• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1310
  • Dodano: 2019-11-29 / 19:50
  • Komentarzy: 0

Mężczyzna uciekł z konwoju i ukrywa się w lesie - Ćwiczenia prudnickiej policji

 
 
Mężczyzna uciekł z konwoju i ukrywa się w lesie - Ćwiczenia prudnickiej policji

(KPP Prudnik)

Mężczyzna doprowadzany do aresztu śledczego ucieka w trakcie konwoju i ukrywa się w lesie. W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń dowódczo - sztabowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku.

W czwartek (28 listopada), prudniccy policjanci zorganizowali ćwiczenia dowódczo - sztabowe pod kryptonimem "Ścigany". Scenariusz działań zakładał, że w trakcie konwoju do aresztu śledczego dochodzi do ucieczki osoby zatrzymanej do odbycia kary więzienia. W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej.

W trakcie rozwoju sytuacji i uzyskiwania informacji ustalono, że osoba zatrzymana ukryła się w kompleksie leśnym na prudnickim klasztorku. Tam też skoncentrowały się działania służb mundurowych. Po dwóch godzinach uciekinier został zlokalizowany i zatrzymany. Scenariusz ćwiczeń był wymyślony, jednak zadania, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze, były już całkowicie realne.

Policjanci i inne służby mundurowe muszą sprawnie i właściwe działać również w sytuacjach kryzysowych. Dlatego aby stale doskonalić swoje umiejętności, uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych, które pozwalają nie tylko na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach, ale też pozwalają wykryć ewentualne błędy, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie sposobu reagowania w sytuacji kryzysowej, a także doskonalenie umiejętności współdziałania, koordynowania działań oraz wymiany informacji pomiędzy Policją, Aresztem Śledczym oraz Strażą Leśną.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".