• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3089
  • Dodano: 2019-10-31 / 13:18
  • Komentarzy: 1

Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali opolscy prymusi

 
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali opolscy prymusi
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ponad dziewięćdziesięciu uczniów szkół średnich z Opolszczyzny, wyróżniających się wyjątkowymi zdolnościami odebrało dziś z rąk Wojewody Opolskiego, Adriana Czubaka, stypendia Prezesa Rady Ministrów.


Wojewoda pogratulował wyróżnionym oraz podkreślił, że od dobrego wykształcenia i wychowania młodego pokolenia zależy przyszły los i dobrobyt naszej ojczyzny.

- Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem (co najmniej 4.75), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym - podkreśla Opolski Kurator Oświaty, Michał Siek.

Do stypendium Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za rok szkolny 2018/2019 zgłoszono 30 wniosków (są one jeszcze w trakcie rozpatrywania w Ministerstwie Edukacji Narodowej). Stypendium to ma formę jednorazowej wypłaty pieniężnej i wynosi około 3000 zł.

Stypendium może być przyznane uczniowi szkoły publicznej lub młodzieży, lub szkoły niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, uzyskującemu wybitne osiągnięcia edukacyjne w szczególności np. laureatowi międzynarodowej olimpiady lub laureatowi i finaliście olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim, laureatowi konkursu za pracę naukową organizowane przez instytucje naukowe lub stowarzyszenia naukowe.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-01 18:17:23 [89.67.13.*] id:1584170  
DonPedro69: Napisał postów [5465], status [VIP] Reputacja
Wow! To więcej niż dostał Mikołaj z III LO od Pana Prezydenta Wiśniewskiego za swoje osiągnięcia. Gratulacje dla każdego/-ej z osobna, jest potencjał w tym pokoleniu. Nie wszyscy są straceni ;-)

Nick:
Treść: