• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1543
  • Dodano: 2023-06-19 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  Wyłudzał pieniądze oferując sprzęt ogrodowy przez Facebooka i OLX

  (Fot. Archiwum)

  Prokuratura Rejonowa w Kluczborku nadzoruje śledztwo przeciwko Markowi G. podejrzanemu o szereg oszustw popełnionych za pośrednictwem sieci internet na terenie całego kraju.


  Jak dotychczas ustalono Marek G. wyłudzał pieniądze oferując na portalu społecznościowym Facebook oraz portalach ogłoszeniowych OLX i Marketplace sprzedaż różnych przedmiotów, w szczególności sprzętu ogrodowego (kosiarki do trawy) oraz narzędzi budowalnych (heblarka, agregat posadzkowy). Na poczet przyszłej sprzedaży pobierał od pokrzywdzonych zaliczki w wysokości od 100 do 400 zł, jednakże do finalizacji transakcji nie dochodziło.

  - Pokrzywdzeni wpłacali zaliczki na konta bankowe, w tym na rachunek o numerze 19 1140 2004 0000 3202 8366 6141. W kontaktach z pokrzywdzonymi podejrzany posługiwał się danymi Marek Kłys lub Mirosław Staniuch. Nadto stwierdzone zostało, że Marek G. korzystał z co najmniej trzech numerów telefonów: 45 217 36 41, 578 068 839 oraz 727 695 664 - informuje opolska Prokuratura.

  Na obecnym etapie postepowania zgromadzono dowody pozwalające na twierdzenie, że podejrzany dopuścił się jedenastu przestępstw oszustwa. Marek G. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

  Na wniosek prokuratora, w dniu 9 czerwca 2023 r. Sąd Rejonowy w Kluczborku zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Uzyskane w toku postępowania informacje uprawniają do hipotezy, że skala przestępczej działalności Marka G. była większa aniżeli dotychczas ustalona.

  W świetle tych okoliczności osoby, które padły ofiarą oszustwa internetowego w okolicznościach wyżej nakreślonych proszone są o zgłaszanie tego faktu do najbliższej jednostki Policji z powołaniem się na sygnaturę akt śledztwa Prokuratury Rejonowej w Kluczborku - 4338-0.Ds.1047.2023. Jednocześnie osoby zawiadamiające o przestępstwie proszone są o przedłożenie wszelkiej dokumentacji związanej z popełnionym na ich szkodę czynem (np. w postaci wydruku oferty, korespondencji prowadzonej z osobną zamieszczającą ofertę, dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu).

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".