www.24opole.pl Strona główna Dodaj 24opole.pl do zakładek Ustaw 24opole.pl jako stronę startową Wiadomości Rozrywka w Opolu i okolicach Darmowa Poczta email Baza Firm Darmowe Ogłoszenia Opole i opolskie Informacje Opole Mapa Strony
 
 
Załóż konto
 

28

Gru

2016

Zgłoś się do konkursu "Opolskiej Marki"

Zgłoś się do konkursu
Ruszyła 14. edycja konkursu "Opolska Marka", który promuje potencjał gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego 2017 roku.
Autor: Greg Kliknięć: 4393 Komentarzy: 8 Czytaj całość >>

11

Sie

2016

Opolska Marka Jeździecka ma być dobrą promocją regionu

Opolska Marka Jeździecka ma być dobrą promocją regionu
Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła objął swoim mecenatem prestiżowe zawody konne w województwie opolskim. Jednym z nich będą Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Wraz z Opolskim Związkiem Jeździeckim, który gromadzi w swojej strukturze najlepsze kluby jeździeckie z regionu urząd marszałkowski tworzy Opolską Markę Jeździecką.
Autor: Mery Kliknięć: 1451 Komentarzy: 7 Czytaj całość >>

14

Kwi

2016

Najlepsi przedsiębiorcy z regionu nagrodzeni "Opolskimi Markami"

Najlepsi przedsiębiorcy z regionu nagrodzeni
W Filharmonii Opolskiej odbyła się dziś uroczysta gala podsumowująca konkurs „Opolska Marka 2015". Do tegorocznej edycji zgłosiło się 51 przedsiębiorców, którzy rywalizowali w następujących kategoriach: produkt, produkt promujący region, eksport, rewitalizacja, innowacje, przedsiębiorstwo społeczne oraz CSR-przedsiębiorstwo dla regionu.
Autor: Majlan Kliknięć: 3854 Komentarzy: 4 Czytaj całość >>

10

Lut

2016

Weź udział w konkursie Opolska Marka 2015

Weź udział w konkursie Opolska Marka 2015
Opolski Urząd Marszałkowski już po raz trzynasty zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w plebiscycie Opolska Marka. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku.
Autor: Majlan Kliknięć: 2241 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

28

Lis

2015

Tłumy Opolan żegnały Marka Procyszyna

Tłumy Opolan żegnały Marka Procyszyna
W ostatniej drodze prezesowi Opolskiego Związku Piłki Nożnej towarzyszyło blisko 500 osób: przyjaciół, współpracowników, sportowców oraz przedstawiciele wielu organizacji. - Był dla opolskiej piłki nożnej kimś, kim jest Waldek Wspaniały dla siatkarzy - drugim ojcem, trenerem, przyjacielem - wspomina jeden z działaczy OZPN.
Autor: Greg Kliknięć: 12810 Komentarzy: 28 Czytaj całość >>

21

Mar

2015

Statuetki "Opolskiej Marki" rozdane

Statuetki
Jury wybrało laureatów i wyróżnionych spośród 48 zgłoszonych firm. W sobotni wieczór podczas gali w domEXPO przyznano statuetki "Opolskiej Marki 2014".
Autor: Greg Kliknięć: 5893 Komentarzy: 11 Czytaj całość >>

14

Lut

2015

Trwają zgłoszenia do konkursu Opolska Marka

Trwają zgłoszenia do konkursu Opolska Marka
Do 27 lutego można zgłaszać się do konkursu "Opolska Marka". Tegoroczny konkurs zostanie rozstrzygnięty w pięciu kategoriach, a laureaci zostaną wyróżnieni prestiżowym znakiem.
Autor: Greg Kliknięć: 2287 Komentarzy: 25 Czytaj całość >>

27

Sty

2015

prof. Marek Tukiendorf: Politechnika wyda 60 mln zł na remonty

prof. Marek Tukiendorf: Politechnika wyda 60 mln zł na remonty
Czy Mouse Box będzie przełomowym informatycznym wynalazkiem? Kto będzie jeździł na quadach, które Politechnika Opolska otrzymała od firmy Polaris? Co będzie się mieścić w budynkach na kampusie przy ul. Prószkowskiej, których remont zacznie się niebawem? M.in. o to zapytaliśmy rektora Politechniki Opolskiej prof. Marka Tukiendorfa.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2594 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

18

Lis

2014

34 tysiące opolan wybrało nową radę miasta

34 tysiące opolan wybrało nową radę miasta
Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie opublikowała jeszcze oficjalnych wyniki wyborów dla Rady Miasta Opola, ale wiadomo już, że do urn w niedzielę poszło zagłosować na radnych 34 189 mieszkańców stolicy Opolszczyzny. Najwięcej, bo ponad 9,5 tysiąca wybrało kandydatów Platformy Obywatelskiej. Mimo wystawienia list tylko w 2 okręgach mandat zdołał zdobyć Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Autor: Mat Kliknięć: 5756 Komentarzy: 96 Czytaj całość >>

07

Lis

2014

Ratował ludzkie życie, teraz sam potrzebuje pomocy

Ratował ludzkie życie, teraz sam potrzebuje pomocy
Grupa Ratownictwa PCK z Opola organizuje akcję poszukiwania dawcy szpiku dla swojego przyjaciela Marka "Nemo" Zielińskiego. To ratownik medyczny, który zachorował na chłoniaka Hodgkina i potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. - Szukamy dawców z myślą o Marku, ale jeśli któryś z naszych dawców znajdzie swojego bliźniaka genetycznego - będzie to znaczyło, że może już bezpośrednio uratować komuś życie – mówią organizatorzy akcji.
Autor: Mat Kliknięć: 6699 Komentarzy: 34 Czytaj całość >>

05

Paź

2014

Opolski policjant najlepszym przewodnikiem psa w kraju

Opolski policjant najlepszym przewodnikiem psa w kraju
Asp. sztab. Tomasz Studenny z psem Euta został najlepszym przewodnikiem psa w kategorii psów patrolowo-tropiących. Policjant otrzymał ten tytuł podczas XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski Policji. To wyróżnienie indywidualne, natomiast drużynowo opolska reprezentacja zdobyła drugie miejsce.
Autor: Greg Kliknięć: 5759 Komentarzy: 121 Czytaj całość >>

27

Lip

2014

W Olszowej zobaczymy miniatury znanych katedr i bazylik

W Olszowej zobaczymy miniatury znanych katedr i bazylik
Wenecka bazylika św. Marka, paryska katedra Notre Dame czy Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie od teraz są w zasięgu każdego mieszkańca Opolszczyzny. Aby je obejrzeć wystarczy wybrać się do Olszowej - wsi w powiecie strzeleckim, znajdującej się przy zjeździe autostradowym o tej samej nazwie.
Autor: Greg Kliknięć: 11022 Komentarzy: 39 Czytaj całość >>

28

Kwi

2014

CWK czeka na dużą, ogólnopolską imprezę

CWK czeka na dużą, ogólnopolską imprezę
Pierwsze miesiące działania Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu napawają jego gospodarzy optymizmem. Obiekt gościł już kilkanaście imprez o zasięgu regionalnym i sprawdził się dotychczas nie tylko jako typowa arena targowa czy konferencyjna, ale też muzyczna. Mimo to CWK plany ma ambitniejsze i chce ściągnąć do stolicy Opolszczyzny imprezę o ogólnokrajowej, a być może nawet europejskiej marce.
Autor: Mat Kliknięć: 6129 Komentarzy: 26 Czytaj całość >>

04

Kwi

2014

Statuetki Opolskiej Marki 2013 wręczone

Statuetki Opolskiej Marki 2013 wręczone
Podczas piątkowej gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wręczono statuetki w ramach plebiscytu "Opolska Marka 2013". Nagrody przyznano firmom z całego województwa w 6 kategoriach. Łącznie doceniono 19 przedsiębiorstw (13 statuetek i 6 wyróżnień). Wśród nich znalazła się m.in Helixia z Oldrzyszowic, która zasłynęła sprzedażą ślimaków w sosie własnym.
Autor: Mat Kliknięć: 6089 Komentarzy: 11 Zobacz video >>

03

Kwi

2014

W piątek rozstrzygnięcie konkursu Opolska Marka

W piątek rozstrzygnięcie konkursu Opolska Marka
Najlepsze firmy, produkty i usługi zostaną docenione prestiżowym tytułem "Opolskiej Marki". Przedsiębiorstwa walczą o statuetkę w 6 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy laureaci zostaną wyłonieni w trzech sektorach: mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.
Autor: Greg Kliknięć: 2062 Komentarzy: 5 Zobacz video >>

24

Mar

2014

Kawecka: Ślimaki będą promować Opolszczyznę

Kawecka: Ślimaki będą promować Opolszczyznę
Jolanta Kawecka - najbardziej gorące nazwisko w opolskiej polityce w ostatnich dniach. Już była kandydatką PO na europarlamentarzystkę, ale ostatecznie skreślono ją w Warszawie. - Przystąpiłam do egzaminu, bardzo dobrze go zdałam, ale nie na piątkę. Na listy do europarlamentu dostają się tylko ci, którzy zdają na piątkę - powiedział nam Jolanta Kawecka.
Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 3239 Komentarzy: 0 Zobacz video >>

27

Gru

2013

Zgłoś firmę do Opolskiej Marki 2013

Zgłoś firmę do Opolskiej Marki 2013
Jeszcze przez tygodnie można zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji konkursu Opolska Marka. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom w 6 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy laureaci każdej z kategorii zostaną wyłonieni w trzech sektorach, w zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa.
Autor: Greg Kliknięć: 2642 Komentarzy: 19 Czytaj całość >>

07

Wrz

2013

Przegrana Gwardii na inaugurację Superligi

Przegrana Gwardii na inaugurację Superligi
Walczyli do ostatnich sekund, ale zabrakło jednej bramki, aby choć zremisować w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Gwardia Opole – beniaminek Superligi – przegrała swój inauguracyjny mecz 28:29. Najlepiej w szeregach opolskiego klubu zaprezentowali się w sobotę Michał Szolc oraz Marko Vukcevic.
Autor: Mat Kliknięć: 3237 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

23

Maj

2013

Leszek Marzec odwołany ze stanowiska komendanta wojewódzkiego policji

Leszek Marzec odwołany ze stanowiska komendanta wojewódzkiego policji
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz odwołał nadinspektora Leszka Marca ze stanowiska Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wniosek o odwołanie szefa opolskiej policji wpłynął od Marka Działoszyńskiego, komendanta głównego policji.
Autor: Greg Kliknięć: 8896 Komentarzy: 61 Czytaj całość >>

09

Kwi

2013

Przyznano "Opolskie Marki" 2012

Przyznano
Prestiżowy znak "Opolskiej Marki" trafił w tym roku do 13 przedsiębiorstw naszego regionu. 7 laureatów i 6 wyróżnionych może używać znaku konkursu "Opolska Marka", promując swoje produkty i usługi.
Autor: Greg Kliknięć: 5956 Komentarzy: 29 Czytaj całość >>

07

Lis

2012

Zgłoś swoją firmę do konkursu Opolska Marka

Zgłoś swoją firmę do konkursu Opolska Marka
Do końca listopada Zarząd Województwa Opolskiego czeka na zgłoszenia do jubileuszowej edycji konkursu "Opolska Marka". Prestiżowa nagroda jest przyznawana najlepszym produktom, usługom oraz najprężniej działającym firmom.
Autor: Greg Kliknięć: 2207 Komentarzy: 13 Czytaj całość >>

01

Kwi

2012

Edyta Górniak i jej opolska drużyna odpadli z Bitwy na Głosy

Edyta Górniak i jej opolska drużyna odpadli z Bitwy na Głosy
Już tylko jedna drużyna z województwa opolskiego walczy w muzycznym show TVP 2 „Bitwa na Głosy 2”. Drugie miejsce w sobotnim odcinku zajął Kamil Bednarek i jego brzeska ekipa, którzy ujęli publiczność własną wersją przeboju Marka Grechuty „Nie dokazuj, miła”. Z programem rozstała się za to drużyna Edyty Górniak po wykonaniu utworu Bryana Adamsa "(Everything I Do) I Do It For You".
Autor: Mat Kliknięć: 9141 Komentarzy: 65 Czytaj całość >>

30

Mar

2012

"Opolskie Marki" powędrowały do przedsiębiorców

Wśród 58 firm, które zgłosiły się do konkursu, przyznano nagrody w 6 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono formułę plebiscytu o kategorię "produkt promujący region."
Autor: Greg Kliknięć: 4539 Komentarzy: 12 Czytaj całość >>

14

Mar

2012

Profesor Marek Tukiendorf nowym rektorem PO

Profesor Marek Tukiendorf nowym rektorem PO
Nowym rektorem Politechniki Opolskiej na kadencję w latach 2012-2016 elektorzy uczelni wybrali prof. dr hab. inż. Marka Tukiendorfa. Dotychczas pełnił on funkcję prorektora ds. nauki.
Autor: Greg Kliknięć: 7002 Komentarzy: 82 Czytaj całość >>