• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1725
  • Dodano: 2019-10-26 / 14:42
  • Komentarzy: 0

Miłośnicy nordic walking wystartowali w opolskiej edycji Korony Południa Polski

 
 
Miłośnicy nordic walking wystartowali w opolskiej edycji Korony Południa Polski
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Około 150 uczestników marszu przemierzyło Wyspę Bolko w ramach Korony Polski w Nordic Walking w Opolu. Oprócz zawodów odbywały się liczne atrakcje dla mieszkańców Opola.


Zawody rozegrane zostały na trasie 5 km i 10 km oraz 200m dla dzieci i osób niepełnosprawnych z opiekunami. W ramach wydarzenia wystartował również bieg przełajowy. Każde przedsięwzięcie ma też na celu zbiórkę na szczytny cel.

W marszu wystartowała również wiceprezydent miasta Opola, Małgorzata Stelnicka. - Startuję dziś rekreacyjnie i mam nadzieję, że dojdę do mety. Widzę, że mamy sporo gości z innych miejscowości, a ja mam nadzieję, ze wszyscy spędzimy dziś pięknie, sportowo i rekreacyjnie czas. Pogoda jest wymarzona na dzisiejsze zawody, życzę więc wszystkim uczestnikom sukcesów i bicia rekordów - mówiła wiceprezydent.

- Jesteśmy tu po raz pierwszy i to dobry moment, by w Opolu także chodzić. Nie ma tutaj granicy wieku, często zaczynają już 4 latki. Jeśli będziemy chodzić to nauczymy się jak nordic walking ważny jest dla naszego zdrowia - mówi Bogumiła Wosik, jedna z organizatorek zawodów.

W programie oprócz samych zawodów przewidziano spektakl taneczny z wykorzystaniem ognia i płonących rekwizytów, sprzętów ledowych. Oprócz tego animacje i aktywności dla całych rodzin: maraton ZUMBY, pokazy i maratony sportowe, ścianka wspinaczkowa, wioślarze i różne urządzenia treningowe. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Nordic Walking odbył się specjalny instruktaż, który rozjaśnił zasady "chodzenia z kijkami".

Wydarzeniu towarzyszyła także zbiórka pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na ortezy i specjalistyczny fotel dla chorego Mikołaja. - Zbieramy dziś na 10-letniego Mikołaja, który potrzebuje ciągłej opieki ze względu na szereg swoich zaburzeń. Warto dziś korzystać nie tylko z zawodów, ale także atrakcji, które odbywają się wokół - dodaje organizator, Maja Graczyk.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".