• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9556
  • Dodano: 2019-09-17 / 11:15
  • Komentarzy: 2

Biegli wydali opinię w sprawie śmierci profesora Tukiendorfa, ale to nie koniec czynności

 
 
Biegli wydali opinię w sprawie śmierci profesora Tukiendorfa, ale to nie koniec czynności

(Fot. Archiwum)

Biegli sądowi wydali opinię w temacie śmierci prof. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej. Prokuratura prowadzi jednak dalsze czynności mające na celu m.in. poznanie dokładnych motywów tego zdarzenia.


Biegli sądowi potwierdzili, że rektor Politechniki Opolskiej targnął się na swoje życie i zmarł wskutek gwałtownego uduszenia. Prokuratura Okręgowa w Opolu dodaje, że trwają dalsze czynności, które mają dać odpowiedź na pytanie z jakimi okolicznościami przyszło się zmierzyć profesorowi Tukiendorfowi.

- Prokuratura w oparciu o opinię biegłych stara się wyjaśnić wszelkie okoliczności mające znaczenie w sprawie. Na tę chwilę dysponujemy opinią biegłych z zakresu medycyny sądowej, która potwierdza, że bezpośrednią przyczyną śmierci było tzw. uduszenie gwałtowne. Prokurator zapoznaje się też z aktami spraw, czyli na przykład zawiadomieniami, które wskazywały rektora jako sprawcę przestępstwa, tak aby poznać kontekst z jakim przyszło rektorowi żyć w ostatnich dniach życia. Będą przesłuchiwani kolejni świadkowie - informuje rzecznik opolskiej prokuratury, Stanisław Bar.

Prof. Marek Tukiendorf w 2012 roku objął stanowiska rektora Politechniki Opolskiej, a 4 lata później został wybrany na kolejne 4 lata kadencji. W swojej naukowej karierze specjalizował się w inżynierii i aparaturze chemicznej, był też profesorem nauk rolniczych. Koordynował powstanie Centrum Współpracy Polska-Chiny - Instytut Konfucjusza w Opolu. Prof. Marek Tukiendorf zmarł w nocy z 17 na 18 lipca 2019 roku.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-20 15:36:58 [217.173.199.*] id:1581958  
Kotaro: Napisał postów [91], status [rozkręcił się] Reputacja
Aga_Ko kłamie. "Biegli sądowi potwierdzili, że rektor Politechniki Opolskiej targnął się na swoje życie" - to stwierdzenie nie jest prawdą. Stwierdzono jedynie bezpośrednią przyczynę zgonu. Przestrzegam, że pisanie nieprawdy kwalifikuje się pod wiele paragrafów, w tym konkretnym przypadku autorka może odpowiadać m.in. za naruszenie dóbr osobistych.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-09-22 17:50:15 [83.26.218.*] id:1582053  
Animator: Napisała postów [7], status [nowy] Reputacja
rzetelne dziennikarstwo.... Kiedyś może było...