• Autor: Mat
  • Wyświetleń: 3343
  • Dodano: 2013-04-20 / 13:35
  • Komentarzy: 36

  Festiwalowe graffiti zdobi mury NCPP

  Festiwalowe graffiti zdobi mury NCPP

  Zwycięskie "festiwalowe graffiti", które ozdobiło pasaż przy NCPP.

   Lekcja śpiewania w amfiteatrze nie zainteresowała mieszkańców Opola.<i>(Fot: Dżacheć)</i>

  Lekcja śpiewania w amfiteatrze nie zainteresowała mieszkańców Opola.(Fot: Dżacheć)

  Główną nagrodę w konkursie ogłoszonym przez ratusz na przygotowanie festiwalowego graffiti zdobyli artyści z Gdańska. Ich malowidło nie zostało co prawda jeszcze ukończone, ale jury nie miało wątpliwości, że najlepiej ozdabia pasaż przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. W piątkowy wieczór w amfiteatrze odbyła się także „Lekcja śpiewania”, na której jednak pojawiła się garstka zainteresowanych mieszkańców Opola.


  Do konkursu na festiwalowe graffiti przyjęto 18 zgłoszeń z całej Polski. W jury oceniającym prace znaleźli się grafik Andrzej Czyczyło, raper Jarecki oraz Bartosz Minkiewicz, rysownik, współtwórca komiksu „Wilq”. - Nie mieliśmy kłopotu z podjęciem decyzji, chociaż trzeba przyznać, że poziom konkursu był wyrównany – przyznaje Czyczyło. W ramach konkursu przyznano 2 wyróżnienia – otrzymali je Agata Wilkowskiej i Kamil Kowalski. 4 tysiące złotych głównej nagrody przypadło trio grafficiarzy z Gdańska - Bartoszowi Szymańskiemu, Tomaszowi Kaczyńskiemu i Jackowi Wolińskiemu.

  - Znaleźliśmy ogłoszenie w internecie, stwierdziliśmy, że warto spróbować. Mamy już na swoim koncie udział i zwycięstwa w kilku podobnych konkursach – mówi Tomasz Kaczyński. - Praca nad graffiti trwała 2 dni i jeszcze się nie skończyła bo plany pokrzyżowała nam nieco pogoda. Jak tylko przestanie padać to dokończymy malowidło – dodaje Kaczyński.

  Bezpośrednio po rozstrzygnięciu konkursu na festiwalowe graffiti w opolskim amfiteatrze rozpoczęła się „Lekcja śpiewania”. Ta impreza miała być jedną ze sztandarowych propozycji ratusza i co mocno podkreślano w programie – zorganizowano ją w ramach jubileuszu Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Specjalnie na tą okazję przygotowano nawet śpiewniki z hitami KFPP. Nie licząc jednak chóru krakowskiego towarzystwa „Śpiewacze” i przedstawicieli Biblioteka Polskiej Piosenki na lekcji pojawiło się kilkanaście osób. - Niestety przegrywamy z pogodą, która odstrasza opolan od udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach – tłumaczy Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".