• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1948
  • Dodano: 2019-04-06 / 07:37
  • Komentarzy: 2

Uniwersytet Opolski otrzymał ponad 29 mln zł. wsparcia. Na co rektor wyda pieniądze?

 
 
Uniwersytet Opolski otrzymał ponad 29 mln zł. wsparcia. Na co rektor wyda pieniądze?

(Fot. Dżacheć)

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa spotkał się dziś z rektorem Uniwersytetu Opolskiego Markiem Masnykiem, by wręczyć na jego ręce symboliczny czek na ponad 29 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na inwestycje.


- Każdy gest wzmocnienia Uniwersytetu Opolskiego jest bardzo istotny. Z dobrze funkcjonującym uniwersytetem Opolszczyzna jest silnym i niezależnym województwem - mówił Marcin Ociepa, wiceminister w resorcie przedsiębiorczości i technologii.

Rektor Uniwersytetu Opolskiego, Marek Masnyk podkreśla, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę obiektu dydaktycznego dla informatyków, oraz obiecanej od wielu lat studentom sali sportowej. Masnyk zaznacza, że oba te obiekty bez problemu zmieszczą się na ulicy Oleskiej. - W najbliższym czasie musimy szybko przystąpić do budowy dużego laboratorium nowych technologii informatycznych, ponieważ to obszar dobrze zapowiadający się jeśli chodzi o sferę dydaktyczną. Hala sportowa, taka z prawdziwego zdarzenia też powstanie i wszystko się na Oleskiej zmieści - mówi Masnyk.

Podczas spotkania poruszony został nieco drażliwy temat fuzji Uniwersytetu Opolskiego z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową. Możliwe, że za około miesiąc poznamy odgórną decyzję ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który zadecyduje ostatecznie o planowanej od jakiegoś czasu fuzji placówek (rektor PMWSZ dwa miesiące temu rozmyślił się i ogłosił, że do takiej fuzji, mimo wcześniejszych rozmów nie dojdzie).

- Wystarczyło przyjść, usiąść do stołu wypić kawę i porozmawiać, negocjować i dojść do porozumienia. Ja nie mogę rozmawiać z kimś, kto nie chce rozmawiać. Ciągle wracamy do różnic programowych, a ich nie ma. Żeby się zrozumieć to trzeba rozmawiać, a tak to ja mogę się tylko domyślać skąd to zachowanie pana Halskiego. Czyżby chodziło o ciężar obowiązków? - mówił Marek Masnyk.

Marcin Ociepa poinformował, że wsparcie otrzyma również szkoła medyczna (będzie to 10,5 mln zł).


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-06 13:39:43 [46.134.72.*] id:1572954  
tata: Napisał postów [2203], status [Szycha] Reputacja
Na strajk... qur va wyda kasę

Nick:
Treść:
2019-04-06 13:30:29 [198.24.162.*] id:1572953  
Drifter001: Napisał postów [400], status [maniak] Reputacja
Bardzo Dziękuję ! :-) Opole jest Najświatlejszym Miastem, w powoli wychodzącej z mroku + ciemnoty Polsce ;->

Nick:
Treść: