• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4600
    • Dodano: 2013-04-18 / 08:25
    • Komentarzy: 16

    Szykuje się piłkarska rewolucja w II i III lidze?

    Szykuje się piłkarska rewolucja w II i III lidze?

    Jeżeli reforma II ligi doszłaby do skutku to mogą na niej mocno skorzystać opolskie zespoły. Wśród nich jest m.in Odra Opole, która już 2 lata pod rząd nie potrafi wygrać III ligi opolsko - śląskiej i wspiąć się klasę rozgrywkową wyżej.(Fot: archiwum)

    Oficjalnie przedstawiciele Opolskiego Związku Piłki Nożnej w tej sprawie milczą. Nieoficjalnie wiadomo, że po tym sezonie II oraz III ligowych rozgrywek nastąpią znaczące zmiany w systemie ich prowadzenia. Co istotne, jeśli nowe regulacje dojdą do skutku to mogą znacząco wpłynąć na losy opolskich klubów. Te grające w III lidze z powodzeniem mogłyby bić się o kilka miejsc promowanych awansem, a nie jak dotychczas kiedy szansę promocji ma tylko zwycięzca całej ligi.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Medialny rozgłos póki co zyskuje zapowiedziana przez Ekstraklasę S.A reforma najwyższej szczeblem ligi w Polsce. Zgodnie z nią od następnego sezonu po 30 kolejkach Ekstraklasa zostanie podzielona na grupy mistrzowską i spadkową. Zespoły z miejsc 1-8 mają walczyć o tytuł, a te z lokat 9-16 - o utrzymanie. W drugiej części sezonu każdy z klubów rozegra siedem meczów (po jeden z każdym z rywali). Wówczas zespoły z miejsc 1-4 oraz 9-12 będą miały cztery spotkania u siebie, natomiast ekipy z miejsc 5-8 oraz 13-16 - o jedno mniej. W sumie drużyny rozegrają po 37 meczy.

    Zobacz takze Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala

    Jeśli te propozycje wejdą w życie to ich naturalną konsekwencją mają być zmiany w niższych szczeblach rozgrywkowych. A konkretniej mówiąc, tymi konsekwencjami będą nowe zasady spadków i awansów w II i III lidze, w których to nie brakuje opolskich drużyn. Niedawno odbyło się spotkanie pomiędzy władzami Opolskiego i Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W trakcie rozmów poruszona została kwestia reformy II ligi od sezonu 2013/2014. Wyjątkowo dobrze poinformowany w tej sprawie ma być Marek Procyszyn, prezes OZPN, który podczas spotkania powoływał się na rozmowy z Romanem Koseckim, wiceprezesem do spraw szkoleniowych PZPN oraz ze Stefanem Majewskim, dyrektorem sportowym związku.

    - Rzeczywiście temat reformy II ligi jest przedmiotem rozmów, ale w tej chwili nic więcej powiedzieć nie mogę – mówi Marek Procyszyn. - Sporo więcej będzie wiadomo po kolejnej turze rozmów na szczeblu Polskiego Związku Piłki Nożnej – ucina temat. Nieoficjalnie wiadomo, że zmienić ma się m.in. liczba klubów które awansują już na koniec trwającego sezonu z III do II ligi . Do zupełnie nowej grupy II ligi – opolsko – śląsko – małopolsko - podkarpackiej z obecnej III ligi opolsko - śląskiej miałoby awansować aż 6 zespołów. Według dotychczasowych zasad szanse na awans klasę rozgrywkową wyżej z III ligi opolsko – śląskiej ma tylko jeden zespół.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-04-18 11:04:52 [83.29.190.*] id:1032901  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Jak mnie wkurza nazwa "liga opolsko-śląska"... :-P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-04-18 15:05:48 [194.29.180.*] id:1032936  
    spellhowler: Napisał postów [4819], status [VIP] Reputacja
    a czemuż to cie wkurza tak ta nazwa???
    2013-04-18 16:44:42 [83.29.165.*] id:1032958  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Bo tak :) niektórych wkurza Unia Europejska (Cejrowski i jego program), a mnie wkurza ta nazwa :P
    2013-04-18 23:47:59 [87.195.183.*] id:1033250  
    BzZz: Napisał postów [3255], status [Szycha] Reputacja
    Może ładniej śląsko-opolska?
    2013-04-19 00:01:52 [83.29.165.*] id:1033252  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Bez większej różnicy ;)
    2013-04-18 17:53:40 [89.79.89.*] id:1033010  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    odra awansuje na starych zasadach w tym sezonie i koniec tematu. niech tylko odwalą kichę to wiedzą co będzie bo słyszeli ostatnio na mieście

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-04-18 19:05:53 [83.29.165.*] id:1033046  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    Na stadionie o Odrze śpiewać piosenki, na mieście im wygrażać... Cóż za oddanie klubowi :) wiele drużyn chciałoby takich kibiców u siebie :)
    2013-04-18 19:17:09 [83.29.165.*] id:1033049  
    sebek: Napisał postów [1537], status [Szycha] Reputacja
    "Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cię, w sercu moim OKS i na dobre i na złe!” tak śpiewacie na stadionach? A co krzyczycie "na mieście"?
    2013-04-18 17:27:59 [37.30.57.*] id:1032998  
    tomuniu: Napisał postów [2887], status [Szycha] Reputacja
    Znowu piłkarski poker

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 16:41:12 [91.18.54.*] id:1032956  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    Czyli może być że Łodra wślizgnie się fuksem do II ligi... haha

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 12:31:28 [46.112.209.*] id:1032908  
    pawelxp: Napisał postów [1716], status [Szycha] Reputacja
    Nasza Odra jest w stanie awansować wyżej tylko za sprawą regulacji administracyjnych....Bo graja tragicznie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-04-18 14:28:23 [77.253.69.*] id:1032925  
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Strzał w dychę ostatni mecz na jakim byłem to najgorzej spożytkowane 10 zł :)
    2013-04-18 10:43:26 [89.73.178.*] id:1032896  
    Opole ŚRU: Napisał postów [454], status [starszy pismak] Reputacja
    Może w końcu będzie awans ,bo jedna drużyna to faktycznie za mało po całym sezonie (jakieś baraże chociaż by mogły być)

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 08:53:11 [91.193.208.*] id:1032817  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    fascynujące..

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 08:37:27 [178.36.224.*] id:1032803  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Zbysiu, coś ty qrwa wymyślił..... ;)

    Nick:
    Treść:
    2013-04-18 08:36:22 [178.252.24.*] id:1032802  
    zuzmio: Napisała postów [70], status [rozkręcił się] Reputacja
    Nawet jesli byli by w II lidze nic to nie zmieni , patalachy nie potrafia grac ... Dziecięca Akademia lepiej sobie radzi niz Odra , wstyd !!

    Nick:
    Treść: