Znajdź wiadomość

"I Twój Miś Może Zostać Ratownikiem" pod takim hasłem strażacy z OSP Biała rozpoczęli zbiórkę maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. Zabawki mają spełniać rolę pierwszej pomocy psychologicznej.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 9540 Komentarzy: 14

Według najnowszych informacji, w kasie opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej znajduje się już blisko 350 tysięcy złotych. - Z tego 28 tysięcy to kwota uzbierana tylko w czasie licytacji na scenie – słyszymy.

Autor: Majlan Kliknięć: 10629 Komentarzy: 66

Od kilku dni przed kawiarnią Coffeemoment - zlokalizowanej przy ulicy Koraszewskiego 14 w Opolu – stoją kartony, w których można zostawiać ciepłe ubrania i koce. Dary trafiają do bezdomnych, a w zamian za pomoc można otrzymać gorącą kawę.

Autor: Majlan Kliknięć: 18238 Komentarzy: 20

Pieniądze za ścięcie czy pielęgnację włosów zamiast do kasy salonu fryzjerskiego wrzucimy do orkiestrowej puszki - tak będzie w najbliższą niedzielę w dwóch salonach fryzjerskich w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 9890 Komentarzy: 7

Grupa sportowców-amatorów zorganizowała w podopolskim Grodźcu "Swingowanie dla zwierząt z opolskiego schroniska", by zebrać asortyment potrzebny czworonogom w czasie zimy.

Autor: Majlan Kliknięć: 1126 Komentarzy: 7

Na opolskim rynku mieszkańcy naszego miasta chętnie dzielili się dziś darem życia w ramach akcji "Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew".

Autor: Majlan Kliknięć: 1079 Komentarzy: 11

Katarzyna Sperczyńska ze Skoroszyc jest jedną z 15 osób z całego świata, które dostały się do prestiżowego konserwatorium w Nowojorskiej Akademii Filmowej. Wyjazd i utrzymanie to wydatek, na który Kasi nie stać, dlatego postanowiła zbierać pieniądze w internecie.

Autor: Greg Kliknięć: 9392 Komentarzy: 30

Występ wokalistki poprzedziła licytacja gadżetów, przekazanych przez opolskich sportowców.

Autor: Greg Kliknięć: 3797 Komentarzy: 1

Kibicowska brać Odry Opole i zaprzyjaźnionych klubów organizuje kolejne koncerty i licytacje na rzecz Krzysztofa "Kwacha" Kwaśniewskiego. Przypomnijmy, 34-letni kibic piłkarskiego 2-ligowca z Opola zmaga się z chłoniakiem nieziarniczym - nowotworem układu chłonnego. W walce z chorobą wspierają go także synowie oraz żona.

Autor: Majlan Kliknięć: 9175 Komentarzy: 6

Honorową zbiórkę krwi połączono tym razem z Dniem Dawcy Szpiku. Chętnych do podzielenia się "darem życia" nie brakuje.

Autor: Greg Kliknięć: 1169 Komentarzy: 6

Młodzi Konserwatyści z Opola wraz z wolontariuszami fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki" kolejny raz będą zbierać pieniądze na ekshumację Żołnierzy Wyklętych. Kwesta odbędzie 11 listopada na ulicach Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 4701 Komentarzy: 25

Członkowie Stowarzyszenia Rowerowego Piasta Opole zbierają rowery, które odnowią i przekażą potrzebującym dzieciom. Zbiórka potrwa do końca października.

Autor: Majlan Kliknięć: 7708 Komentarzy: 9

Na rynku w Opolu odbyła się dziś zbiórka krwi dla Krystian Rudnickiego – byłego piłkarza MKS Kluczbork. Przypomnijmy, podopieczny Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest zmaga się z anemią aplastyczną, którą zdiagnozowano u niego w marcu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1631 Komentarzy: 4

Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest w najbliższą sobotę organizuje zbiórkę krwi dla Krystiana Rudnickiego, byłego zawodnika MKS Kluczbork czekającego obecnie na przeszczep szpiku kostnego.

Autor: Majlan Kliknięć: 1100 Komentarzy: 6

Ratownicy-ochotnicy z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej zorganizowali internetowy bazarek, by zebrać pieniądze na zakup nowego quada. Przypomnijmy, poprzedni pojazd nie nadaje się do użytku po przeprowadzonej 19 sierpnia akcji na terenie powiatu oleskiego, kiedy to ratownicy pomagali w – jak się okazało - szczęśliwych poszukiwaniach 80-letniego grzybiarza, który zgubił się w lesie. Niestety, w trakcie działań w trudnym terenie całkowitemu uszkodzeniu uległo zawieszenie quada.

Autor: Majlan Kliknięć: 3003 Komentarzy: 11

Kilkudziesięciu opolan wzięło dziś udział w charytatywnym maratonie Zumby zorganizowanym na rzecz Krzysztofa „Kwacha” Kwaśniewskiego – wieloletniego kibica Odry Opole. Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku u Kwacha zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego – nowotwór układu chłonnego. By zatrzymać rozwój choroby potrzeba kilkuset tysięcy zł na specjalne zastrzyki. W pomoc włączyli się kibice oraz sportowcy zarówno z Polski, jak i Anglii.

Autor: Majlan Kliknięć: 3856 Komentarzy: 12

Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza to wolontariusze, którzy niosą pomoc z potrzeby serca - nie dla pieniędzy. Kilka dni temu ratownik na quadzie odnalazł w lesie poszukiwanego 80-latka, jednak quad został uszkodzony. Ratownicy proszą o pomoc.

Autor: Greg Kliknięć: 12228 Komentarzy: 47

Krzysztof Kwaśniewski, 34-letni kibic Odry Opole, w środowisku znany jest po prostu jako „Kwachu”. Kiedyś pomagał innych, dziś sam potrzebuje wsparcia, by podjąć niezwykle trudną walkę z nowotworem. Na pomoc opolaninowi ruszyli jednak nie tylko kibice jego ukochanego klubu i polscy sportowcy, ale też fani zagranicznych drużyn piłkarskich.

Autor: Majlan Kliknięć: 11793 Komentarzy: 2

W ciągu roku kilkadziesiąt razy wyjeżdżają do akcji, w czasie których z narażeniem własnego zdrowia ratują życie i dobytek mieszkańców gminy Chrząstowice. By lepiej realizować swoją misję, strażacy-ochotnicy z Suchego Boru – bo o nich mowa – chcą zakupić nowy wóz gaśniczy. Mają już zebrane nieco ponad 600 tys. zł, jednak do wymaganej kwoty brakuje im jeszcze 100 tys.

Autor: Majlan Kliknięć: 7084 Komentarzy: 14

Artykuły szkolne zamiast opłaty za bilet wstępu – w ten niecodzienny sposób domEXPO zachęca do wspierania podopiecznych Domu Dziecka w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 2106 Komentarzy: 3

II Opolski Festiwal Ruchu i Zdrowia - organizowany już w najbliższą sobotę przez Stowarzyszenie Rowerowe Piasta Opole, Eagle Force Opole oraz Kobiece Centrum Rozwoju Belly Opole - ma promować zdrowy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu oraz wesprzeć finansowo Fundację Aktywnej Rehabilitacji w Namysłowie.

Autor: Majlan Kliknięć: 2317 Komentarzy: 10

Co zrobić ze zbędnymi ubraniami, których od dawna nie nosimy? Solaris Center ma na to rozwiązanie - Ubraniowy Remanent, czyli dobroczynną zbiórkę używanej odzieży. W dniach 12 – 14 maja, za każde 2 kg oddanych rzeczy otrzymacie bon na zakupy do wybranych salonów galerii.

Autor: Greg Kliknięć: 6754 Komentarzy: 0

Podczas koncertu będą zbierane datki na rehabilitację i leczenie niepełnosprawnego Marcina Jana Śliwy.

Autor: Greg Kliknięć: 607 Komentarzy: 0

Młodzi piłkarze marzą o udziale w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Iber Cup 2016. Zbierają pieniądze, bo mimo wsparcia marszałka województwa nie stać ich na wyjazd.

Autor: Greg Kliknięć: 2209 Komentarzy: 7

Chmura tagów