Znajdź wiadomość

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wyrok za zabójstwo nastolatki z Krapkowic. Artur W. spędzi w więzieniu 25 lat, a nie 14 - jak orzekł opolski sąd.

Autor: Greg Kliknięć: 14971 Komentarzy: 65

25 lat więzienia zamiast wcześniej orzeczonej kary 15 lat więzienia ma spędzić w więzieniu Piotr J., który w maju ubiegłego roku śmiertelnie ranił Michała D. nożem.

Autor: Greg Kliknięć: 3846 Komentarzy: 41

Dziś w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu rozpatrywano odwołania, jakie wpłynęły po ogłoszeniu wyroku w opolskim sądzie. Artur W. został skazany na 14 lat pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym. Ten wyrok może jednak ulec zmianie.

Autor: Greg Kliknięć: 9868 Komentarzy: 17

Opolski baron SLD Jerzy Szteliga został prawomocnie uniewinniony, a pozostałym oskarżonym sąd utrzymał w mocy wyroki poprzedniej instancji. Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu kończy batalię sądową, trwającą ponad 8 lat.

Autor: Greg Kliknięć: 8807 Komentarzy: 26

Do Sądu Okręgowego w Opolu wpłynęły trzy apelacje, dotyczące wyroku dla Artura W., który został skazany na 14 lat pozbawienia wolności za dokonanie rozboju na Wiktorii, wskutek którego nastolatka zmarła.

Autor: Greg Kliknięć: 18564 Komentarzy: 54

Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił dziś powództwo 133 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla zalanych w maju 2010 roku podczas powodzi. Przypomnijmy, w trakcie 6-letniego procesu poszkodowani starali się udowodnić, że władze gminy i powiatu błędnymi decyzjami spowodowały zalanie ich posesji.

Autor: Majlan Kliknięć: 1998 Komentarzy: 17

Dziś sąd podtrzymał w mocy poprzedni wyrok w sprawie Hanny Żwirskiej-Lembrych. Sąd uznał, że wina lekarki nie była znaczna i warunkowo umorzył wobec niej postępowanie.

Autor: Greg Kliknięć: 16128 Komentarzy: 14

Po apelacji prokuratury proces w sprawie odpowiedzialności karnej lekarki, która odbierała poród Barbary Bonk rozpoczął się od początku. Wyrok poznamy 14 lipca.

Autor: Greg Kliknięć: 6458 Komentarzy: 7

Hanna Żwirska-Lembrych ponownie stanęła dziś przed sądem, bowiem zarówno prokuratura, jak i państwo Bonkowie złożyli apelację od poprzedniej decyzji sądu. Ten warunkowo umorzył postępowanie wobec lekarki.

Autor: Greg Kliknięć: 8698 Komentarzy: 71

Po niesłusznym pobycie w areszcie przez 3 lata, a potem kilkudziesięciu rozprawach toczących się przez 10 lat Krzysztof Stańko ma nadzieję, że po raz ostatni był dziś w gmachu opolskiego sądu.

Autor: Greg Kliknięć: 4613 Komentarzy: 12

We wrześniu Sąd Rejonowy w Opolu umorzył warunkowo postępowanie wobec Hanny Żwirskiej-Lembrych. lekarki z opolskiego szpitala ginekologiczno-położniczego, oskarżonej o nieumyślne spowodowanie śmierci Julii Bonk, córki opolskiego sztangisty.

Autor: Majlan Kliknięć: 4948 Komentarzy: 22

Sprawa Jarosława O. ponownie trafi na wokandę. Tak zdecydował dziś sąd apelacyjny uchylając wyrok Sądu Rejonowego, który uznał Jarosława O. m.in. winnym płatnej protekcji i skazał go na karę więzienia w zawieszeniu oraz zapłatę grzywny i zwrot pieniędzy wyłudzonych za delegacje.

Autor: Małgorzata Lis-Skupińska Kliknięć: 2153 Komentarzy: 21

Krzysztof P. był oskarżony w sumie o trzy gwałty - w tym jeden, do którego miało dojść w jednym z pokoi hotelu Weneda. Mężczyznę skazano na 4 lata pozbawienia wolności, jednak po apelacji jego obrońcy sąd skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Autor: Greg Kliknięć: 10724 Komentarzy: 56

Craig Michael przyznaje, że to on zorganizował akcję odebrania jego córki Crystal spod opieki matki. 24 stycznia mężczyzna przyjechał do Opola aby sprowadzić dziewczynkę na Cypr. Michael przyznał, że obie jego córki są obecnie objęte ochroną i żadnej z nich nie pozwoli odebrać ekipie Krzysztofa Rutkowskiego.

Autor: Mat Kliknięć: 20787 Komentarzy: 131

Sąd Najwyższy wydał dzisiaj wyrok uchylający decyzję Sądu Okręgowego w Opolu o zarejestrowaniu Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Tym samym uwzględniona została apelacja opolskiej prokuratury, która od początku stoi na stanowisku, że takie stowarzyszenie nie powinno zostać zarejestrowane. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.

Autor: Mat Kliknięć: 4751 Komentarzy: 142

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wysłuchał dzisiaj mów końcowych i zdecydował, że wyrok w sprawie Ryszarda Zembaczyńskiego, prezydenta Opola, ogłosi dopiero za tydzień.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 4787 Komentarzy: 92

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej miał zdecydować dzisiaj czy wyrok w sprawie Ryszarda Zembaczyńskiego jest prawomocny czy też - zgodnie z apelacją o którą wnioskował prezydent Opola, sprawa zostanie skierowana do ponownego rozpatrzenia. Termin środowej rozprawy sąd jednak odroczył do września z powodu nieobecności adwokata Zembaczyńskiego.

Autor: Mat Kliknięć: 3984 Komentarzy: 88

Sąd uchylił wyroki więzienia Gracjanowi D. oraz trzem jego kompanom i skierował ich sprawy do ponownego rozpatrzenia. Nie zmieniła się decyzja sądu co do Przemysława G. i Armanda W. skazanych na bezwzględne wyroki pozbawienia wolności, a także co do Jerzego M., który został prawomocnie uniewinniony.

Autor: Greg Kliknięć: 13146 Komentarzy: 80

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok uniewinniający dla Jolanty Barskiej, sprawującej urząd burmistrza Nysy. Sprawa ponownie wróciła na wokandę po apelacji Prokuratury Okręgowej z Gliwic, która badała korupcyjne zarzuty, postawione Barskiej.

Autor: Greg Kliknięć: 2480 Komentarzy: 13

Dziś odbyła się rozprawa apelacyjna dwóch pracowników opolskiej izby wytrzeźwień, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci jednego z pacjentów. Niemal dwa lata temu przebywający w izbie Artur M. potargał prześcieradło na pasy, z których związał sznur i powiesił się na kracie okiennej.

Autor: Greg Kliknięć: 5152 Komentarzy: 30

28-letni mężczyzna wielokrotnie nachodził swoją byłą konkubinę i groził śmiercią jej rodzinie. Głowa nękanej rodziny - Rafał B. postanowił ostatecznie rozprawić się z agresorem, zadając mu cios siekierą w głowę.

Autor: Greg Kliknięć: 20862 Komentarzy: 88

Trzech mężczyzn odpowie za pobicie bezdomnego, którego podejrzewali o kradzież na terenie skupu złomu. Skatowany mężczyzna zmarł dwa tygodnie po tym, jak właściciel skupu i jego pracownicy sami wymierzyli sprawiedliwość.

Autor: Greg Kliknięć: 7927 Komentarzy: 59

Sąd Okręgowy odrzucił dziś apelację prokuratury w sprawie rejestracji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. - Istnienie bądź nieistnienie narodowości śląskiej nie ma znaczenia dla zarejestrowania stowarzyszenia - argumentował sąd.

Autor: Greg Kliknięć: 4872 Komentarzy: 283

Sąd drugiej instancji zmniejszył dziś wyrok dla Mariusza Ł., który w marcu 2010 spowodował tragiczny wypadek w Tułowicach. Jadąc rozpędzonym do ponad 100 km/h busem, wjechał w młode małżeństwo, wracające rowerami z pracy. Oboje zginęli na miejscu.

Autor: Greg Kliknięć: 13930 Komentarzy: 298

Chmura tagów