• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2035
  • Dodano: 2019-06-26 / 13:29
  • Komentarzy: 0

10 Brygada Logistyczna obchodzi jubileusz 20-lecia

 
 
10 Brygada Logistyczna obchodzi jubileusz 20-lecia

(Fot. Dżacheć)

Opolska 10 Brygada Logistyczna obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji na terenie jednostki zorganizowano dziś uroczystą zbiórkę żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej.


Podczas uroczystości wręczono liczne podziękowania, medale resortowe, odznaczenia i wyróżnienia. Odsłonięta została również tablica pamiątkowa poświęcona I zmianie Narodowego Elementu Wsparcia misji KFOR w 1999 roku. W jej odsłonięciu uczestniczyli żołnierze, którzy 20 lat temu realizowali tamto zadanie.

- W tym roku minęło 20 lat od uformowania naszej jednostki. W tym czasie 10 Brygada Logistyczna uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach. Jubileusz obchodzony jest jednocześnie z rocznicą przystąpienia Polski do NATO. Już 4 miesiące od powstania jednostki wykonaliśmy pierwsze zadanie. Dziś mamy przyjemność gościć żołnierzy, którzy realizowali tamte zadania. W misjach do tej pory uczestniczyło tysiące żołnierzy. Nie były to tylko misje wojskowe ale również akcje humanitarne. Ważne zadania mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w kraju wykonywaliśmy również tutaj na miejscu. Jestem przekonany że w ciągu 30 lat naszej działalności zdobyliśmy uznanie naszych przełożonych. Gratuluję wszystkim wyróżnionym i wszystkim życzę sukcesów oraz wszelkiej pomyślności - mówił dowódca brygady pułkownik Szymon Lepiarz.

Podczas uroczystości odbył się pokaz dynamiczny w wykonaniu żołnierzy 4 Pułku Przeciwlotniczego oraz żołnierzy Wojsk Specjalnych. Oprawę muzyczną zabezpieczała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. Zbiórka zakończyła się defiladą pododdziałów 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".