- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1704
- Dodano: 2025-01-23 / 13:25
- Komentarzy: 0
Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki telefonicznemu zgłoszeniu
Zobacz także Głuchołazy zalane po ulewie. Strażacy interweniowali dziesiątki razy
Do zdarzenia doszło wczoraj (18 stycznia), tuż po godzinie 17:00 parkingu centrum handlowego w Lubrzy. Dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierowcy, kierującym Suv-em. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom.
Już kilka minut po zgłoszeniu, policjanci ruchu drogowego zauważyli i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 36-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania wskazał, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Prudnik nie ma prawa jazdy. Stracił je wcześniej za jazdę po alkoholu.
Zobacz także 79 interwencji po burzach na Opolszczyźnie. Najwięcej w powiecie nyskim
Teraz 36-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi mu do 3 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz przepadek wartości pojazdu, którym kierował.
Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych kierujących. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zachowaniu kierowcy, jakie ma miejsce na drodze.
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
10 sierpnia
Od dziś więcej miejsc do parkowania w centrum Opola
15 sierpnia
Pijany obywatel Ukrainy uderzył w skuter. Próbował uciec i uszkodził stojące audi

Ten artykuł nie ma komentarzy do wyświetlenia.