 [77.254.116.*] id:1097401  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    no to bierma ją ;)
    2013-08-20 12:47:34 [178.37.157.*] id:1097306  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Podziwiam, ja to się boję z jednej wioski do drugiej na rowerze przejechać :/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2013-08-20 12:57:17 [83.7.118.*] id:1097308  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    też bym się bał gdybym mieszkał tam gdzie Ty :)
    2013-08-20 12:59:09 [178.37.157.*] id:1097309  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Dlatego jeżdżę na około żwirowni ;)
    2013-08-20 13:02:12 [83.7.118.*] id:1097310  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    to masz rower wodny??? :):)
    2013-08-20 13:06:43 [178.37.157.*] id:1097312  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    No coś Ty... zwykłym takim ;)
    2013-08-20 13:10:33 [83.7.118.*] id:1097315  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    to nie wiem jak to jeździsz zwykłym naokoło żwirowni... :):)przecież tam zaraz rzeka
    2013-08-20 13:15:22 [178.37.157.*] id:1097319  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Naokoło rzeki też jeżdżę :D
    2013-08-20 12:16:26 [80.50.134.*] id:1097268  
    Niemo86: Napisał postów [761], status [rozpisany/na] Reputacja
    jadą jadą ;p

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 11:50:40 [83.4.102.*] id:1097231  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Ja robię rowerowy turnus po barach, kto się dołączy? A może i artykuł o nas napiszą?

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 10:31:03 [82.145.216.*] id:1097183  
    [moderacja]: Napisała postów [1178], status [starszy pismak] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-08-20 10:40:14 [178.183.173.*] id:1097196  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Widocznie komuś przeszkadzało odliczanie. Poczytaj regulamin to się dowiesz dlaczego Cię moderują :P
    [1]
    2013-08-20 10:29:48 [178.183.173.*] id:1097182  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Trzech Danielów i Piotr. Widać kto jest kierownikiem wycieczki :) Fajna sprawa taki wypad na rowerze. Niestety nie zawsze jest to bezpieczne. Jeśli są ścieżki rowerowe to jest ok, gorzej jak trzeba jechać jezdnią. Wiadomo jak kierowcy traktują rowerzystów.

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 09:29:07 [80.55.148.*] id:1097155  
    pan_i_władca: Napisał postów [124], status [wyjadacz] Reputacja
    hmmmm fajnie, ale aż tak wyjątkowi są? bardzo dużo ludzi tak jeździ więc szaleństwa nie widzę, a jedynie chwalenie się już przed samym wyjazdem. będzie obciach jak kolana nie wytrzymają...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-08-20 09:35:16 [195.116.231.*] id:1097158  
    Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
    Po pierwsze czemu od razu wyjatkowi? jada tak daleko nad morze, fajna sprawa, sa aktywni i zdeterminowani. Po drugie robia to czesto, nie jada pierwszy raz rowerem dalej niz 1 km. Dlaczego chwalenie sie? Zaden z nich sie nie chwalil. I nie ma zadnego obciachu, bo kolana wytrzymaly.
    2013-08-20 09:45:14 [83.27.41.*] id:1097160  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Wyjątkowi to są ci niedzielni "ridersi" którzy co weekend jadą do baru u Janka na średnim i co to nie oni. Bo kupili sobie rowerki nierzadko z karbonu i taki rower odpowiednie dla niego trasy widział chyba tylko w google :)))
    2013-08-20 06:58:07 [82.145.211.*] id:1097129  
    [moderacja]: Napisała postów [1178], status [starszy pismak] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-08-20 07:51:20 [31.63.188.*] id:1097133  
    [moderacja]: Napisał postów [62], status [rozkręcił się] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2013-08-20 08:14:19 [89.74.190.*] id:1097139  
    [moderacja]: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2013-08-20 09:31:35 [2.97.217.*] id:1097156  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    A tu co? Poranny zlot trolli?
    2013-08-20 09:35:49 [178.37.52.*] id:1097159  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    a ja ma nadzieje, że tym razem bayeroki w piątek rozgromią chelsea i nie będzie panoszenia się tutaj ;)
    2013-08-20 08:43:16 [83.27.41.*] id:1097145  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Oby tylko przyrodzenia wytrzymały, reszta da radę. Wygodne siodło i pampers to podstawa.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 08:26:07 [46.204.89.*] id:1097143  
    wladzimir09: Napisała postów [6], status [nowy] Reputacja
    Powodzenia! I dużo sił w nogach!! :-)

    Nick:
    Treść:
    2013-08-20 07:19:17 [217.153.196.*] id:1097130  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Daniel...Napieraj ile sił w nogach;)
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-08-20 07:46:13 [178.37.52.*] id:1097132  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Napierać to oni dopiero tam jadą ;)