• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3137
  • Dodano: 2019-09-07 / 16:36
  • Komentarzy: 0

Po raz 8. sportowcy rywalizowali o puchar borsuka w gminie Murów

 
 
Po raz 8. sportowcy rywalizowali o puchar borsuka w gminie Murów

(Fot. Dżacheć)

Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka w Zagwiździu za nami. Biegacze zmierzyli się dziś z dwiema trasami - 12 i 3 kilometry. Swoje mini biegi zaliczyli także najmłodsi.


Mimo niesprzyjających prognoz dzisiejsze zawody zostały rozegrane jeszcze przy letniej pogodzie. Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się bieg główny na dystansie 12 kilometrów. Zwycięzca biegu głównego potrzebował niespełna 45 minut na przekroczenie linię mety. Start zawodów zaplanowano przy zabytkowym kompleksie huty w Zagwiździu.

- Bieg organizujemy po raz ósmy, a w tym roku dodatkowo uzyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, zrobiliśmy projekt z gminą Pokój i jesteśmy pierwsi w kolejce w jego realizacji. Bieg inauguruje rozpoczęcie naszego projektu. Zawody szczególnie przyciągają dzieci, trasa biegnie w samym sercu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Dziś każdy odbiera nagrodę, każdy jest zwycięzcą i każdy otrzymuje borsuka, dla nas nie ma jednego nagrodzonego. Dodatkowo przygotowaliśmy bony pieniężne dla zwycięzców w swoich kategoriach - mówi Maria Kania, przedstawiciel organizatora wydarzenia, gminy Murów.

Organizatorzy przygotowali 170 maskotek borsuka w ramach nagród dla uczestników, którzy ukończyli bieg. Oprócz akcentu sportowego można było rodzinnie spędzić czas przy regionalnych wypiekach czy produktach z grilla. Organizatorzy już zapowiadają, że impreza z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych gminy.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".