Znajdź wiadomość

Co tydzień, przez całą zimę, kilkoro członków kolektywu Jedzenie Zamiast Bomb Opole bezinteresownie poświęca swój czas, by przygotować posiłek dla osób potrzebujących, najczęściej bezdomnych. W zamian otrzymują uśmiech oraz słowa podziękowania.

Autor: Majlan Kliknięć: 3327 Komentarzy: 30

Od kilku dni przed kawiarnią Coffeemoment - zlokalizowanej przy ulicy Koraszewskiego 14 w Opolu – stoją kartony, w których można zostawiać ciepłe ubrania i koce. Dary trafiają do bezdomnych, a w zamian za pomoc można otrzymać gorącą kawę.

Autor: Majlan Kliknięć: 18230 Komentarzy: 20

O niskich temperaturach i powietrzu, które w Opolu coraz bardziej widać rozmawialiśmy w Drugiej Kawie z zastępcą komendanta opolskiej Straży Miejskiej, Krzysztofem Maślakiem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1964 Komentarzy: 0

Andrzej miał normalną pracę za granicą. Twierdzi, że wykończyła go żona. Nie chce iść do noclegowni, bo tam są ponoć wszy. Takich przypadków jest dużo. Opolska Straż Miejska pomaga bezdomnym przetrwać zimę.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4457 Komentarzy: 5

Mimo, że wydawanie zaproszeń na 24. Wigilię dla Samotnych i Bezdomnych rozpoczęto w 12 opolskich kościołach dopiero wczoraj, to już dziś wiemy, że prawie wszystkie rozeszły się w ciągu jednego dnia. - Na parafiach zostały ostatnie sztuki, jednak warto pamiętać, że jesteśmy gotowi przyjąć każdego, kto 22 grudnia do nas przyjdzie, nawet bez zaproszenia – zapewnia ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Autor: Majlan Kliknięć: 2014 Komentarzy: 18

Obecnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu jest 120 miejsc. Zapytaliśmy opolski ratusz czy ta liczba okaże się wystarczająca po powiększeniu Opola o 12 ościennych sołectw, które nastąpi już 1 stycznia 2017 roku.

Autor: Majlan Kliknięć: 2857 Komentarzy: 51

W niedzielę przy opolskim dworcu PKP rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji „Jedzenie Zamiast Bomb”. Wolontariusze serwowali osobom bezdomnym i potrzebującym ciepły posiłek. Akcja będzie powtarzana w każdą niedzielę o godzinie 15:00 aż do pierwszego dnia wiosny.

Autor: Majlan Kliknięć: 1116 Komentarzy: 7

Opolscy działacze kolektywu "Food Not Bombs" (Jedzenie Zamiast Bomb) kolejny rok z rzędu będą serwowali ciepłe posiłki. Akcję - która ruszy już 4 grudnia - cały czas można wesprzeć suchymi produktami, jak i własną pracą.

Autor: Majlan Kliknięć: 3689 Komentarzy: 2

Od poniedziałku przy ul. Szpitalnej 3A osoby bezdomne będą mogły za darmo skorzystać z prysznica, ogolić się, ostrzyc i otrzymać czyste ubranie. Na razie łaźnia będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od rana do południa.

Autor: Greg Kliknięć: 15740 Komentarzy: 40

Wracamy do sprawy zabytkowego budynku przy ulicy Sempołowskiej 2 w Opolu, dla którego pojawiła się nadzieja na ocalenie. Przypomnijmy, że budynek po Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego od prawie dwóch lat niszczeje, bo właściciele mieli problemy z dokończeniem remontu.

Autor: Mery Kliknięć: 11280 Komentarzy: 14

- Toaleta miejska na placu Daszyńskiego nie zostanie zlikwidowana - taką deklarację usłyszeliśmy ze strony Urzędu Miasta Opola. Pomysł ten w opinii publicznej pojawił się kilkukrotnie budząc wiele emocji wśród zwolenników, jak i przeciwników likwidacji miejskiej toalety.

Autor: Mery Kliknięć: 8034 Komentarzy: 37

W budynku należącym do Caritas Diecezji Opolskiej, który mieści się przy ulicy Szpitalnej 3a, powstanie łaźnia, w której bezdomni będą mogli zadbać o swoją higienę.

Autor: Majlan Kliknięć: 4349 Komentarzy: 38

Kontener mógł zostać celowo podpalony, niewykluczone też, że pożar przypadkiem spowodowali bezdomni, którzy chronili się w środku w zimne dni. Podczas pożaru nikomu nic się nie stało.

Autor: Greg Kliknięć: 4515 Komentarzy: 12

Wigilia Bożego Narodzenia większości z nas kojarzy się z suto zastawionym stołem, gronem bliskich osób, śpiewaniem kolęd czy prezentami. Jednak nie dla wszystkich święta są szczególnym czasem. Osoby bezdomne, jak same mówią, traktują te dni, jak każde inne.

Autor: Majlan Kliknięć: 6477 Komentarzy: 61

Osoby bezdomne, potrzebujące i te, które nie mają z kim spędzić świąt spotkały się dziś przy wigilijnych stołach w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 5035 Komentarzy: 31

W najbliższy wtorek już po raz 23. na corocznej wigilii spotkają się osoby samotne, bezdomne i potrzebujące. Drugi rok z rzędu wydarzenie organizowane jest w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Urząd Miasta zapewnia Opolanom bezpłatny transport autobusowy z centrum.

Autor: Majlan Kliknięć: 2560 Komentarzy: 30

Znajdujące się nieopodal dotychczasowej siedziby miejskiej noclegowni pustostany zamieniono na nowoczesne budynki mieszkalne i administracyjne. Jak mówią sami potrzebujący, warto było czekać na zrealizowanie tej inwestycji.

Autor: Majlan Kliknięć: 3733 Komentarzy: 33

Już od 13 lat ludzie dobrej woli organizują w Opolu akcję "Jedzenie Zamiast Bomb", dzięki której osoby potrzebujące mogą zjeść ciepły posiłek.

Autor: Majlan Kliknięć: 2277 Komentarzy: 19

Organizatorzy spodziewają się około 1500 osób na kolejnej Wigilii dla Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących. Świąteczne spotkanie, podobnie jak rok temu odbędzie się 22 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 1363 Komentarzy: 4

Noclegownia dla bezdomnych oraz ośrodek dla osób uzależnionych od alkoholu rozbudowuje się. Powstał m.in. osobny budynek z miejscami noclegowymi tylko dla kobiet oraz schronisko dla bezdomnych z pokojami mieszkalnymi i salami terapeutycznymi.

Autor: Greg Kliknięć: 5090 Komentarzy: 95

Gorącą, gęstą, warzywną zupę z ziemniakami z grzankami jedli dziś bezdomni pod opolskim dworcem PKP. Przygotowali ją dla nich wolontariusze Fundacji KrakOFFska 36 w ramach akcji „Jedzenie Zamiast Bomb” (Food Not Bombs).

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 6898 Komentarzy: 152

W Opolu przebywa 17 osób bezdomnych – tak wynika z przeprowadzonego w ubiegłym tygodniu przez Straż Miejską spisu. To osoby znane Straży Miejskiej z imienia i nazwiska. Naprawdę jednak w naszym mieście zazwyczaj jest od 40 do 50 bezdomnych.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 7611 Komentarzy: 44

Wraz ze spadkiem temperatur Straż Miejska w Opolu regularnie przyjmuje zgłoszenia dotyczące "zamarzniętych" bezdomnych na ulicach miasta. Na szczęście żadne z tych doniesień podczas trwającej zimy się nie potwierdziło, co nie oznacza, że bezdomni nie potrzebują pomocy. Noclegownia póki co przepełniona nie jest, na co z kolei wpływ ma fakt, że bezdomni, którzy zgadzają się na pobyt w tej placówce to w Opolu niewielka grupa.

Autor: Mat Kliknięć: 2389 Komentarzy: 10

Władze Opola są przychylnie nastawione do wniosku opolskiego Caritasu, by stworzyć w centrum miasta łaźnię, w której osoby bezdomne będą mogły się wykąpać, przebrać w czyste ubrania. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie taki obiekt miałby powstać.

Autor: Greg Kliknięć: 5934 Komentarzy: 107