- Autor: Greg
- Wyświetleń: 17976
- Dodano: 2011-02-11 / 14:01
- Komentarzy: 115
Sprzedawali chińskie podróbki jako markowy sprzęt
6 mieszkańców Opolszczyzny, działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali funkcjonariusze CBŚ. Podrabiali oni znaki firmowe i wprowadzali podróbki do obrotu. Szacuje się, że spowodowali oni straty sięgające miliona 800 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze z CBŚ pracowali nad tą sprawą od kilkunastu miesięcy. Rozpracowując działalność grupy policjanci ustalili, że podejrzani działając od początku 2010 roku sprowadzali z Niemiec wyprodukowane w Chinach elektronarzędzia i umieszczali na nich etykiety z zastrzeżonym logo firm, m.in.: Stihl, Honda, Makita, Husqvarna, Bosch. Przygotowane w ten sposób elektronarzędzia sprzedawali jako oryginalne produkty na giełdach, parkingach i w handlu obwoźnym.
1 lutego tego roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami opolskiej policji, Izby Celnej oraz Wydziału Wywiadu Skarbowego w Opolu zatrzymali jednocześnie 5 mężczyzn w wieku od 26 do 45 lat oraz 52-letnią kobietę. Funkcjonariusze przeszukali również miejsca ich zamieszkania, zameldowania, prowadzenia działalności gospodarczej, biura rachunkowe, hale magazynowe, garaże, pomieszczenia wynajmowane przez podejrzanych oraz inne miejsca, gdzie miały znajdować się przedmioty związane z nielegalnym procederem.
W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli tysiące naklejek z zastrzeżonym logo firm produkujących sprzęt techniczny, a także sprzęt elektroniczny z naklejkami firmy Microsoft, Intel i Sony. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli folie z nadrukami znaków towarowych, naświetlone klisze przeznaczone do sitodruku ze znakami firmy Bosch, a także elektronarzędzia oznakowane podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczono również kilkanaście nośników elektronicznych w postaci komputerów stacjonarnych i przenośnych, serwer i kilkaset płyt CD i DVD.
Funkcjonariusze w trakcie czynności zajęli tymczasowo mienie o wartości ponad 560 tysięcy złotych, w tym pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej, samochody oraz fabrycznie zapakowane elektronarzędzia.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. Śledztwo obejmuje swoim zasięgiem teren kraju i kraje Unii Europejskiej.
- Szefowi grupy przestępczej - 32-letniemu mężczyźnie za kierowanie grupą przestępczą grozi do 10 lat wiezienia. Pozostałym podejrzanym za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Maciej Milewski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
antypolice: Napisał postów [62], status [rozkręca się]
troche sianka przyrobili,nawet chinska tandete mozna poscic za dobra kase