Znajdź wiadomość

Jak co roku, wykonaniem pamiątkowej fotografii w parku przy Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się opolska kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Autor: Majlan Kliknięć: 3596 Komentarzy: 53

W przeddzień 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drugiej Kawie zajrzeliśmy do opolskiego sztabu WOŚP. Z Agnieszką Wiosną rozmawialiśmy o jubileuszowym finale, koncertach i ciekawych przedmiotach na internetowych aukcjach.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1912 Komentarzy: 0

Pieniądze za ścięcie czy pielęgnację włosów zamiast do kasy salonu fryzjerskiego wrzucimy do orkiestrowej puszki - tak będzie w najbliższą niedzielę w dwóch salonach fryzjerskich w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 9892 Komentarzy: 7

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25. już w przyszłą niedzielę. Jubileuszowy finał w Opolu zapowiada się bardzo interesująco: wśród wolontariuszy pojawi się robot, a na scenie zagrają rockowe i reggae'owe kapele.

Autor: Greg Kliknięć: 8410 Komentarzy: 15

Młodzi Konserwatyści z Opola wraz z wolontariuszami fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki" kolejny raz będą zbierać pieniądze na ekshumację Żołnierzy Wyklętych. Kwesta odbędzie 11 listopada na ulicach Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 4701 Komentarzy: 25

30 wolontariuszy Fundacji "Niezłomni" im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki" pojawi się 1 marca na ulicach Opola, by kolejny raz zebrać fundusze na cele statutowe organizacji i promować historię Żołnierzy Wyklętych.

Autor: Majlan Kliknięć: 2444 Komentarzy: 66

Już po raz czwarty uczniowie opolskich gimnazjów i szkół średnich razem ze studentami wezmą udział w ogólnopolskiej akcji zbierania pieniędzy na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Niezłomnych. Kwesta odbędzie się w dniu jutrzejszym.

Autor: Majlan Kliknięć: 1780 Komentarzy: 8

205 tysięcy 151 złotych i 99 groszy - to wynik zbiórki podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Tym samym po raz kolejny został pobity zeszłoroczny wynik zbiórki, wynoszący ponad 188 tysięcy złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 2306 Komentarzy: 57

Zamiast obowiązku uzyskania pozwolenia na prowadzenie zbiórki publicznej teraz wystarczy ją zgłosić na odpowiedniej stronie internetowej. To rewolucja, bo do tej pory uzyskanie pozwolenia trwało nawet kilka tygodni.

Autor: Greg Kliknięć: 1920 Komentarzy: 11

Ponad 180 tysięcy złotych zebrano podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Dokładny wynik zbiórki, prowadzonej przez opolski sztab poznamy za dwa tygodnie, gdy zakończą się internetowe aukcje.

Autor: Greg Kliknięć: 4342 Komentarzy: 110

250 wolontariuszy na ulicach Opola, kolejnych kilkudziesięciu w sztabie pracuje nad tym, by dzisiejsza zbiórka przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Chwilę po godzinie 9 pierwsi kwestujący ruszyli na ulice miasta, by zbierać pieniądze na sprzęt do ratowania życia najmłodszym oraz na doposażenie oddziałów geriatrycznych w całym kraju.

Autor: Greg Kliknięć: 8481 Komentarzy: 140

Finałowe atrakcje WOŚP rozpoczną się w Opolu już w sobotę grą terenową "Śladami Orkiestry". W niedzielę podczas opolskiego finału zagrają Łzy i Brathanki. Nie zabraknie też tradycyjnych licytacji oraz "Światełka do nieba".

Autor: Greg Kliknięć: 6156 Komentarzy: 67

Opolski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w oczekiwaniu na przyszłoroczny finał zaprasza do udziału w konkursach. Kwesta podczas 22. Finału WOŚP będzie przeznaczona na sprzęt dla dzieci oraz wyposażenie oddziałów geriatrycznych w całej Polsce.

Autor: Greg Kliknięć: 1659 Komentarzy: 23

Podczas opolskiego finału WOŚP zebrano 240 tysięcy złotych - to o 20 tysięcy złotych więcej niż rok temu. Udało się też sprzedać największy licytowany przedmiot - lokomotywę wąskotorową, przekazaną na aukcję przez Cementownię Odra. Jej nabywca zapłaci za nią 30600 złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 4372 Komentarzy: 39

Kacper Lewandowski już drugi rok pomaga w opolskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak sam mówi - do kwestowania namówił go... Jurek Owsiak.

Autor: Greg Kliknięć: 4862 Komentarzy: 113

250 wolontariuszy na ulicach, kolejnych kilkudziesięciu w sztabie - Opole gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy w 20-letniej historii zbiórki, zebrane pieniądze trafią nie tylko na sprzęt ratujący życie dzieciom, ale też do oddziałów geriatrycznych.

Autor: Greg Kliknięć: 6074 Komentarzy: 118

Dwa koncerty w różnych miejscach Opola, nowa impreza towarzysząca, licytacja niezwykłych przedmiotów - styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu ma być wyjątkowy.

Autor: Greg Kliknięć: 2391 Komentarzy: 13

W poniedziałek 15 października ruszają zapisy wolontariuszy, chcących kwestować podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszłoroczny finał będzie wyjątkowy, bowiem pierwszy raz w historii pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na zakup sprzętu dla noworodków i wcześniaków, ale także na oddziały geriatrii.

Autor: Greg Kliknięć: 2067 Komentarzy: 10

W nocy podliczono pieniądze ze wszystkich puszek, do których przez całą niedzielę wolontariusze zbierali datki. Wynik to 220 tysięcy złotych, o 7 tysięcy więcej niż podczas zeszłorocznego - również rekordowego - finału w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 12008 Komentarzy: 155

Prawie 140 tysięcy złotych jest już na koncie opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a liczenie wciąż trwa. Wolontariusze mają nadzieję, że uda się pobić zeszłoroczny wynik - wtedy z puszek oraz licytacji zebrano aż 213 tysięcy złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 7628 Komentarzy: 57

O 9 rano chwycili puszki i ruszyli w teren. Wolontariusze orkiestry, dyrygowanej od 20 lat przez Jurka Owsiaka to ludzie w każdym wieku, choć przeważają ludzie młodzi.

Autor: Greg Kliknięć: 10789 Komentarzy: 162

Czerwone serduszka-naklejki to znak charakterystyczny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdobią ubrania wolontariuszy, ale widać je także na specjalistycznym sprzęcie medycznym w szpitalach całej Polski - to znak, że zostały kupione dzięki hojności ofiarodawców z całego świata.

Autor: Greg Kliknięć: 6912 Komentarzy: 72

Jeszcze do końca listopada opolscy sztabowcy czekają na chętnych, którzy pomogą zorganizować po raz dziewiętnasty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. W tym roku rejestrować można się również przez internet.

Autor: Greg Kliknięć: 2291 Komentarzy: 37

Fundacja WOŚP znana jest ze zbiórek pieniędzy na zakup sprzętu pomagającego ratować życie. Z powodu powodzi, która przeszła przez nasz kraj organizacja Owsiaka postanowiła zrobić wyjątek. Orkiestra zagra po raz drugi w tym roku, a zebrane pieniądze trafią na zakup sprzętu potrzebnego w likwidacji szkód po wielkiej wodzie.

Autor: Greg Kliknięć: 2028 Komentarzy: 44

Chmura tagów