• Autor: Greg
  • Wyświetleń: 3211
  • Dodano: 2013-06-15 / 12:01
  • Komentarzy: 20

  Wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz odwołany ze stanowiska

  Wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz odwołany ze stanowiska

  (Fot. archiwum)

  Premier Donald Tusk zdecydował o odwołaniu Jarmuziewicza z funkcji wiceministra transportu. To efekt spotkania wiceministra z przedstawicielami firmy Alpine Bau oraz władzami jednej z gmin w restauracji, wbrew zasadom panującym w resorcie.


  - Decyzja zapadła, w poniedziałek podpiszę dokumenty. Wiceminister Jarmuziewicz wróci do pracy poselskiej - zapowiedział dzisiaj premier Donald Tusk.

  Premier podjął decyzję dokładnie miesiąc po tym, jak dziennikarze RMF FM ujawnili notatkę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z której wynika, że Jarmuziewicz rozmawiał na spotkaniu w restauracji z przedstawicielami firmy Alpine Bau i lokalnymi władzami o budowie odcinka autostrady A1. Tymczasem okazało się, że pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm, wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

  Wiceminister tłumaczył, że na spotkaniu walczył o finanse na odbudowę lokalnych dróg, zniszczonych przez wykonawcę mostu. Sprawą zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne, a sam Jarmuziewicz poszedł na urlop. Tadeusz Jarmuziewicz sam rozważał podanie się do dymisji. - Nie chcę być ciężarem ani dla ministra Nowaka ani dla premiera - mówił po ujawnieniu notatki GDDKiA.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".