• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1273
  • Dodano: 2019-11-12 / 11:50
  • Komentarzy: 0

Opolscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach

 
 
Opolscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach

(Fot. Archiwum)

Opolscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych podczas minionego przedłużonego weekendu. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali.


W ciągu 3 minionych dni na Opolszczyźnie policjanci odnotowali 2 wypadki drogowe, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali też 31 nietrzeźwych kierowców. Dodatkowo, 5 kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości kontrolowali kierowców. Przebadanych na zawartość alkoholu zostało ponad 4100 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło 8 listopada, tuż po godzinie 11:00 na ul. Moniuszki w Kluczborku. Tam, według wstępnych ustaleń policjantów, kierująca volkswagenem 68-latka potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 76-latkę. Piesza, z obrażeniami nie zagrażającemu jej życiu, została przewieziona do szpitala. Teraz kluczborscy policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy o tym, aby w rejonach przejść dla pieszych zwracać szczególną uwagę na wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Natomiast, jako piesi i rowerzyści, korzystajmy z elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".