• Wyświetleń: 3145
    • Dodano: 2012-10-27 / 22:12
    • Komentarzy: 24

Odra przegrywa w Łaziskach 1:2

Marcin Czerwiński zdobył w Łaziskach kolejnego hola dla Odry Opole. Tym razem jednak jego zespół musiał uznać wyższość gospodarzy.(Fot: archiwum)

Łaziska Górne powoli stają się dla niebiesko-czerwonych niezdobytą twierdzą. Odra ostatnie dwa mecze wyjazdowe z miejscową Polonią zremisowała. Sobotnie zawody zakończyły się jeszcze gorzej, bo komplet punktów zgarnęli gospodarze. Honorowe trafienie dla OKS zaliczył Marcin Czerwiński. Dla Polonii strzelali Radosław Kaczmarczyk i Aleksander Mużyłowski.

Sobotnie spotkanie rozgrywane było w drakońskich warunkach. W Łaziskach podobnie jak w całej Polsce od rana miał miejsce atak zimy. Podczas zawodów pomiędzy Polonią a Odrą nie padał jednak śnieg, ale we znaki dawał się deszcz i niska temperatura. Po kwadransie „rozgrzewki” nastąpił jeden z trzech kluczowych momentów meczu. W pole karne gości wpadł z piłką Łukasz Mieszczak a sędzia Marcin Miśta dopatrzył się na zawodniku miejscowych faulu i wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł stały egzekutor stałych fragmentów w Polonii – Radosław Kaczmarczyk i pewnym uderzeniem pokonał Marcina Fecia.

Odpowiedź podopiecznych Dariusza Żurawia była natychmiastowa. W 20 minucie z około 15 metrów uderzał Marcin Czerwiński, ale strzał zdołał wybronić Bartosz Gocyk, bramkarz zespołu z Łazisk. Chwilę później wyjmował już piłkę z siatki. Piłka po rzucie rożnym dla OKS wybita została zbyt krótko, dopadł do niej Czerwiński i uderzeniem lewą nogą wyrównał stan spotkania. Jeszcze przed przerwą niebiesko-czerwoni mogli wyjść na prowadzenie. W 40 minucie podanie z głębi pola od Dawida Łozińskiego otrzymał Adam Setla i znalazł się w sytuacji sam na sam z Gocykiem. Górą okazał się jednak bramkarz gospodarzy, który chwilę później opuścił stadion w karetce, po tym jak doznał kontuzji kręgosłupa.

Po zmianie stron obie jedenastki zmagały się głównie... z niekorzystną aurą do gry w piłkę nożną. Pierwszą klarowną sytuację w tej części spotkania stworzyli sobie miejscowi. Swoją obecność na placu gry zaznaczył w 65 minucie wprowadzony po przerwie Aleksander Mużyłowski, napastnik Polonii. Po dobrym dośrodkowaniu znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki, ale z ulgą mogli odetchnąć obrońcy OKS, bo Mużyłowski minimalnie spudłował. Ten sam zawodnik miał jednak swój udział w rozstrzygającej mecz akcji z 84 minuty. Gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę po rzucie rożnym wykonywanym przez gości. Mużyłowski doskonałym podanie uruchomił innego rezerwowego – Kamila Wawrzyczka a ten posłał futbolówkę w lewe okienko bramki próbującego ratować sytuację Fecia.

2012-10-29 02:24:15 [83.22.7.*] id:936680
    StrasznyUrwis2: Napisał postów [188], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    gdzie wy wszyscy byliscie tydzien temu jak z Leśnicą wygrali 4:1 ?? krytycy się znaleźli

2012-10-29 21:30:30 [89.74.41.*] id:937185
    oks1945: Napisał postów [108], status [nowy] Reputacja
    StrasznyUrwis2: sluszle slowa:) ale im nie pasuje nawet jak Odra wygra;) Napisza ale problem wygrac z jakaś wiocha;) wiec czy wygraja czy przegraja i tak jest zle:) Pajace i tyle :) ODRA OPOLE!!!
    2012-10-29 09:16:18 [109.243.188.*] id:936724
    pawelxp: Napisał postów [1717], status [Szycha] Reputacja
    Laziska-niezdobyta twierdza:}}}aż się osmarkałem ze śmiechu.....Te nasze piłkarzyki dostają jakies pieniądze za te ciągłe porażki?Bo mi się wydaje że to oni powinni płacić ,za swoje wygłupy-przecież oni grać nie umieją

2012-10-28 09:10:34 [79.191.97.*] id:936203
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    po meczu cała "druzyna" oderczuni jedzie doi redakcji 24 i chyba kazdemu loda robią z osobna. bo naprawde nie wiem czym tu sie podniecac, 3-ligowy sprzedajny klub.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2012-10-28 09:11:28 [93.181.160.*] id:936205
    Supermen: Napisał postów [4999], status [VIP] Reputacja
    może nie loda ale wręczają koperty:P
    2012-10-28 09:12:30 [89.74.41.*] id:936208
    sie nie udzielaj a tym bardziej nie wchodz i nie komentuj :) smieciu cyganski:) Cwany na necie piz** na swiecie;) napinaczu:)
    2012-10-28 09:26:55 [89.79.88.*] id:936232
    Przytulas: Napisał postów [805], status [rozpisany/na] Reputacja
    oks stul ryja bo ten zasrany klubik juz dawno powinien byc spuszczony w klozecie, same smierdziele tam graja i mecze sprzedaja