• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 12307
    • Dodano: 2013-04-18 / 14:10
    • Komentarzy: 40

    Znamy plan tegorocznych Piastonaliów

    Znamy plan tegorocznych Piastonaliów

    Enej będzie jedną z gwiazd tegorocznych Piastonaliów.(Fot. archiwum)

    Enej, Strachy na Lachy, Luxtorpeda, Novika i Mela Koteluk - to tylko niektóre z gwiazd muzycznych tegorocznego studenckiego święta. Ale Piastonalia to nie tylko koncerty - studenci przygotowali też rozgrywki sportowe, turnieje i pokazy. Po raz pierwszy opolscy studenci zjedzą wspólnie śniadanie oraz wezmą udział w... weselu.

    Studenci będą w tym roku świętować w dniach 17-25 maja, a główna koncertowa scena stanie na terenie Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka. Piastonalia rozpoczną się rowerowym rajdem do Turawy, gdzie przez trzy dni żacy będą grillować i brać udział w rozgrywkach sportowych.

    Wieczorem 19 maja w Studenckim Centrum Kultury rozpocznie się noc kabaretowa. 20 maja upłynie w kampusie UO pod znakiem sportu. Studenci z AZS przygotowali finałowe rozgrywki Champions League, zawody w koszykówkę, badmintona i siatkówkę, a także pokazy speedstacka i speedmintona. Będą też tradycyjne zawody w wyciskaniu sztangi. Przed Studenckim Centrum Kultury zagrają amatorskie zespoły - wśród nich Fairytale Show - zwycięzcy tegorocznej Zimowy Giełdy Piosenki.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    21 maja to dzień Wielkiego Grillowania na błoniach Politechniki Opolskiej. Odbędzie się tradycyjna bitwa akademików w wielu konkurencjach i koncerty rockowe, a wieczorem na terenie PWSZ - wieczór muzyki elektronicznej.

    22 maja studenci będą mieli zjeść wspólne śniadanie na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. Tego dnia ulicami Opola przejdzie też tradycyjny pochód studenckiej braci - Żakinada. Po niej na terenie kampusu UO odbędzie się wielkie wesele. Wieczorem na scenie wystąpi: Koniec Świata, Tabu, Maleo Reggae Rockers oraz Enej.

    Kolejny dzień - 23 maja upłynie pod znakiem występu Circletrip - zwycięzcy tegorocznego przeglądu Rock-Time, 52 Dębiec, Luxtopedy oraz kapeli Strachy na Lachy.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Ostatni koncertowy dzień przyciągnie uwagę wielbicieli żeńskiego wokalu, bowiem na scenie zobczymy Marcelinę, Novikę, Katarzynę Nosowską oraz Melę Koteluk.

    Piastonalia zakończą się w sobotę 25 maja wyścigiem smoczych łodzi, w których będą rywalizować reprezentacje opolskich uczelni oraz gości z Wrocławia, Katowic i Krakowa. Wyścigi będą połączone z piknikiem na wyspie Bolko. Wieczorem studenci będą mogli bawić się w ramach nocy klubowej w klubie Aqarium, Cina oraz U Papy Musioła.

    Wstęp na wszystkie koncerty plenerowe będzie darmowy, ale wejść będą mogły tylko osoby dorosłe. Na teren imprezy - wzorem lat ubiegłych - nie będzie też można wnosić alkoholu.

    Tegoroczne Piastonalia organizują wspólnie samorządy studenckie Uniwersytetu Opolskiego oraz Politechniki Opolskiej przy współpracy ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Medycznej i Akademickiego Związku Sportowego UO.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-04-18 17:41:02 [83.22.140.*] id:1033003  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Zapowiada się fajnie...szkoda, że już nie te lata i czasowo człowiek rady nie da... ech łezka w oku się kręci na wspomnienia :)) A pamiętacie taki klub HYDRANT ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2013-04-18 17:46:41 [178.37.15.*] id:1033006  
    czubaka: Napisał postów [1307], status [stały bywalec] Reputacja
    no BA!!!! a pamietasz Vadera jak grał???
    2013-04-18 17:49:35 [83.30.124.*] id:1033008  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    tek ,,ksywki'' nie kojarzę, ja tam bardziej z ,,bramkarzami'' trzymałem :)) Ale pamiętam właścicieli jeszcze no i parę dziewczyn, no i... pamiętam jak jeden rok byłem tam niemal codziennie... były czasy
    2013-04-18 21:48:16 [37.108.26.*] id:1033203  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    taaa...hydrant-grzesia poloczka.
    2013-04-18 22:31:26 [83.10.5.*] id:1033234  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    ooo jest nas więcej, to cieszy :) Banana, Piszczela, Rafała, Pako .... ostatni utwór - zawsze ten sam ... szatnie na dole :)))
    2013-04-18 22:36:46 [83.10.59.*] id:1033236  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Przy "Hydrancie" była "Stołówka studencka" w której miałem praktyki :)
    2013-04-18 23:03:04 [178.252.29.*] id:1033242  
    CarlitoBrigante: Napisał postów [2752], status [Szycha] Reputacja
    Zupełnie nie rozumiem jak można nie znać Vadera, rodzimej metalowej grupy znanej na skalę światową, jedynej w swoim rodzaju. Nawet nie interesuję się zbytnio metalem a to wiem.
    2013-05-25 02:32:16 [194.29.180.*] id:1050455  
    urzad skarbowy: Napisał postów [704], status [rozpisany/na] Reputacja
    Ja rodzimą wolałem Sirrah
    2013-04-18 16:23:51 [83.29.194.*] id:1032952  
    szyma: Napisał postów [796], status [stały bywalec] Reputacja
    A Dżastin Bimber? Nie przyjedzie?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-04-18 16:27:33 [77.223.234.*] id:1032953  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nie bo ma okres...
    2013-04-18 21:25:46 [83.27.72.*] id:1033153  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    mama go nie puści...
    2013-04-18 21:31:11 [178.37.156.*] id:1033169  
    Barto: Napisał postów [799], status [stały bywalec] Reputacja
    nie wie gdzie Polska , to nie przyjedzie ;ppp
    2013-04-18 21:39:46 [91.193.208.*] id:1033187  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    dalej szuka koszulki;(
    2013-04-19 07:32:27 [83.30.218.*] id:1033261  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    Bimber będzie sam ...bez Dżastina
    2013-04-18 21:06:41 [83.30.231.*] id:1033118  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Przez 3 dni żacy bedą grillować - zapomniał dopisać i parzyć się jak żabki w bajorze.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-04-18 21:24:58 [83.27.72.*] id:1033151  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    parzyć to jest mało powiedziane...
    2013-04-18 22:04:20 [188.147.229.*] id:1033221  
    tomuniu: Napisał postów [2887], status [Szycha] Reputacja
    A komu to przeszkadza każdy wiek ma swoje prawa.
    2013-04-18 22:26:19 [83.30.231.*] id:1033233  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    A czy ja napisałem ze mi to przeszkadza? wino,impra brakło na kondomy ojciec nieznajomy...
    2013-04-18 21:04:59 [83.10.59.*] id:1033117  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Zapowiada się ciekawie i dobrze że dziadków nie będzie ;) "Zimowy Giełdy Piosenki. " to bym akurat poprawił, troszkę nie poprawnie stylistycznie.

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 15:01:34 [78.50.241.*] id:1032934  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Gwiazdy o których jeszcze nie słyszałem. No cóż ważne, że ktoś zagra :D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-04-18 20:00:11 [91.231.117.*] id:1033062  
    spun: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
    Strachy na Lachy, Luxtorpeda, Novika ??? Gwiazdy o których nie słyszałeś, czas wyłączyć radio ZET i RMF FM...
    2013-04-18 20:45:33 [83.29.165.*] id:1033107  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    spun ja osobiście kojarzę tylko nazwy (i to tylko dwie pierwsze). I co z tego? Słucham innych gatunków muzycznych :) musisz zrozumieć, że nie wszyscy muszą słuchać tego samego. Gdyby tak było, wtedy np. Strachy na Lachy stałyby się bardzo "POP"ularne (IFKWIM).
    2013-04-18 20:49:42 [95.51.27.*] id:1033112  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    http://www youtube com/watch?v=io0LgE7fQ6k "Speedy i tłuste oczy"
    2013-04-18 19:53:10 [83.10.55.*] id:1033059  
    kombo1234: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Bardziej powalonego terminu nie mogli wybrać. kiedy człowiek ma matury 17, 20 , 24 maja 23 - luxtorpeda , 52 debiec i strachy na lachy ..... no to już poszedłem sobie na nich ...-.- -.- -.-

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 14:38:46 [83.29.165.*] id:1032930  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    A dzień klubowy...? Ktoś bardzo "obiektywnie"podszedł do organizacji... :/ wątpię, by pod hasłem "wieczór muzyki elektronicznej" ukrywały się klubowe/eventowe klimaty...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2013-04-18 16:08:06 [95.51.27.*] id:1032949  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Wiosna KULTURALNA. Wszystko w temacie...
    2013-04-18 16:41:51 [83.29.165.*] id:1032957  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Rozumiem, że ludzie bawiący się do muzyki klubowej nie są kulturalni tak? Gratuluję ;)
    2013-04-18 18:32:39 [95.51.27.*] id:1033029  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Ożryj się extasy i pójdź na cokolwiek - będzie klubowo :]
    2013-04-18 19:03:56 [83.29.165.*] id:1033045  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Stefan a jak wygląda extasy? Uwielbiam klubowe imprezy ale takich rzeczy NIGDY na oczy jeszcze nie widziałem.
    2013-04-18 19:42:14 [178.252.16.*] id:1033054  
    ktostam: Napisał postów [810], status [stały bywalec] Reputacja
    Stefan zatrzymał się na czasach wixy z Manieczek, także nie ma co się nim przejmować.
    [1]
    2013-04-18 19:51:34 [83.29.165.*] id:1033058  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Albo "pompuje" z gimnazjalistami :P
    [1]
    2013-04-18 15:00:38 [178.36.224.*] id:1032933  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    dlaczego mnie ten Enej tak irytuje? na to ich radio to mi się rzygać chce.. ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-04-18 18:43:24 [83.30.231.*] id:1033037  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Nie tylko tobie
    2013-04-18 14:31:30 [77.223.234.*] id:1032928  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Picionalia...Okazja do Picia bez opamiętania;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-04-18 14:33:35 [194.29.180.*] id:1032929  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Jak szaleć to szaleć;) Jak coś robić to porządnie ;p
    2013-04-18 17:42:37 [77.254.112.*] id:1033004  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Od 17 do 25, toż to kawał czasu ;D można w alkoholizm popaść ;D
    2013-04-18 18:23:25 [90.156.124.*] id:1033021  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    a ja się w końcu dowiedziałam co u nas na dni majowe będzie ;p bez rewelacji niestety ;/
    2013-04-18 17:28:17 [81.219.4.*] id:1032999  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    huurra PATONALIA..ale będzie chlanie i żyganie

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 15:29:26 [78.50.241.*] id:1032941  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Nie jestem studentem będę też mógł przyjść się upić?

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 15:03:19 [83.27.72.*] id:1032935  
    SIWY_OPOLE: Napisał postów [85], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    BEdnarka nie bedzie ?? malolaty beda zawiedzione

    Nick:
    Treść: