Znajdź wiadomość

O tym dlaczego warto zgłosić się do - organizowanego po raz 14-ty - konkursu "Opolska Marka" rozmawialiśmy z Jolantą Kawecką – zastępcą dyrektora departamentu współpracy z zagranicą i promocji regionu opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1866 Komentarzy: 0

Ruszyła 14. edycja konkursu "Opolska Marka", który promuje potencjał gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego 2017 roku.

Autor: Greg Kliknięć: 4460 Komentarzy: 8

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła objął swoim mecenatem prestiżowe zawody konne w województwie opolskim. Jednym z nich będą Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Wraz z Opolskim Związkiem Jeździeckim, który gromadzi w swojej strukturze najlepsze kluby jeździeckie z regionu urząd marszałkowski tworzy Opolską Markę Jeździecką.

Autor: Mery Kliknięć: 1477 Komentarzy: 7

W Filharmonii Opolskiej odbyła się dziś uroczysta gala podsumowująca konkurs „Opolska Marka 2015". Do tegorocznej edycji zgłosiło się 51 przedsiębiorców, którzy rywalizowali w następujących kategoriach: produkt, produkt promujący region, eksport, rewitalizacja, innowacje, przedsiębiorstwo społeczne oraz CSR-przedsiębiorstwo dla regionu.

Autor: Majlan Kliknięć: 3904 Komentarzy: 4

Opolski Urząd Marszałkowski już po raz trzynasty zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w plebiscycie Opolska Marka. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku.

Autor: Majlan Kliknięć: 2266 Komentarzy: 12

W ostatniej drodze prezesowi Opolskiego Związku Piłki Nożnej towarzyszyło blisko 500 osób: przyjaciół, współpracowników, sportowców oraz przedstawiciele wielu organizacji. - Był dla opolskiej piłki nożnej kimś, kim jest Waldek Wspaniały dla siatkarzy - drugim ojcem, trenerem, przyjacielem - wspomina jeden z działaczy OZPN.

Autor: Greg Kliknięć: 12873 Komentarzy: 28

Jury wybrało laureatów i wyróżnionych spośród 48 zgłoszonych firm. W sobotni wieczór podczas gali w domEXPO przyznano statuetki "Opolskiej Marki 2014".

Autor: Greg Kliknięć: 5927 Komentarzy: 11

Do 27 lutego można zgłaszać się do konkursu "Opolska Marka". Tegoroczny konkurs zostanie rozstrzygnięty w pięciu kategoriach, a laureaci zostaną wyróżnieni prestiżowym znakiem.

Autor: Greg Kliknięć: 2293 Komentarzy: 25

Czy Mouse Box będzie przełomowym informatycznym wynalazkiem? Kto będzie jeździł na quadach, które Politechnika Opolska otrzymała od firmy Polaris? Co będzie się mieścić w budynkach na kampusie przy ul. Prószkowskiej, których remont zacznie się niebawem? M.in. o to zapytaliśmy rektora Politechniki Opolskiej prof. Marka Tukiendorfa.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 2604 Komentarzy: 0

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie opublikowała jeszcze oficjalnych wyniki wyborów dla Rady Miasta Opola, ale wiadomo już, że do urn w niedzielę poszło zagłosować na radnych 34 189 mieszkańców stolicy Opolszczyzny. Najwięcej, bo ponad 9,5 tysiąca wybrało kandydatów Platformy Obywatelskiej. Mimo wystawienia list tylko w 2 okręgach mandat zdołał zdobyć Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Autor: Mat Kliknięć: 5771 Komentarzy: 96

Grupa Ratownictwa PCK z Opola organizuje akcję poszukiwania dawcy szpiku dla swojego przyjaciela Marka "Nemo" Zielińskiego. To ratownik medyczny, który zachorował na chłoniaka Hodgkina i potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. - Szukamy dawców z myślą o Marku, ale jeśli któryś z naszych dawców znajdzie swojego bliźniaka genetycznego - będzie to znaczyło, że może już bezpośrednio uratować komuś życie – mówią organizatorzy akcji.

Autor: Mat Kliknięć: 6727 Komentarzy: 34

Asp. sztab. Tomasz Studenny z psem Euta został najlepszym przewodnikiem psa w kategorii psów patrolowo-tropiących. Policjant otrzymał ten tytuł podczas XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski Policji. To wyróżnienie indywidualne, natomiast drużynowo opolska reprezentacja zdobyła drugie miejsce.

Autor: Greg Kliknięć: 5777 Komentarzy: 121

Wenecka bazylika św. Marka, paryska katedra Notre Dame czy Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie od teraz są w zasięgu każdego mieszkańca Opolszczyzny. Aby je obejrzeć wystarczy wybrać się do Olszowej - wsi w powiecie strzeleckim, znajdującej się przy zjeździe autostradowym o tej samej nazwie.

Autor: Greg Kliknięć: 11134 Komentarzy: 39

Pierwsze miesiące działania Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu napawają jego gospodarzy optymizmem. Obiekt gościł już kilkanaście imprez o zasięgu regionalnym i sprawdził się dotychczas nie tylko jako typowa arena targowa czy konferencyjna, ale też muzyczna. Mimo to CWK plany ma ambitniejsze i chce ściągnąć do stolicy Opolszczyzny imprezę o ogólnokrajowej, a być może nawet europejskiej marce.

Autor: Mat Kliknięć: 6149 Komentarzy: 26

Podczas piątkowej gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wręczono statuetki w ramach plebiscytu "Opolska Marka 2013". Nagrody przyznano firmom z całego województwa w 6 kategoriach. Łącznie doceniono 19 przedsiębiorstw (13 statuetek i 6 wyróżnień). Wśród nich znalazła się m.in Helixia z Oldrzyszowic, która zasłynęła sprzedażą ślimaków w sosie własnym.

Autor: Mat Kliknięć: 6142 Komentarzy: 11

Najlepsze firmy, produkty i usługi zostaną docenione prestiżowym tytułem "Opolskiej Marki". Przedsiębiorstwa walczą o statuetkę w 6 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy laureaci zostaną wyłonieni w trzech sektorach: mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Autor: Greg Kliknięć: 2070 Komentarzy: 5

Jolanta Kawecka - najbardziej gorące nazwisko w opolskiej polityce w ostatnich dniach. Już była kandydatką PO na europarlamentarzystkę, ale ostatecznie skreślono ją w Warszawie. - Przystąpiłam do egzaminu, bardzo dobrze go zdałam, ale nie na piątkę. Na listy do europarlamentu dostają się tylko ci, którzy zdają na piątkę - powiedział nam Jolanta Kawecka.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 3273 Komentarzy: 0

Jeszcze przez tygodnie można zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji konkursu Opolska Marka. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom w 6 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy laureaci każdej z kategorii zostaną wyłonieni w trzech sektorach, w zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa.

Autor: Greg Kliknięć: 2697 Komentarzy: 19

Walczyli do ostatnich sekund, ale zabrakło jednej bramki, aby choć zremisować w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Gwardia Opole – beniaminek Superligi – przegrała swój inauguracyjny mecz 28:29. Najlepiej w szeregach opolskiego klubu zaprezentowali się w sobotę Michał Szolc oraz Marko Vukcevic.

Autor: Mat Kliknięć: 3246 Komentarzy: 12

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz odwołał nadinspektora Leszka Marca ze stanowiska Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wniosek o odwołanie szefa opolskiej policji wpłynął od Marka Działoszyńskiego, komendanta głównego policji.

Autor: Greg Kliknięć: 8909 Komentarzy: 61

Prestiżowy znak "Opolskiej Marki" trafił w tym roku do 13 przedsiębiorstw naszego regionu. 7 laureatów i 6 wyróżnionych może używać znaku konkursu "Opolska Marka", promując swoje produkty i usługi.

Autor: Greg Kliknięć: 5974 Komentarzy: 29

Do końca listopada Zarząd Województwa Opolskiego czeka na zgłoszenia do jubileuszowej edycji konkursu "Opolska Marka". Prestiżowa nagroda jest przyznawana najlepszym produktom, usługom oraz najprężniej działającym firmom.

Autor: Greg Kliknięć: 2213 Komentarzy: 13

Już tylko jedna drużyna z województwa opolskiego walczy w muzycznym show TVP 2 „Bitwa na Głosy 2”. Drugie miejsce w sobotnim odcinku zajął Kamil Bednarek i jego brzeska ekipa, którzy ujęli publiczność własną wersją przeboju Marka Grechuty „Nie dokazuj, miła”. Z programem rozstała się za to drużyna Edyty Górniak po wykonaniu utworu Bryana Adamsa "(Everything I Do) I Do It For You".

Autor: Mat Kliknięć: 9151 Komentarzy: 65

Wśród 58 firm, które zgłosiły się do konkursu, przyznano nagrody w 6 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono formułę plebiscytu o kategorię "produkt promujący region."

Autor: Greg Kliknięć: 4552 Komentarzy: 12

Chmura tagów