• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4476
    • Dodano: 2012-11-26 / 16:00
    • Komentarzy: 10

    Razem dla Opola założyło stowarzyszenie

    Razem dla Opola założyło stowarzyszenie

    Marcin Ociepa został prezesem stowarzyszenia Razem dla Opola. To nowa forma komitetu obywatelskiego, który w stolicy Opolszczyzny pojawiał się przy okazji wyborów samorządowych.(Fot: archiwum)

    Komitet Obywatelski Razem dla Opola, z list którego w ostatnich wyborach samorządowych startowali m.in. Marcin Ociepa czy Alojzy Drewniak, przekształciło się w stowarzyszenie. Jak zapewniają jego założyciele, to próba stabilizacji politycznej dla wyborców, którzy wierzą w sens działania komitetów obywatelskich. Już jako stowarzyszenie Razem dla Opola szykuje kilka akcji, które mają pokazać, jak powinna rozwijać się stolica Opolszczyzny.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    - Partie, które biorą udział w wyborach mają swoje struktury, mają listy wyborcze i system ich obsadzania, mają wiele narzędzi do działania. Mają to wszystko stale, a komitety obywatelskie tylko w okresie przedwyborczym – mówi Marcin Ociepa, wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola, radny Razem dla Opola a teraz też szef stowarzyszenia pod taką samą nazwą. - Zakładając to stowarzyszenie chcieliśmy dać sygnał naszym wyborcom, że idea działania komitetu obywatelskiego jest podtrzymana. Dotychczas nie funkcjonowaliśmy jako coś stałego i najwyższy czas to zmienić – podkreśla.

    Zobacz takze Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala

    Oprócz Marcina Ociepy w stowarzyszeniu Razem dla Opola działać mają radne Eugenia Sak i Marcjanna Lotko, doradca prezydenta Alojzy Drewniak, a także liderzy rad dzielnic – m.in. Justyna Sopa z Nowej Wsi Królewskiej czy Jolanta Augustynek z Gosławic. Członkami stowarzyszenia zostali też Krzysztof Drynda (stowarzyszenie Horyzonty) oraz Bolesław Bezeg (Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej).

    Jak zapowiada Marcin Ociepa, wkrótce nowe stowarzyszenie rozpocznie szereg akcji na rzecz miasta Opola. - Będziemy dążyć do rozpoczęcia debaty publicznej na temat kierunku rozwoju naszego miasta. Dyskusja w tej kwestii jest bardzo potrzebna. Zaprosimy do niej ekspertów w różnych dziedzinach – wyjaśnia Ociepa. - Wkrótce też przedstawimy mapę wydatków miasta Opola, która będzie projektem nowatorskim. Chcemy w jasny i przejrzysty sposób pokazać na co wydatkowane są pieniądze publiczne i gdzie ewentualnie są marnowane – zapowiada prezes Razem dla Opola.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-11-27 11:11:57 [89.79.80.*] id:952773  
    MietekW210: Napisał postów [39], status [rozkręca się] Reputacja
    czy ja dobrze widzę?szablon leży przy huśtawce i na ścianie jest odmalowany sprayem,czy to legalna ściana do zostawiania podpisów?vandal z pana ciapka i to nielichy,teraz będzie biegał po mieście i rywalizował z graficiarzami,kto więcej znaków na ścianach umieści.

    Nick:
    Treść:
    2012-11-27 11:03:12 [83.30.236.*] id:952762  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    to kadr z "Misia" ?

    Nick:
    Treść:
    2012-11-27 11:02:07 [87.204.111.*] id:952760  
    Włatca Móch: Napisał postów [1664], status [Szycha] Reputacja
    Ściągajmy obcojęzyczne tablice miejscowości ! :)

    Nick:
    Treść:
    2012-11-27 03:37:11 [91.235.19.*] id:952703  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    Wspaniała sprawa! :)

    Nick:
    Treść:
    2012-11-26 23:11:52 [217.173.202.*] id:952647  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    powinni sie nazywac razem dla rysia hamultza

    Nick:
    Treść:
    2012-11-26 21:47:55 [217.197.67.*] id:952519  
    megusta: Napisał postów [160], status [wyjadacz] Reputacja
    A ja Ciapę znam od dziecka i wcale go nie lubię:) Gałgana jednego:)

    Nick:
    Treść:
    2012-11-26 20:15:23 [85.179.59.*] id:952417  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Razem dla Opola, Polska Jest Najważniejsza- a według mnie to tu chodzi wyłącznie o stołek, a nie o jakieś piękne idee wypisane na plakatach...

    Nick:
    Treść:
    2012-11-26 19:50:01 [178.42.102.*] id:952403  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Powinni się nazywać "Teletubisie" :))

    Nick:
    Treść:
    2012-11-26 17:49:05 [93.181.160.*] id:952302  
    Supermen: Napisał postów [4997], status [VIP] Reputacja
    jakie to gejowskie fioletowe baloniki sweet foto:)

    Nick:
    Treść:
    2012-11-26 16:10:03 [77.223.234.*] id:952232  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Nie widzę sensu działania tych komitetów...Akurat będziecie wiedzieli czy pieniądze publiczne są wydawane rozsądnie i na co...Papier wszystko Przyjmie...

    Nick:
    Treść: