• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2733
  • Dodano: 2019-10-17 / 13:12
  • Komentarzy: 0

9 zastępów straży walczyło z pożarem budynków mieszkalnych

 
 
9 zastępów straży walczyło z pożarem budynków mieszkalnych

(Fot. OSP Leśnica)

Późnym wieczorem w środę 16 października wybuchł pożar na terenie jednego z gospodarstw w Leśnicy (powiat strzelecki). Ogniem zajęły się 3 budynki, w tym budynek mieszkalny.


- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 23:30. Zadysponowano nas dwoma zastępami do pożaru budynku w Leśnicy przy ul. Żyrowskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że objęty ogniem jest budynek gospodarczy i budynek mieszkalny z nim połączony. Dodatkowo, ogień przeniósł się na kolejny budynek mieszkalny, bezpośrednio sąsiadujący z posesją na której wybuchł pożar. Budynki mieszkalne udało się uratować - relacjonują strażacy z OSP Leśnica.

Lokatorzy na szczęście opuścili budynki samodzielnie i nic się nikomu nie stało.

Na miejscu działało w sumie 9 zastępów straży - zadysponowano również OSP Zalesie Śląskie, OSP Raszowa, OSP Strzelce Opolskie, OSP Ujazd, JRG Strzelce Opolskie oraz oficer operacyjny powiatu.

Apelują o ostrożność przy korzystaniu z różnego rodzaju grzejników i kominków. Okres jesienny to czas, kiedy próbujemy się "dogrzać" w domach i mieszkaniach. Wcześniejsze zapadanie zmroku skłania nas dodatkowo do oświetlenia domu, częstszego korzystania z urządzeń elektrycznych, co może doprowadzić do zwarcia.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".