• 0
  • Wyświetleń: 1258
  • Dodano: 2019-04-09 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Mądry Polak po szkodzie - dlaczego warto się ubezpieczać?

 
 
Mądry Polak po szkodzie - dlaczego warto się ubezpieczać?
Polski rynek ubezpieczeń nadal nie jest tak rozwinięty, jak w Europie Zachodniej. Pomimo rosnącej świadomości, częściej ubezpieczamy samochody, niż własne życie, zdrowie, nieruchomości lub działalności gospodarcze. Czy powiedzenie "mądry Polak po szkodzie" ma szansę przejść w przyszłości do lamusa?


Wielu z nas szuka ubezpieczyciela, dopiero gdy doświadczymy szkody. Tak chcemy uchronić się na przyszłość. Dopóki wszystko jest dobrze, preferujemy inne metody oszczędności. Gdy dojdzie do tragedii, liczymy na pomoc Państwa, bliskich lub organizujemy zbiórki i kwesty. W takich chwilach często padają pytania o ubezpieczenie, na które przymknięto oko.

W Polsce aż 40% przedsiębiorców nie ubezpiecza swojego majątku. W najgorszej sytuacji są małe i średnie działalności. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii ochrony ubezpieczeniowej budynków mieszkalnych. Według szacunków Polskiej Izby Ubezpieczeń ochroną ubezpieczeniową jest objęte jedynie 60% domostw. W momencie gdy dojdzie do tragedii właściciele firm lub nieruchomości mogą bezsilnie rozłożyć ręce, licząc na pomoc okolicznych mieszkańców. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, a zdarzają się nad wyraz często, także na naszym rodzimym rynku.

Dlaczego tak często rezygnujemy z polisy ubezpieczeniowej?

Spora część naszych rodaków rezygnuje z zakupu polisy ubezpieczeniowej ponieważ nie wierzy, że może przytrafić się coś złego. Mamy nadzieję, że wszelkie problemy ominął zarówno nasze gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorstwa. Niestety jest to jedynie myślenie życzeniowe. Rezygnując z ubezpieczenia lekceważymy potencjalne skutki zdarzeń i podejmujemy ryzyko.

Dlaczego warto się ubezpieczać?

Centrum Ubezpieczeń Partner z Opola konsekwentnie pracuje nad wzrostem świadomości ubezpieczeniowej mieszkańców miasta. Na pytanie, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie, nie czekając na nadchodzące problemy, pracownicy multiagencji przygotowali następujące odpowiedzi:

Po pierwsze, ubezpieczenie pomoże uporać się ze skutkami problemów, które napotykamy w życiu. Wypadki, kradzieże, podpalenia i choroby są nieuniknionym elementem naszej codzienności. Zabezpieczenie finansowe pozwoli uniknąć uciążliwego obciążenia dla domowego lub firmowego budżetu.

Po drugie, obalamy mit. Ubezpieczenie wcale nie jest produktem luksusowym! Średnia składka za ubezpieczenie mieszkania wynosi ok. 300 zł rocznie. Kwota może uchronić nas przed sutkami zdarzeń losowych (pożary, huragany, opadu gradu, powódź), jak i problemami ze strony innych osób (zalanie, kradzież, dewastacja...).

Po trzecie, posiadając polisę, wykupujesz nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również komfort psychiczny. Nie musisz się martwić, co dzieje się pod Twoją nieobecność w domu lub w firmie.

www.cu-partner.pl
facebook.com/centrumubezpieczen.opole


Centrum Ubezpieczeń Partner from Centrum Ubezpieczeń PARTNER on Vimeo.Artykuł sponsorowany

reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".