• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 929
  • Dodano: 2019-09-11 / 12:36
  • Komentarzy: 0

Dzieci z 20 szkół podstawowych w regionie rozpoczęły akcję "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery"

 
 
Dzieci z 20 szkół podstawowych w regionie rozpoczęły akcję "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery"

(Fot. Dżacheć)

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu zainaugurowano kampanię "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" promującej zdrowy styl życia poprzez wykorzystanie rowerów jako środka transportu.


20 placówek szkół podstawowych z regionu weźmie udział w kampanii przygotowanej przez urząd marszałkowski wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Celem akcji jest m.in. zachęcenie młodzieży szkolnej do korzystania z roweru jako środka transportu oraz poszerzenie wiedzy w temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Zaczynamy od dzieciaczków, dlatego że chcielibyśmy, by dzieci przyniosły do domu nowe nawyki rowerowe, by pokazały sobie nawzajem, że trzeba założyć ten kask. Mamy przypadki takich zdarzeń, w których kask uratował zdrowie, ale także takie gdzie brak kasku spowodował problemy ze zdrowiem. Marzy mi się, by nasze samorządy nadały niekoniecznie priorytet w poruszaniu się rowerami po mieście, ale żeby miasto stworzyło poczucie, by rowerzyści mogli czuć się tu bezpiecznie. Pojawia się coraz więcej rowerów, w tym elektrycznych, szybkich także bardzo ważne jest uświadomienie o bezpieczeństwie - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

W ramach kampanii zostanie zorganizowanych wiele spotkań ze sportowcami, stowarzyszeniami rowerowymi, a także rajdy rowerowe i konkursy plastyczne. Ponadto szkoły biorące udział w tej pierwszej edycji zostaną wyposażone w stojaki rowerowe, elementy miasteczka ruchu drogowego, a także szkoleniowy fantom i defibrylator z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Do szkół trafiają kaski, kamizelki, 3 tysiące złotych z przeznaczeniem na zakup infrastruktury rowerowej. Szkoły biorą udział w konkursie z fajnymi nagrodami. Przedstawiciele województwa nie ukrywają, że planowane są kolejne nabory do kampanii.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".