• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1117
  • Dodano: 2019-09-11 / 12:36
  • Komentarzy: 0

Dzieci z 20 szkół podstawowych w regionie rozpoczęły akcję "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery"

 
 
Dzieci z 20 szkół podstawowych w regionie rozpoczęły akcję "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery"

(Fot. Dżacheć)

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu zainaugurowano kampanię "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" promującej zdrowy styl życia poprzez wykorzystanie rowerów jako środka transportu.


20 placówek szkół podstawowych z regionu weźmie udział w kampanii przygotowanej przez urząd marszałkowski wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Celem akcji jest m.in. zachęcenie młodzieży szkolnej do korzystania z roweru jako środka transportu oraz poszerzenie wiedzy w temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Zaczynamy od dzieciaczków, dlatego że chcielibyśmy, by dzieci przyniosły do domu nowe nawyki rowerowe, by pokazały sobie nawzajem, że trzeba założyć ten kask. Mamy przypadki takich zdarzeń, w których kask uratował zdrowie, ale także takie gdzie brak kasku spowodował problemy ze zdrowiem. Marzy mi się, by nasze samorządy nadały niekoniecznie priorytet w poruszaniu się rowerami po mieście, ale żeby miasto stworzyło poczucie, by rowerzyści mogli czuć się tu bezpiecznie. Pojawia się coraz więcej rowerów, w tym elektrycznych, szybkich także bardzo ważne jest uświadomienie o bezpieczeństwie - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

W ramach kampanii zostanie zorganizowanych wiele spotkań ze sportowcami, stowarzyszeniami rowerowymi, a także rajdy rowerowe i konkursy plastyczne. Ponadto szkoły biorące udział w tej pierwszej edycji zostaną wyposażone w stojaki rowerowe, elementy miasteczka ruchu drogowego, a także szkoleniowy fantom i defibrylator z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Do szkół trafiają kaski, kamizelki, 3 tysiące złotych z przeznaczeniem na zakup infrastruktury rowerowej. Szkoły biorą udział w konkursie z fajnymi nagrodami. Przedstawiciele województwa nie ukrywają, że planowane są kolejne nabory do kampanii.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".