• Wyświetleń: 4441
    • Dodano: 2013-05-12 / 07:00
    • Komentarzy: 32

Piękno futbolu przy Oleskiej. Odra remisuje 3:3 w doliczonym czasie.

"Jak on to strzelił?" zdają się zastanawiać zawodnicy Pniówka Pawłowice Śląskiej po trafieniu Sebastiana Deji z 93 minuty spotkania.

Odra w meczu z Pniówkiem 3 razy przegrywała i 3 razy wychodziła na remis. Spory w tym udział, drugim golem dla OKS, miał też Tomasz Drąg.(Fot: Dżacheć)

6 bramek, dużo ofensywnej gry, kilka zwrotów akcji i wreszcie wisienka na torcie w postaci gola Sebastiana Deji z 93. minuty spotkania. Kibice obecni w sobotę przy Oleskiej 51 na brak wrażeń i futbolowych emocji narzekać nie mogli. Pojedynek na szczycie tabeli III ligi opolsko – śląskiej pomiędzy gospodarzami a Pniówkiem Pawłowice – Śląskie zakończył się remisem 3:3.

Meczu z 6 bramkami w Opolu kibice nie oglądali przynajmniej od czasu awansu do III ligi. Ostre, sobotnie strzelanie ku rozczarowaniu fanów OKS rozpoczęli jednak goście z Pawłowic Śląskich. W 7. minucie zbyt krótkie wybicie piłki po dośrodkowaniu w pole karne wykorzystał Wojciech Popiel. Pomocnik Pniówka dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i zewnętrzną częścią stopy uderzył precyzyjnie pod poprzeczkę bramki kompletnie zaskoczonego Bartłomieja Danowskiego. Na „zebranie szeregów” i wyrównanie gospodarze potrzebowali 6 minut.

Wtedy to sędzia Piotr Skoczylas z Częstochowy podyktował rzut wolny po faulu na Tomaszu Copiku. Do piłki ustawionej na 20. metrze podszedł Michał Filipowicz i precyzyjnym uderzeniem bezpośrednio na bramkę nie dał szans Zbigniewowi Huczale. Kiedy wydawało się już, że Odra złapała wiatr w żagle natychmiast została „sprowadzona na ziemię”. W 28. minucie walkę o piłkę z Michałem Szczyrbą przegrał Tomasz Drąg. Rozpędzonego zawodnika gości próbował jeszcze, nieudanie, zatrzymać Lukas Klemenz. Ostatecznie piłka trafiła do Tomasza Zyzaka a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Danowskiego.

Prowadzenie Pniówka trwało do 35. minuty spotkania. Wtedy to w pole karne przyjezdnych odważnie wpadł Filipowicz a następnie uderzył na bramkę pilnowaną przez Huczałę. Bramkarz gości strzał sparował wprost pod nogi Drąga a środkowy obrońca OKS niczym rasowy snajper najpierw zamarkował uderzenie a po chwili przytomnie umieścił piłkę w siatce. Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut obie jedenastki zakończą podziałem strzeleckich łupów kolejny raz prawym skrzydłem zaatakowali podopieczni Mirosława Szwargi. Dwójkową akcję Szczyrba – Zyzak w 44. minucie ponownie wykończył ten drugi i do szatni niebiesko – czerwoni schodzili przegrywając 2:3.

Niemal cała druga odsłona spotkania to bicie „głową w mur” w wykonaniu gospodarzy. Dobrych okazji na wyrównanie nie wykorzystali kolejno Sebastian Deja, Adam Setla i będący w najlepszej sytuacji z całej trójki – Maciej Michniewicz, który w 70. minucie otrzymał piłkę wyłożoną na strzał od Dawida Łozińskiego, ale fatalnie przestrzelił. Przy każdej z nieudanych prób Odry bramkarz Pniówka dokładnie celebrował wznowienie gry. Na tyle przewlekle, że w końcu został ukarany przez arbitra żółtą kartką za opóźnianie gry. Nie pozostało to też bez znaczenia, bo Piotr Skoczylas w 89. minucie meczu podniósł w górę wyprostowaną dłoń, co oznaczało 5 minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

Ten bonus piłkarze Dariusza Żurawia wykorzystali wybornie, bo inne określenie na to, co zrobił Deja w 93. minucie byłoby nie na miejscu. Pomocnik Odry opanował piłkę na niemal 30 metrze od bramki Pniówka po czym huknął niczym z armaty. Futbolówka po długim i szybkim locie uderzyła jeszcze w poprzeczkę, żeby już po chwili koziołkować za linią bramkową. Sędzia główny spotkanie zakończył chwilę po tej akcji – marzenie a powtarzane wówczas głośno hasło kibiców miejscowych „jeszcze jeden” musi poczekać do kolejnej ligowej potyczki.

- Wróciliśmy naprawdę z dalekiej podróży. Piękne bramki, piękne widowisko. Szkoda, że nie udało nam się tutaj zdobyć trzech punktów ale trzeba wziąć ten jeden. Myślę, że w ogólnych rozrachunku on też może być ważny – powiedział po meczu Dariusz Żuraw, trener Odry Opole. - To najładniejsza bramka jaką dotychczas zdobyłem w swojej przygodzie z piłką – przyznał z kolei szczęśliwy Sebastian Deja, pomocnik OKS.

RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja
    że też publiczność nie zrobiła meksykańskiej fali...;)

2013-05-12 20:16:35 [91.193.208.*] id:1044537
    choć, na drugim zdjęciu.. czyżby jednak?;)

Mr.WaR: Napisał postów [5056], status [VIP] Reputacja
    W przyszłości nie pisz całości wielkimi.

piotr88us: Napisał postów [101], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    dzisiaj w Familiadzie trzeba było wymienić polski klub sportowy, który w nazwie ma rzekę. Ostatnią odpowiedzią w tej ich całej tabelce odpowiedzi była Odra Opole :)

2013-05-12 10:24:27 [77.180.84.*] id:1044298
    anstel: Napisał postów [3801], status [VIP] Reputacja
    Remis ale dla kogo tego nie napisali ???

2013-05-12 14:48:00 [77.253.70.*] id:1044429
    dowcip dnia
    2013-05-12 09:36:58 [89.74.40.*] id:1044286
    Przytulas: Napisał postów [805], status [rozpisany/na] Reputacja
    Piękno?? patałachy nawet w trzeciej lidze nie potrafią wygrywać... menele niebiesko czerwoni... zlikwidować tych nieudaczników i zaorać stadion na kolejarza
    [-3]

2013-05-12 13:03:11 [164.127.248.*] id:1044397
    menry78: Napisał postów [211], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Papa widocznie zaoral ci rów z sasiadem w "kolejarza"
    [-1]
    2013-05-12 14:35:57 [37.225.165.*] id:1044418
    Polpha: Napisał postów [9434], status [VIP] Reputacja
    A co to ten kolejarz??? Jakiś nowa partia pkp?
    2013-05-12 11:36:36 [91.193.208.*] id:1044317
    zieeeew;)

2013-05-12 11:34:18 [80.113.12.*] id:1044315
    KubaXY: Napisał postów [3332], status [Szycha] Reputacja
    uuahahaha piekno futbolu na oleskiej.... kwintesencja swiatowej k...wa pilki na oleskiej

2013-05-12 11:29:16 [93.181.159.*] id:1044311
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    ''Piękno futbolu przy Oleskiej'' ??? Drużyna miasta wojewódzkiego przegrywa cały mecz z wioska o liczebnosci mieszkanców 200 i remisuje fuksem na sam koniec. I to jest piekno?

2013-05-12 10:01:53 [213.238.122.*] id:1044293
    antyP.I.S.: Napisał postów [5736], status [VIP] Reputacja
    "Wisienka na torcie" buuhaha..ale mam ubaw z tej drużyny..

2013-05-12 10:05:46 [93.181.160.*] id:1044294
    Rolnikos: Napisała postów [9258], status [VIP] Reputacja
    co jak myslisz za pisu grali lepiej ??
    2013-05-12 09:57:30 [164.126.12.*] id:1044291
    Patałachy jakich mało....grają z jakimiś pipidówkami,gdzie na niedziele chłopaki pod remizą strażacką na kacu się zbieraja i jadą dokopać Odrze....Remis ;) przedszkolaki spokojnie tym łamagom by dokopały