• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1188
  • Dodano: 2019-11-29 / 19:50
  • Komentarzy: 0

Mężczyzna uciekł z konwoju i ukrywa się w lesie - Ćwiczenia prudnickiej policji

 
 
Mężczyzna uciekł z konwoju i ukrywa się w lesie - Ćwiczenia prudnickiej policji

(KPP Prudnik)

Mężczyzna doprowadzany do aresztu śledczego ucieka w trakcie konwoju i ukrywa się w lesie. W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń dowódczo - sztabowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku.

W czwartek (28 listopada), prudniccy policjanci zorganizowali ćwiczenia dowódczo - sztabowe pod kryptonimem "Ścigany". Scenariusz działań zakładał, że w trakcie konwoju do aresztu śledczego dochodzi do ucieczki osoby zatrzymanej do odbycia kary więzienia. W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej.

W trakcie rozwoju sytuacji i uzyskiwania informacji ustalono, że osoba zatrzymana ukryła się w kompleksie leśnym na prudnickim klasztorku. Tam też skoncentrowały się działania służb mundurowych. Po dwóch godzinach uciekinier został zlokalizowany i zatrzymany. Scenariusz ćwiczeń był wymyślony, jednak zadania, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze, były już całkowicie realne.

Policjanci i inne służby mundurowe muszą sprawnie i właściwe działać również w sytuacjach kryzysowych. Dlatego aby stale doskonalić swoje umiejętności, uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych, które pozwalają nie tylko na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach, ale też pozwalają wykryć ewentualne błędy, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie sposobu reagowania w sytuacji kryzysowej, a także doskonalenie umiejętności współdziałania, koordynowania działań oraz wymiany informacji pomiędzy Policją, Aresztem Śledczym oraz Strażą Leśną.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".