• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1797
  • Dodano: 2019-12-10 / 08:21
  • Komentarzy: 0

Przed nami dwie sportowe wigilie, sprawdźcie szczegóły

 
 
Przed nami dwie sportowe wigilie, sprawdźcie szczegóły

(Fot. Archiwum)

Sportowcy, kluby sportowe i trenerzy jak co roku będą łamać się opłatkiem przy akompaniamencie kolęd nad Stawem Zamkowym w Opolu. Dzień później biegacze z Opolszczyzny zasiądą do wspólnego stołu.


Wigilijne spotkania i tradycja łamania się opłatkiem już od wielu lat wychodzi poza stół rodzinny. Ponieważ podczas wieczerzy wigilijnej spędzamy czas głównie wśród rodziny i najbliższych, spotkania z przyjaciółmi, znajomymi i spotkania środowisk o wspólnych zainteresowaniach cieszą się dużą popularnością.

Prezydent Miasta Opola oraz Kapelan Sportu Opolskiego zapraszają wszystkich sportowców, kluby sportowe oraz osoby, które kochają sport na wspólne dzielenie się opłatkiem. Tradycyjne spotkanie opłatkowe sportowców odbędzie się 17 grudnia o 18:00 przy Lodowisku na Stawie Zamkowym. Jest to okazja na oderwanie się od sportowych obowiązków, możliwość wymiany zdań i przede wszystkim dobrego spędzenia czasu.

Swoje opłatkowe spotkanie połączone z treningiem biegowym i poczęstunkiem organizują także opolscy biegacze. "Biegowa wigilia", czyli świąteczne spotkanie podsumowujące rok 2019 odbędzie się 18 grudnia na Wyspie Bolko.

- Spotykamy się w środę 18 grudnia o 18.30 na Wyspie Bolko, a ponieważ to spotkanie dla biegaczy, więc po około godzinnym wspólnym truchcie udajemy się na wigilijny poczęstunek i łamanie się opłatkiem - do stołu biegiem poprowadzi Was Katarzyna Rurka Jędrzejewska - informują organizatorzy wydarzenia i zaznaczają, że osoby, które z różnych przyczyny nie mogą spalić kalorii przed spotkaniem mogą zjawić się o 19.30 w okolicach pętli dla rolkarzy.

O ile wigilia biegaczy dopiero ma szansę stać się wydarzeniem cyklicznym, tak spotkanie opłatkowe sportowców nad Stawkiem Zamkowym to już tradycja. Podobnie jak wspólne kolędowanie sportowców, które odbywa się rok rocznie przy żywej szopce w Opolu - Szczepanowicach. 6 stycznia 2020 roku już po raz 29. opolscy sportowcy i działacze podzielą się opłatkiem przy żywej szopce. O tym ostatnim wydarzeniu jeszcze wspomnimy!

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".