• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1097
  • Dodano: 2019-05-21 / 18:16
  • Komentarzy: 0

Dają książkom drugie życie, by pomóc dzieciom. Już jutro kiermasz książek na Placu Wolności

 
 
Dają książkom drugie życie, by pomóc dzieciom. Już jutro kiermasz książek na Placu Wolności

(Fot. UM Opole )

Trwa ogólnopolska trasa akcji "Książka wspiera bohatera", a już jutro dotrze do Opola! Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza 22 maja o godz. 11.00 na pl. Wolności w Opolu.


W ramach wydarzenia organizatorzy zapraszają na układanie gigantycznych puzzli książkowych akcji "Książka wspiera bohatera".

To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów takich jak ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. - Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im "drugie życie", a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich zielone marzenia - mówią organizatorzy.

- Odzew na akcję jest rewelacyjny. Daliśmy drugie życie ponad 20 000 książek. Udało się już wspomóc prawie 3 tysiące dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dla tych dzieci ufundowaliśmy bilety do kina czy teatru i zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty ekologiczne - wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

Ogólnopolska trasa akcji "Książka wspiera bohatera" zawita w maju i czerwcu m.in. do: Katowic, Cieszyna, Opola, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska. W akcję już zaangażowani są uczestnicy z ponad 100 miast, a książki zbierają dla nas pracownicy Grupy Kęty, Lasów Państwowych, Makro, Galerii Sfera, Zakładu Gospodarki Odpadami oraz szkoły i przedszkola w całej Polsce.

W akcji chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".